Opel Zafira Klub Polska Strona Główna Opel Zafira Klub Polska
Forum dla Użytkowników Opla Zafiry

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zamarznięty bagażnik, a dokładniej uchwyt/zamek
Autor Wiadomość
rhaaziel 
Zafiromaniak
mocy przybywaj :)

Auto: Zafira B Z19DTH
Imię: Przemek
Wysłany: Pon Gru 13, 2010 22:45   zamarznięty bagażnik, a dokładniej uchwyt/zamek

Cześć,

Przytrafiła mi się dziwna sprawa, mianowicie zamarzł mi uchwyt bagażnika!
Gdy chcę go otworzyć czuję wyraźnie chrobotanie łamiącego się lodu pod gumowym uchwytem! Raz na jakiś czas zamek zaskakuje i mogę go otworzyć ale często gęsto nie :evil:

Domyślam się, że w czasie kilku dni odwilży dostała się tam woda i teraz jak chwycił mróz wszystko pięknie zamarzło! No i co teraz robić, jak pozbyć się tej wody? może grzać farelką w garażu? Ktoś wie jak ona się tam mogła dostać? Podejrzewam, że czeka mnie zdejmowanie tej srebrnej listwy ozdobnej, gdyż pewnie tylko tamtędy dostanę się pod gumowy uchwyt żeby pozbyć się wody i uszczelnić przeciek.

W tym miejscu od razu zapytam w jaki sposób dobrać się do tej listwy, gdzie ma jakieś mocowania, czy trzeba będzie zdjąć tapicerkę od wewnątrz klapy?

Z góry wielkie dzięki za pomoc!

(ps. sorki jeśli to nie jest odpowiedni dział ale nie mogłem się zdecydować gdzie zamieścić tego posta)

Piotrek413 
Mieszkaniec

Auto: Zafira B 1.9CDTI 150 KM
Wysłany: Pon Gru 13, 2010 23:04   

Aby zdjąć tą listwę ozdobną musisz zdemontować najpierw tapicerkę od wewnątrz klapy. Następnie trzeba odkręcić chyba cztery śruby i już mamy listwę w ręku. Gdzieś było opisywane na forum.
Na początku zimy nie dało mi się raz otworzyć tylnej klapy i pomogła wizyta w przydomowym garażu 10*C

Anony Mous
Zafiromaniak

Auto: Zafira
Wysłany: Wto Gru 14, 2010 07:54   

Tutaj jest trochę info na ten temat :arrow: http://www.zafiraklub.pl/...er=asc&start=15

rhaaziel 
Zafiromaniak
mocy przybywaj :)

Auto: Zafira B Z19DTH
Imię: Przemek
Wysłany: Wto Gru 14, 2010 10:48   

W nocy w garażu uchwyt rozmarzł i otwiera się normalnie, aczkolwiek pewnie w czasie dnia znów zamarznie.

Jak będzie ciut cieplej lub załatwię ogrzewany garaż to postaram się rozebrać listwę i zobaczyć co tam przecieka gdyż w tej chwili mam w garażu +1,5st a to średnio komfortowe warunki do pracy.

Anony Mous
Zafiromaniak

Auto: Zafira
Wysłany: Czw Gru 23, 2010 17:55   

ostatnio też miałem problemy z zamkiem - całkiem zamarzło - wyrwałem tą gumkę (pełno lodu) wyczyściłem, wyleciała plastykowa zapadka do przycisku i teraz tak jest i mam spokój z zamarzaniem. Gorzej trafić w ten mikronowy przycisk ale można otwierać. Chyba dopiero na wiosnę rozbiorę tylnią klapę, żeby zmontować to jak było.. :lol:

Odpowiedz do tematu