Opel Zafira Klub Polska Strona Główna Opel Zafira Klub Polska
Forum dla Użytkowników Opla Zafiry

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[A] Zaparowane szyby
Autor Wiadomość
kodak
[Usunięty]

Wysłany: Sob Sty 31, 2009 16:42   [A] Zaparowane szyby

bardzo serdecznie witam chciałbym prosić o pomoc w rozwiązaniu problemu parujących szyb w mojej zafci praktycznie w okresie zimowym parują przez cały czas
Ostatnio zmieniony przez Maciek Czw Lut 12, 2009 11:06, w całości zmieniany 1 raz  

Maciek 

Auto: ex Z20LET
Imię: Maciej
Model: ZA
Typ silnika: benzin
Wysłany: Sob Sty 31, 2009 17:03   

kodak, wymień filtr przeciwpyłkowy (jest za schowkiem) na jakiś dosyć dobry (ok 20-30 zł.).
Umyj dobrze wszystkie szyby od wewnątrz.
Daj znać czy parują ;)
Niestety teraz taka pogoda, dużo wilgoci, ale wymiana filtru kabinowego + umycie szybek powinno sprawę załatwić.
Jak to nie pomoże to pisz.

Pozdr.
M.

kodak
[Usunięty]

Wysłany: Sob Sty 31, 2009 21:23   

MAĆKU dzięki za radę właśnie przeczytałem instrukcję jego demontażu.
pozdrawiam kodak

Jacko 
Przeglądacz

Auto: Zafira A X18Xe1 CDX
Wysłany: Nie Lut 01, 2009 13:18   

Żeby szybko wysuszyć szyby, włącz klimę, ogrzewanie daj na max ciepłe a wentylator na 4 bieg.Jak wysuszy to wyłączasz klime a ogrzewanie ustawiasz wg. własnych potrzeb.Satysfakcja gwarantowana.

Dżony
[Usunięty]

Wysłany: Sro Lut 04, 2009 14:08   

WITAM - to prawda kolega JACKO ma racje z tym suszeniem wnetrza ale lepiej zeby szyby nie parowaly!! Dlatego warto czesto wymieniac filtr kabinowy! (ja wymieniam zawsze na wiosne i przed zima i jest ok).
Czasami wiadomo jak komplet osob wsiadzie to trzeba klime odpalic ale poza tym to mi nie paruja szybki. POZDRAWIAM

wachtomasz 
Świeżak

Auto: Zafira DL 16V 2000r
Wysłany: Pią Sty 15, 2010 23:04   

Witam panowie wymieniłem filtr zapłaciłem 40 zł i nadal mi parują a jak włączę na zimno to leci ciepłe powietrze.panowie pomóżcie :( :(

rzadki 
Mieszkaniec

Auto: Zafira 2.0 DTI
Imię: Piotr
Wysłany: Sob Sty 16, 2010 09:46   

kolego wachtomasz, a nie ubywa Ci płyny chłodniczego? pod dywanikiem pasażera jest nr VIN (można do niego dojść przez taką plastikową zaślepkę) włóż tam rękę, tylko tak pod dywanik i zobacz czy gąbka nie jest mokra, bo jeśli wyczujesz wilgoć, to mimo wymiany filtra będzie parowało. wtedy najlepiej wysuszyć auto, a takie atrakcje to dopiero pewnie na wiosnę będą dostępne, więc póki co trzeba jeździć.

wachtomasz 
Świeżak

Auto: Zafira DL 16V 2000r
Wysłany: Sro Sty 27, 2010 00:15   

Witam was koledzy padł mi silniczek do sterowania powietrzem kabina -zewnątrz zawiesił się na karabinie i dlatego mi parowało taka przyjemność to 120 zł odłączyłem go ustawiłem żeby mi powietrze pobierał z zewnątrz i jest na razie ok

kulex 
Debiutant

Auto: Zafira 1.8 16V 125KM 2004 rok
Wysłany: Sro Lut 10, 2010 09:32   

Witam

W moim przypadku parowanie szyb było spowodowane zablokowaniem cyrkulacji powietrza na obiegu wewnętrznym - klimatronik system Behr - jest tam okrągły wentylator z ruchomą gumową czaszą; jeżeli czasza jest otwarta to pobiera powietrze ze środka; całością steruje silniczek połączony z czaszą plastikowym popychaczem, który w moim przypadku wyskoczył z gniazda przy czaszy, po zmontowaniu problemu już nie ma
wentylator widoczny jest po zdjęciu nawiewu na nogi pasażera i wykręceniu schowka; zakres koniecznego demontażu auta podobny jak w przypadku wymiany filtra kabinowego.
Pozdrawiam

grodziu100
[Usunięty]

Wysłany: Czw Paź 07, 2010 19:16   paruja mi szyby

hej koledzy czytam forum i widzę ze nikt nie ma takiego problemu jak ja. mianowicie mam dywaniki suche od pasażera i kierowcy tam gdzie numer vin tez suche , płyn z chodnicy mi nie ubywa . filtr pylkowy wymieniony na nowy ,klapa od wentylatora tez jest tak jak powinna być tu wszystko działa a mimo to szyby dalej parują nie wiem już co robić. tak wiem myc szyby już tez to przerabiałem i nic aaaa no fakt jak włączę klimę to szyby nie parują ale nie o to chodzi żeby jeździć na klimie, a poza tym po klimie strasznie smierdzi, mimo tego ze ja odgrzybialem (samemu śodkami na odgrzybianie).
pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuje za pomoc

TUX 
Mieszkaniec
opozycjonista :P

Auto: Zafira A 2.0 DI, Vectra B
Imię: Tux
Wysłany: Czw Paź 07, 2010 19:40   

-a filtr p/pyłkowy wymieniałeś?
-jak smierdzi - to daj fachowcom sie wykazać :)

- Opelki niestety tak mają - parują :(

grodziu100
[Usunięty]

Wysłany: Czw Paź 07, 2010 20:48   

wojtek_z nie no tych mat nie sprawdalem
TUX tak filtr wymienilem

dzarko 
Mieszkaniec
Papa Dragon Bull

Auto: Zafira A 1.6 16V Comfort 2001
Wysłany: Pią Paź 08, 2010 05:07   

Pewnie to wiecie, ale napiszę na wszelki wypadek. Wentylacja w ZA jest tak zrobiona, że jeśli nawet prawe pokrętło jest w pozycji "szyby" to i tak wszystkie końcówki są aktywne, po prostu także jest nadmuch na szyby. Przede wszystkim należy pozamykać niepotrzebne nawiewy i zostawić same szyby. Można uchylić minimalnie 1 okno, aby zapewnić wymianę powietrza. Pomaga zmiana dywaników na gumowe, jeśli ma się welurowe.

grodziu100
[Usunięty]

Wysłany: Pią Paź 08, 2010 12:28   

hej no jasne mam gumowe dywaniki i pod nimi suchutko tak z pokrętłem na nawiewy już tez próbowałem i nic.
bylem w serwisie opla i powiedziałem im cala ta historie i tez ręce rozkładają ale jeszcze wymyślili ze w tylnym zderzaku ja jakieś klapy od nawiewu i mogą być zapchane hmmm zobaczę będę to dzis robić i sie przekonam moze sie uda
jak macie jakiś jeszcze momysl to mowcie bo jezdzic sie nie da

grodziu100
[Usunięty]

Wysłany: Pią Paź 08, 2010 16:55   

koledzy zafirowcy kto mi powie jak ma byc klapa od nawiewy do góry cz na gol we wentylatorze chodzi mi o wentylator za schowkiek ten kolo filtra pykowego

Odpowiedz do tematu