Opel Zafira Klub Polska Strona Główna Opel Zafira Klub Polska
Forum dla Użytkowników Opla Zafiry

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Skrzypienie na spowalniaczach i pochylniach
Autor Wiadomość
dzarko 
Mieszkaniec
Papa Dragon Bull

Auto: Zafira A 1.6 16V Comfort 2001
Wysłany: Pią Paź 08, 2010 11:56   Skrzypienie na spowalniaczach i pochylniach

Od samego początku mam jakiś dziwny, skrzypiąco-trzeszczący dźwięk przy powolnym pokonywaniu spowalniaczy i na końcu pochylni. W momencie kiedy zawieszenie odpycha nie podparte koła z przedniego zawieszenia, równomiernie z obu stron, wydostaje się takie skrzypienie, jak nienaoliwione zawiasy w starej szafie. Przy podjeżdżaniu pod pochylnie dzieje się to w momencie, kiedy pochylnia się kończy i przód na chwilę zwisa w powietrzu. Na spowalniaczu też jest to po momencie szczytowym ruchu, kiedy samochód zjeżdża z garbu. Przy szybszym najeździe, nie ma tego problemu.

Ma ktoś jakieś pomysły? Z Google wychodzi, że to mogą być sworznie wahacza, które mają w sobie gumę i ta guma skrzypi w miejscu pracy. Można to ponoć czymś nasmarować. WD40 będzie dobre?

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi.

olo018
[Usunięty]

Wysłany: Pią Paź 08, 2010 18:28   

Witam ,jeśli to sworznie skrzypią to nie ma co smarować tylko wymienić ,bo skrzypi jeśli powierzchnie trące sworznia są skorodowane ,tzn prawdopodobnie osłona została uszkodzona i dostała się woda i skrzypi ,ale sworznie raczej skrzypią przy skręcaniu kołami niż na spowalniaczach ,choć u mnie robi się podobnie ale jak jest zimno a w zimę szczególnie ,miałem astrę g i bylo to samo a zawieszenie w porządku ,mysle że to może gumy łącznika stabilizatora albo gumy na prowadnicach przy stabilizatorze .
ps. sworzeń na postoju potrafi wyskoczyć z swojego gniazda w ekstremalnych przypadkach ,miałem taki przypadek w mietku 124 na parkingu pod domem skreciłem kilka razy kierownicą i tu nagle brzdęk i koło krzywo stoi ,trzeba z sworzniami ostrożnie .

dzarko 
Mieszkaniec
Papa Dragon Bull

Wysłany: Pią Paź 08, 2010 19:21   

Czyli samo w sobie takie skrzypienie raczej nie jest oznaką jakiejś usterki?

olo018
[Usunięty]

Wysłany: Pią Paź 08, 2010 22:17   

Usterki to chyba nie ale oznacza że coś kwalifikuje się do wymiany i trzeba dojść co .
A może to od sprężyny na macpersonie albo te gumy?,ale najbardziej prawdopodobne jest gumy trzymające stabilizator na podłużnicach ,sprawdzę u siebie czy podczas bujania też będzie się odzywać ,choć w mojej zośce jest to nie często .

dzarko 
Mieszkaniec
Papa Dragon Bull

Wysłany: Sob Paź 09, 2010 06:23   

U mnie przy bujaniu nie słychać nic. Jedynie przy dosyć nagłej utracie przez przednie koła kontaktu z podłożem.

sQcha 
Zafiromaniak

Auto: Zafira
Imię: Piotr
Wysłany: Sob Paź 09, 2010 09:03   

Miałem tak w Astrze G od nowości, wydawało mi sie, ze to przedni prawy amortyzator, jednak na każdym przeglądzie okazywało się, że wszystko jest sprawne. Teraz Astrą jeździ mój bart (ma już 9 lat) i dalej się to dzieje, a technicznie auto jest sprawne. Widać taki urok.

olo018
[Usunięty]

Wysłany: Sob Paź 09, 2010 09:07   

I ja miałem tak w Astrze G kombi ,a nasilało się to w zimę przy mrozach :?: ,sprawdzę te gumy na podłużnicach ,psiknę wd40 i zobaczymy co będzie.

sQcha 
Zafiromaniak

Auto: Zafira
Imię: Piotr
Wysłany: Sob Paź 09, 2010 09:09   

olo018 napisał/a:
I ja miałem tak w Astrze G kombi ,a nasilało się to w zimę przy mrozach :?: ,sprawdzę te gumy na podłużnicach ,psiknę wd40 i zobaczymy co będzie.

Też miałem AG kombi i też w zimie to się wyraźniej dawało słyszeć, ZA na szczęście tego nie zauważyłem.

Ja miałem benzyniaka,a teraz mam diesla może to ma jakiś związek?

dzarko 
Mieszkaniec
Papa Dragon Bull

Wysłany: Sob Paź 09, 2010 09:12   

Hmmm. Większa waga silnika? Bo co innego? Może to jakieś mocowanie silnika się różni?

olo018
[Usunięty]

Wysłany: Sob Paź 09, 2010 10:26   

Moja Asterka była 17Dti isuzu ,była wspaniała ,mało paliła i praktycznie bez awarii 2 lata.

dzarko 
Mieszkaniec
Papa Dragon Bull

Wysłany: Sob Paź 09, 2010 11:20   

Zauważyłem, że obaj macie poliftingowe Zośki. Ja przed. Może tutaj jest jakiś myk? Może coś zmienili?

Gdyby się dało coś nasmarować, żeby przestało skrzypieć, to byłoby super.

olo018
[Usunięty]

Wysłany: Sob Paź 09, 2010 15:24   

No ale i u mnie się to pojawiło ostatniej zimki :cry:

I dziś rano przejeżdżałem przez taką rynnę z kostki brukowej ,i skrzypłooo więc trzeba będzie się zabrać i wreszcie dojść co to skrzypi.

przemo995 
przemo995

Auto: ZAFIRA 1.8 16v
Wysłany: Nie Paź 10, 2010 12:24   

Ja bym obstawiał na jakieś gumy w zawieszeniu. Oberwała się i się przesuwa w jakiejś tulejce metalowej.

olo018
[Usunięty]

Wysłany: Nie Paź 10, 2010 12:29   

Ale to tak słychać jak dwie strony trzeszczą ?,gumy wahacza ? i tylko jak jest zimno w lato tego nie ma,a zafira ma płytę podłogową astry g ,to i dlatego są podobne problemy.

dzarko 
Mieszkaniec
Papa Dragon Bull

Wysłany: Sro Paź 13, 2010 14:43   

olo018 napisał/a:

I jak tam, coś się udało? Ja wczoraj popsikałem smarem do uszczelek wszystkie gumy dostępne po przekręceniu kół przednich, ale dalej skrzypi. Udał Ci się coś uciszyć to zawieszenie?

Znalazłem taki temat:

http://forum.vectraklub.p...?showtopic=6853

Odpowiedz do tematu