[B]Dziwne pukanie podczas wchodzenie w zakręt.

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderatorzy: rafant4011, janekW67

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
yach
Bywalec
Model:

[B]Dziwne pukanie podczas wchodzenie w zakręt.

#1 Post autor: yach » śr lip 21, 2010 19:08

Tak jak tytule podczas wchodzenia w zakręt słyszę puknięcie, może bardziej taki metaliczny trzask. Podobne dźwięki wydawała kiedyś moja stara Astra, okazało się że są wypracowane sworznie w drzwiach, tu sprawdzałem luzów nie ma. Czy ktoś miał podobny problem? Nadwozie gdzieś na zgrzewie puściło? :>
Ostatnio zmieniony pt gru 16, 2011 17:53 przez yach, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Anony Mous
Zafiromaniak
Model:
Kontakt:

#2 Post autor: Anony Mous » śr lip 21, 2010 20:28

skąd słyszysz puknięcie ??

Ja kiedyś w VW Polo przy skręcaniu, ale tylko w jedną stronę z przodu słyszałem taki metaliczny trzask, zgrzyt. Okazało się, że w tarczę hamulcową dostał się kamyczek i przy skręcie się odzywał.

Może cię to coś naprowadzi.

Awatar użytkownika
Hagen
Debiutant
Model:

#3 Post autor: Hagen » śr lip 21, 2010 21:10

Kolego a może przegub Ci się odzywa? Możesz to sprawdzić skręcając do oporu kierownicą na jakimś placu (np parking przy super markiecie) i jadąc powoli w koło raz w jedną raz w drugą. Jeśli to przegub przy maksymalnym skręcie kół usłyszysz takie charakterystyczne strzelanie.

Besiek
Mieszkaniec
Model:

#4 Post autor: Besiek » czw lip 22, 2010 08:41

Według opisu dla mnie to łożysko kolumny mcphersona.

Awatar użytkownika
yach
Bywalec
Model:

#5 Post autor: yach » czw lip 22, 2010 08:56

Moja wina, zapominałem dodać ze niepokojący hałas dochodzi z tylnej części nadwozia, więc kolumny i inne elementy zawieszenia przedniego wykluczam. Według mnie problem dotyczy części blacharskiej nadwozia. W piątek będę miał okazję przejechać się swoim samochodem jako pasażer, rozsiądę się z tyłu jak prezes i będę nasłuchiwał. Może to jakiś element kanapy, tyle tam śrubek i innych elementów ruchomych, zobaczymy.

Awatar użytkownika
Szymon78
Zafiromaniak
Model:

#6 Post autor: Szymon78 » czw lip 22, 2010 09:01

a zobacz co masz w gniazdach(za zaslepkami) gdzie sa bezpieczniki i moduł w bagażniku.. obie strony.. Ja tam upchnąłem kilka dupereli :).. moze coś ci ze tam za osłonami wala niepotrzebnie.

Besiek
Mieszkaniec
Model:

#7 Post autor: Besiek » czw lip 22, 2010 10:06

yach pisze: rozsiądę się z tyłu jak prezes i będę nasłuchiwał.
i to jest najlepsze rozwiązanie, w razie potrzeby gdzieś na bocznej drodze możesz zafundować sobie przejażdżkę w bagażniku :lol:, jeśli okaże się oczywiście że dźwięki dochodzą z bagażnika.

Woytas

#8 Post autor: Woytas » czw lip 22, 2010 10:19

u mnie też tak było, okazało się, że to poluzowała się nakrętka oparcia fotela kierowcy i stukało.
Poskacz :mrgreen: na fotelu/oparciu i nasłuchuj-może to to.

Awatar użytkownika
yach
Bywalec
Model:

#9 Post autor: yach » czw lip 22, 2010 15:31

Besiek pisze:
yach pisze: rozsiądę się z tyłu jak prezes i będę nasłuchiwał.
i to jest najlepsze rozwiązanie, w razie potrzeby gdzieś na bocznej drodze możesz zafundować sobie przejażdżkę w bagażniku :lol:, jeśli okaże się oczywiście że dźwięki dochodzą z bagażnika.
Zawsze jak coś mi stuka w samochodzie to przed poszukiwaniem innych przyczyn zaczynam od zrobienia porządków w bagażniku i skrytkach. Co do jazdy w bagażniku nie widzę żadnych przeszkód mam tam dwa całkiem wygodne fotele :lol: Dzięki za sugestie, nawet za takie co zamiast pomóc rozbawiają. :piwo: :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”