Opel Zafira Klub Polska Strona Główna Opel Zafira Klub Polska
Forum dla Użytkowników Opla Zafiry

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[B]Dziwne pukanie podczas wchodzenie w zakręt.
Autor Wiadomość
yach 
Bywalec

Auto: Hyundai ix 35
Imię: Jan
Wysłany: Sro Lip 21, 2010 19:08   [B]Dziwne pukanie podczas wchodzenie w zakręt.

Tak jak tytule podczas wchodzenia w zakręt słyszę puknięcie, może bardziej taki metaliczny trzask. Podobne dźwięki wydawała kiedyś moja stara Astra, okazało się że są wypracowane sworznie w drzwiach, tu sprawdzałem luzów nie ma. Czy ktoś miał podobny problem? Nadwozie gdzieś na zgrzewie puściło? :>
Ostatnio zmieniony przez Pią Gru 16, 2011 17:53, w całości zmieniany 1 raz  

Anony Mous
Zafiromaniak

Auto: Zafira
Wysłany: Sro Lip 21, 2010 20:28   

skąd słyszysz puknięcie ??

Ja kiedyś w VW Polo przy skręcaniu, ale tylko w jedną stronę z przodu słyszałem taki metaliczny trzask, zgrzyt. Okazało się, że w tarczę hamulcową dostał się kamyczek i przy skręcie się odzywał.

Może cię to coś naprowadzi.

Hagen 
Debiutant

Auto: Zafira A 2.0 DTI Elegance
Wysłany: Sro Lip 21, 2010 21:10   

Kolego a może przegub Ci się odzywa? Możesz to sprawdzić skręcając do oporu kierownicą na jakimś placu (np parking przy super markiecie) i jadąc powoli w koło raz w jedną raz w drugą. Jeśli to przegub przy maksymalnym skręcie kół usłyszysz takie charakterystyczne strzelanie.

Besiek 
Bywalec

Auto: Pajero Sport 4D56
Imię: Grzegorz
Wysłany: Czw Lip 22, 2010 08:41   

Według opisu dla mnie to łożysko kolumny mcphersona.

yach 
Bywalec

Wysłany: Czw Lip 22, 2010 08:56   

Moja wina, zapominałem dodać ze niepokojący hałas dochodzi z tylnej części nadwozia, więc kolumny i inne elementy zawieszenia przedniego wykluczam. Według mnie problem dotyczy części blacharskiej nadwozia. W piątek będę miał okazję przejechać się swoim samochodem jako pasażer, rozsiądę się z tyłu jak prezes i będę nasłuchiwał. Może to jakiś element kanapy, tyle tam śrubek i innych elementów ruchomych, zobaczymy.

Szymon78 
Zafiromaniak
Szymon Jankowiak

Auto: Zafira B 1,9cdti -150KM SPORT automat
Imię: Szymon
Wysłany: Czw Lip 22, 2010 09:01   

a zobacz co masz w gniazdach(za zaslepkami) gdzie sa bezpieczniki i moduł w bagażniku.. obie strony.. Ja tam upchnąłem kilka dupereli :) .. moze coś ci ze tam za osłonami wala niepotrzebnie.

Besiek 
Bywalec

Auto: Pajero Sport 4D56
Imię: Grzegorz
Wysłany: Czw Lip 22, 2010 10:06   

yach napisał/a:
rozsiądę się z tyłu jak prezes i będę nasłuchiwał.
i to jest najlepsze rozwiązanie, w razie potrzeby gdzieś na bocznej drodze możesz zafundować sobie przejażdżkę w bagażniku :lol: , jeśli okaże się oczywiście że dźwięki dochodzą z bagażnika.

Woytas
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lip 22, 2010 10:19   

u mnie też tak było, okazało się, że to poluzowała się nakrętka oparcia fotela kierowcy i stukało.
Poskacz :mrgreen: na fotelu/oparciu i nasłuchuj-może to to.

yach 
Bywalec

Wysłany: Czw Lip 22, 2010 15:31   

Besiek napisał/a:
yach napisał/a:
rozsiądę się z tyłu jak prezes i będę nasłuchiwał.
i to jest najlepsze rozwiązanie, w razie potrzeby gdzieś na bocznej drodze możesz zafundować sobie przejażdżkę w bagażniku :lol: , jeśli okaże się oczywiście że dźwięki dochodzą z bagażnika.

Zawsze jak coś mi stuka w samochodzie to przed poszukiwaniem innych przyczyn zaczynam od zrobienia porządków w bagażniku i skrytkach. Co do jazdy w bagażniku nie widzę żadnych przeszkód mam tam dwa całkiem wygodne fotele :lol: Dzięki za sugestie, nawet za takie co zamiast pomóc rozbawiają. :piwo: :lol:

Odpowiedz do tematu