Opel Zafira Klub Polska Strona Główna Opel Zafira Klub Polska
Forum dla Użytkowników Opla Zafiry

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
mycie silnika w Zafirze...
Autor Wiadomość
Serek 
Świeżak

Auto: Opel Zafira A
Wysłany: Czw Maj 06, 2010 12:18   

Wiesz TUX, może jak rhaaziel kupował ten samochód i był już na 100% pewny, że to tego szukał to mógł być tak zadowolony/podniecony, że nie zwrócił uwagi na taki szczegół ;)

rhaaziel 
Zafiromaniak
mocy przybywaj :)

Auto: Zafira B Z19DTH
Imię: Przemek
Wysłany: Czw Maj 06, 2010 13:01   

Oglądałem, oglądałem bardzo dokładnie, byłem w 2 warsztatach na testach (w tym w ASO w Dąbrowie G.) i chodziłem nawet pod autem i osłony już wtedy nie było, nie wiedziałem jednak, że w mojej wersji powinna być!

Mam pewne podejrzenia, że między moją wstępnymi oględzinami (sobota), a wizytą w ASO (wtorek) gość który mi sprzedawał furę miał naprawić pompkę spryskiwacza i wtedy właśnie osłona znikła... niestety nie jestem tego w 100% pewny :(

rutek11
[Usunięty]

Wysłany: Czw Maj 20, 2010 20:17   

jurek 1771 napisał/a:
a ja chcialbym sie dowiedziec czy mozna wstawic silnik diesla w miejsce benzyniaka / czy to ma wogole sens /? moze ktos sie wypowie .. sory ze w tym miejscu pisze ale ale stronka docelowa byla zablokowana Pozdrawiam J.

No raczej że tak takie SWPA jest zawsze możliwy i jest opłacalny dla osoby która kocha swoje auto i jest zapalonym maniakiem
Ja robiłem nie raz nie dwa SWAP w aucie i wiem ze jest to opłacalne dla samego efektu pracy

sory za OT

a co do mycia auta do silniki disla można smiało myć wodą bezynowe terz ale trzeba uważać na aparat zapłonowy

Anony Mous
Zafiromaniak

Auto: Zafira
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 20:51   

Witam.
Kolego ja już myłem trzy razy silnik w zafi i nie miałem problemu też słyszałem podzielone zdania na tematna temat mycia ja u siebie jak myję silnik to zawsze na odpalonym silniku i jak narazie nie mam problemu silnik tyka jak szwajcarski zegareczek więc jednym słowem jak to się mówi jak nie zaryzykujesz to nie będziesz wiedział wię c musisz spruboawć . pozdro. :lol:

KOPERNIK 
Zafiromaniak

Auto: ZAFIRA
Imię: WOJTEK
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 22:00   

jaros222 napisał/a:
ja już myłem trzy razy silnik w zafi

ty czasem nie przesadzasz z tym myciem chcesz chyba wszystkie kable wypłukać :lol: ??
Musimy porównać nasze motory na III ZKP który będzie czystszy :>

nie trzeba myć na odpalonym silniku tylko trzeba trochę uważać na elektrykę i wszystko musi być ok ;)

pozdrawiam

Anony Mous
Zafiromaniak

Auto: Zafira
Wysłany: Nie Maj 23, 2010 19:57   

Spoko KOPERNIK. kabelków nie wymyję a silnik musi być czysty bo mam troszkę wycieków a to mi się nie podoba jeszcze troszkę urlop to muszę zlikwidować te wycieki i założyć osłonę pod silnikiem bo starą straciłem gdy remontowali u nas drogę i musiałem jezdzić obiazdami do domku a na zlocie możemy porównać swoje silnikiktóry jest czyściejszy hihihihihi.pozdro jaros222. :piwo:

mirost007
[Usunięty]

Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 14:10   

Nie mogę się zdecydować na wybór środka do mycia silnika. Jaki preparat i jakiej firmy polecacie?

alektar
[Usunięty]

Wysłany: Pon Paź 04, 2010 15:00   

mirost007 napisał/a:
Nie mogę się zdecydować na wybór środka do mycia silnika. Jaki preparat i jakiej firmy polecacie?

Ja używałem preparat firmy Teroson i nie narzekam. Środek można zamówić na www.teroson.com.pl

damiandd2 
Świeżak

Auto: zafira B 1.9 cdti 120 KM Automat
Wysłany: Pon Paź 04, 2010 15:53   

Ja polecam środek kupiony na stacji SHEll do mycia silników,raz po kupnie auta i dla mnie starcza ,a jeśli potrzeba to tylko ciepłą wodą spłukuje z kurzu ale tylko na zimnym silniku.

Odpowiedz do tematu