[A] [B] Polerowanie Alu felg

To jest miejsce do prezentowania własnych modyfikacji w Zafirach - co ulepszyliśmy, usprawniliśmy i chcemy podzielić się tym z innymi.

Moderatorzy: Tunio999, Makary

Wiadomość
Autor
Marekww33

[A] [B] Polerowanie Alu felg

#1 Post autor: Marekww33 » 03 sty 2009, 16:34

Miałem troche zniszczone felgi, żeby je odnowić musiał bym dać z 5 dych za sztukę więc postanowiłem je wypolerować.

Obrazek

Narzędzia: wiertarka, tarcza na papier, papier o różnej grubości, pasta automax, pasta polerska, filc albo coś innego do polerowania i jeszcze coś wygladające jak druciak ale ro jest z tworzywa a nie z drutu.

tak wyglada też filc po polerce

Obrazek

1. Usunięcie lakieru. Ludzie piszą że, używają specjalnego preparatu do usówania starych powłok lakierniczych (kiedyś coś taki kupiłem żeby wyczyścić futrynę w domu i kicha strasznie długo to trwa). Po tym specyfiky też trzeba sie trochę namęczyć bo w aluminium są mikrowrzery w których znajdyje sie lakier. Zrobiłem to tak: wiertarka, tarcza na rzep i papier 180 oczywiście też z rzepem.Nie można za mocno dociskać bo powstaną wgłebienia, delikatnie żeby sie pozbyć starego lakieru.

2. Urzyłem papieru 320, 500, 800, 1200, 2000, 2500 oczywiście wszystko na wode.
Najlepiej szlifować w jednym kierunku np. wzdłuz a później w poprzeg wtedy widać rysy robione poprzednim papierem i robimy tak na zmianę aż przestanie być widać rysy z poprzedniego papieru, ponieważ poźniej trudno jest usunąć rysę papierem 2000 zrobioną 320
DOBRA RADA: oklejcie papier jakąś taśmą klejącą bo jak nie to może szybko się rozlecieć a ziarno papieru będzie jeszcze nie wykożystane.

3. Po papierze, pasta AutoMax nanieść szmatką i wypolerować - 3,50 zł. - Zadowalający efekt (polerowane było tylko jedno ramię)

Obrazek

4. Odtłuścić

5. Polerowanie pastą polerską Ja to zrobiłem zieloną. Jest ona bardzo twarda więc trzeba włączyć wiertarkę z filcem i nanieść aż filc zrobi sie zielony i przykładamy do polerowanej powieszchni.Po chwili na filcu zrobi sie czarna skorupa wiec trzeba go wymienić na swierzy a tamten wyprać :-) - prawie że lustro.

6. Można je teraz polakierować klarem, ale lustro zostanie zamglone albo co jakiś czas polerować i cieszyć się chromowanymi felgami :-) Ja swoje lakierowałem.

Poradzono mi żeby przy szlifowaniu papierem użyć oleju hydraulicznego zamiast wody bo podobno nie powstają głebokie rysy i odcień polerowanej powieszchni jest inny.

A na koniec róznica miedzy pastą AutoMax a jakimś badziewem za 15 zyla z OBI. Na fotce tego nie widać ale automax jest lepszy.

Obrazek

Efekt końcowy

Obrazek

Jeszcze musze ranty naprawić ale to dopiero jak opony zdejmę bo nie mam drugiego kpl. i robione było z oponą na feldze !
Ostatnio zmieniony 12 lut 2009, 11:10 przez Marekww33, łącznie zmieniany 1 raz.

Flash

#2 Post autor: Flash » 10 lut 2009, 14:53

No naprawde, Efekt robi wrażenie ;)) Gratuluję !

Awatar użytkownika
cbm80
Mieszkaniec
Model:

#3 Post autor: cbm80 » 12 lut 2009, 14:15

Jestem ciekaw jak polerowales te felgi bez zdjetych gum. Dochodzac do krawedzi mozna sobie uszkodzic opone albo przynajmniej zmniejszyc jej wytrzymalosc.
Zafira Tourer 2.0 CDTI 2012r.
Zafira EXECUTIVE 2.2DTI 2004r. (do sprzedania)

Marekww33

#4 Post autor: Marekww33 » 13 lut 2009, 17:46

cbm80 pisze:Jestem ciekaw jak polerowales te felgi bez zdjetych gum.
Normalnie, trzeba być delikatymym jak z kobietą :/
Jak widzisz na fotkach gumy nie były zdejmwane więc to prawda a opony są całe i mają sie dobrze ;)
Właśnie jestem w trakcie kończenia trzeciej felgi, wstawie foto jak wygląda polerka bez lakierowania :)

Awatar użytkownika
timi68
Zafiromaniak
Imię: Andrzej
Auto: Volvo S60 D5 AWD 215/440
Model: II
Oznaczenie silnika: D5-2.4

#5 Post autor: timi68 » 02 sie 2009, 23:06

Napewno skorzystam z rady i też wypoleruję swoje felgi, też są już zniszczone, ale zaczekam do jesieni jak zdejmę opony letnie, to już ostatni ich sezon a na wiosnę założę na odresteurowane felgi nowe gumki. Będzie super.

edde
Świeżak
Model:

#6 Post autor: edde » 08 sie 2009, 15:44

a tak przy okazji: znacie może jakiś preparat, którym łatwo i przyjemnie da się usunąć czarne zabrudzenia od klocków hamulcowych (przód dość mocno zaniedbany i tradycyjne środki myjące niewiele pomagają :( )?

dejna

#7 Post autor: dejna » 10 sie 2009, 15:34

to juz potrzebujesz jakiegoś preparatu, który jest oparty na kwasie... na myjniach ręcznych powinni domyć fegi bez problemu... (cena warszawska - 30zł za komplet) ja kupuje różne specyfiki do czyszczenia felg i dają radę - przeważnie

Awatar użytkownika
timi68
Zafiromaniak
Imię: Andrzej
Auto: Volvo S60 D5 AWD 215/440
Model: II
Oznaczenie silnika: D5-2.4

#8 Post autor: timi68 » 11 sie 2009, 11:19

Ja używam WURTH - środek do pielęgnacji stali szlachetnej.
Myje i nabłyszcza.
Jak mocno zabrudzone to najpierw płyn do mycia silników.

Zablokowany

Wróć do „Własne modyfikacje”