Opel Zafira Klub Polska Strona Główna Opel Zafira Klub Polska
Forum dla Użytkowników Opla Zafiry

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[B]Korozja szyny tylnej kanapy
Autor Wiadomość
ofiss102
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lut 15, 2011 08:42   [B]Korozja szyny tylnej kanapy

Czy ktoś spotkał się z rdzą szyn tylnej kanapy http://www.fotosik.pl/pok...ca49dfdb25.html ? Czy to coś poważnego (czy nie świadczy o jakichś poważniejszych problemach z samochodem?) Co z nią zrobic? Wymienic szyny (podobno 900zł jedna)? Wyczyścic i pomalowac? Z góry dziękuję za pomoc.
Ostatnio zmieniony przez Czw Gru 15, 2011 01:28, w całości zmieniany 1 raz  

Anony Mous
Zafiromaniak

Auto: Zafira
Wysłany: Wto Lut 15, 2011 08:45   

Twoje auto jest popowodziowe?

ofiss102
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lut 15, 2011 08:51   

Raczej nie. Nic mi przynajmniej o tym nie wiadomo. Samochód został kupiony od Orbisu w Warszawie, poleasingowy.

David 
Mieszkaniec

Auto: EX ZA 1.8 Elegance / LII ph I Initiale Paris
Imię: Dawid
Wysłany: Wto Lut 15, 2011 09:21   

ja na Twoim miejscu bym to zdemontował i zobaczył czy to tylko szyny czy może coś nie daj Boże jeszcze więcej. idąc za ekonomią na pewno nie zapłacisz nawet za pozłacany lakier 900pln za puszkę. więc pomaluj sobie sam, i jak rozbierzesz to się na pewno dowiesz czegoś więcej o Twoim samochodziku

ofiss102
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lut 15, 2011 10:17   

Tego sie obawiam. Moze skonczyc sie czyszczeniem i malowaniem, ale nie mozna wykluczyc czegos powazniejszego. Skad ta korozja? To wada fabryczna szyn, czy moze zuzycie i wilgoc (zalanie?)?

Metroid 
Debiutant

Auto: Zafira B 1.9 CDTI
Wysłany: Wto Lut 15, 2011 10:28   

Ja bym sprawdził dokładnie auto czy przypadkiem nie jest po powodzi.
Na necie znajdziesz poradniki gdzie szukać oznak powodzi.
http://www.youtube.com/wa...player_embedded
pozdr.

rafi.zafi 
Przeglądacz
rafi

Auto: Zafira B Z18XER
Imię: Rafal
Wysłany: Wto Lut 15, 2011 11:45   

Tak jak pisze kolega Marki samochod popowodziowy .Tym bardziej jesli go kupiles nie dawno to wszyscy wiemy jaka aura pogodowa dopisywala w tamtym roku.Ja zamierzalem kupis chryslera ze stanow to na 100 samochodow 99 bylo zalanych a jak sie ktos dobrze zna to zawsze sie cos znajdzie ,ja jezdzilem ze znajomym i po ogledzinach wszystkich uzywek dalem sobie spokuj bo na nowy to troche szkoda kasy.Uwazam ze powinienes jak najszybciej zrobic ekspertyze.

Anony Mous
Zafiromaniak

Auto: Zafira
Wysłany: Wto Lut 15, 2011 12:23   

Kiedy kupiłeś to auto? Nie zauważyłeś tej szyny? Przecież sama nie zardzewiała...musiał być kontakt z wodą. A ta rdza na błotnikach była jak kupowałeś, czy teraz wyszła?

ofiss102
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lut 15, 2011 12:47   

Wszystko było widoczne od samego początku. Ogladaliśmy kilka Zafir stojących w jednym miejscu. Szyny w części z nich były lekko (na pewno mniej) skorodowane, a korozja przykryta smarem i przez to mniej widoczna.
Częśc z nich miała także ubytki lakieru w nadkolach po jednej albo dwóch stronach...

briano 
Bywalec
Podglądacz ;)

Auto: Zafira Cosmo 1.9 CDTI 120KM
Wysłany: Wto Lut 15, 2011 20:33   

A ja ci powiem tak widziałem klika zafir i nigdy nie miały pordzewiałych szyn :/ Coś nie teges obawiam się że auto mogło bys podtopione, ale to musisz sam sprawdzić zaglądając pod tapicerkę podłogi pod fotele itp .

Nufio 
Świeżak
Nufio

Auto: zafira 1,9cdti
Wysłany: Sro Lut 16, 2011 09:32   

Witam. Też mam lekko pordzewiałe szyny. Auto nie pływało. Po oględzinach wynika, że materiał jest wadliwie pomalowany i być może źle przygotowany do lakierowania. Przypomonam o tylnej listwie pokrywy bagażnika też rdzewiejącej.

Rysiek13 
Debiutant

Auto: Zafira B 1,9 CDTI 150 KM
Wysłany: Czw Lut 17, 2011 20:38   

Potwierdzam, szyny są podatne na korozje. Autko mam pewne, a lekkie ślady korozji pojawiły się dość szybko

przemag 
Debiutant

Auto: Zafira B,1,9 CDTI 88kW 120PS
Wysłany: Pią Lut 18, 2011 00:23   

Moje szyny też lekko rdzewieją. Szykuje się malowanko na lato.

Przemo_w1 
Bywalec

Auto: Zafira B 1,9 CDTI 120 KM Cosmo, panorama
Imię: Przemo
Model: ZB
Typ silnika: Z19DT
Wysłany: Pią Lut 18, 2011 20:36   

A ja mam takie doświadczenia, że wszystkie Zosie jakie oglądałem przed zakupem, które miały rdzę na tych szynach lub metalowej osłonie w bagażniku po głębszych oględzinach okazywały się autami po wypadkach. Dlatego szukałem takiej, która nie ma śladu rdzy. Dodatkowo można sprawdzić metalowe uchwyty, które są po lewej i prawej stronie w bagażniku. Z lewej strony jest pod skrzynką bezpieczników a z prawej pod zestawem naprawczym koła (jeśli ktoś ma). Te uchwyty nie są lakierowane, więc jak są czyste bez rdzy to znaczy, że auto było przez cały czas suche. Auto nie musi przejść powodzi, aby być zalane. Wystarczy jak postoi kilka dni pod chmurką bez szyby, bo utraciło ją w wypadku.

przemag 
Debiutant

Auto: Zafira B,1,9 CDTI 88kW 120PS
Wysłany: Pią Lut 18, 2011 23:01   

No nie wiem....u mnie wszystkie blachy zdrowe, szyby oryginalne, uchwyty w bagażniku czyściutkie,.... no chyba że poprzedni właściciel trzymał za długo otwarte drzwi w czasie deszczu....

Odpowiedz do tematu