Opel Zafira Klub Polska Strona Główna Opel Zafira Klub Polska
Forum dla Użytkowników Opla Zafiry

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[B] Wymiana klocków i tarcz hamulcowych - przód i tył.
Autor Wiadomość
swirusek20 
Przeglądacz

Auto: Zafira B 1.6 CNG 2008
Imię: Kris
Wysłany: Sob Mar 02, 2013 15:04   

Powiem ci całą prawdę o klockach . Tak naprawdę wszystko zależy od ciebie i twojej jazdy :lol: :lol: :lol: :lol: a reszta wyjdzie w praniu. A mianowicie jeździłem mondeo 2 na boscha klockach i zrobiłem prawie 50 tys. km , potem kupiłem coś z żółtolandii i zrobiłem na nich prawie 40 tys. jakość hamowania praktycznie niezmienna tylko kilometrów trochu mniej. Dodam od razu ze jeżdżę jak emeryt pomimo młodego wieku (Taksówka) hehe :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ostatnio zmieniony przez Bodek Sob Mar 02, 2013 15:30, w całości zmieniany 1 raz  

cieniassss 
Zafiromaniak
spec. ds. części :P

Auto: ZB OPC line 1.8+LPG
Imię: Łukasz
Wysłany: Sob Mar 02, 2013 21:58   

browar340 napisał/a:
Witam.
Koledzy musiałem szybko wymienić klocki na tyle , a że nie miałem czasu i braku możliwości wyboru, zakupiłem jakies klocki firmy KAGER co to za klocki kupiłem?

KAGER to marka własna hurtowni FOTA, czyli nic dobrego

bloogers 
Debiutant
bloogers

Auto: Zafira B
Imię: Mateusz
Wysłany: Wto Mar 12, 2013 23:11   

Planuje kupić tarcze i klocki na tył, czy takie dadzą radę?

http://moto.allegro.pl/bo...3052836383.html

Bodek 
Zafiromaniak
Bodek

Auto: ZB - Z19DT
Imię: Bodek
Wysłany: Sro Mar 13, 2013 08:07   

bloogers napisał/a:
Planuje kupić tarcze i klocki na tył, czy takie dadzą radę?

http://moto.allegro.pl/bo...3052836383.html

Dadzą, sprawdź tylko jakie masz zaciski: bosch czy lucas.

Piotr 
Bywalec

Auto: Opel Zafira B 1,9 cdti 2006r
Wysłany: Wto Kwi 16, 2013 09:36   

Z racji, że muszę wymienić tarcze i klocki tył, to mam do Ciebie Bodek pytanko. Czy Ty w ubiegłym roku kupiłeś i zamontowałeś ten zestaw ATE - przód i tył o który pytałeś (Czw Maj 10, 2012) o opinie na forum? Jestem po wymianie dwumasy co mnie trochę finansowo zabolało i dlatego szukam coś tańszego, ale nie do końca badziewie. Mówiąc aby sprawdzić zaciski bosch czy lucas to co masz na myśli? Jeżeli są lukas to tego http://moto.allegro.pl/bo...3052836383.html nie można kupować ?

Bodek 
Zafiromaniak
Bodek

Wysłany: Wto Kwi 16, 2013 12:46   

Piotr napisał/a:
Z racji, że muszę wymienić tarcze i klocki tył, to mam do Ciebie Bodek pytanko. Czy Ty w ubiegłym roku kupiłeś i zamontowałeś ten zestaw ATE - przód i tył o który pytałeś (Czw Maj 10, 2012) o opinie na forum? Jestem po wymianie dwumasy co mnie trochę finansowo zabolało i dlatego szukam coś tańszego, ale nie do końca badziewie. Mówiąc aby sprawdzić zaciski bosch czy lucas to co masz na myśli? Jeżeli są lukas to tego http://moto.allegro.pl/bo...3052836383.html nie można kupować ?

Nie kupowałem ich, w końcu kupiłem TEXTARA - i polecam z czystym sumieniem.

Na tylnych zaciskach masz napisane czy są lukas czy bosch - napis jest wytłoczony na zacisku, a chodzi o to, że jest różnica w klockach hamulcowych.

Link się nie wyświetla więc ciężko mi powiedzieć.

Piotr 
Bywalec

Wysłany: Wto Kwi 16, 2013 21:23   

Bodek napisał/a:
Na tylnych zaciskach masz napisane czy są lukas czy bosch - napis jest wytłoczony na zacisku, a chodzi o to, że jest różnica w klockach hamulcowych.

Czyli jak będzie napisane lukas to mam kupić tylko firmy lukas a jak będzie napisane bosch to kupić tylko firmy bosch? A jak to się ma do innych zamienników? Przecież Ty mówisz, że zamontowałeś Textara. Tutaj na forum jest wymienianych wiele firm i stąd moje kolejne pytanie.

Bodek 
Zafiromaniak
Bodek

Wysłany: Wto Kwi 16, 2013 21:28   

Piotr napisał/a:
Bodek napisał/a:

Czyli jak będzie napisane lukas to mam kupić tylko firmy lukas a jak będzie napisane bosch to kupić tylko firmy bosch? A jak to się ma do innych zamienników? Przecież Ty mówisz, że zamontowałeś Textara. Tutaj na forum jest wymienianych wiele firm i stąd moje kolejne pytanie.

To jest system hamulcowy zacisków nie firma, możesz kupić każde jakie chcesz tylko muszą być odpowiednie zaciski: lucas lub bosch ;)

Piotr 
Bywalec

Wysłany: Wto Kwi 16, 2013 23:53   

Bodek jesteś Wielki - dzięki. Nie dziw się, że tak odebrałem bo dla mnie bosch to firma a nie system, ale teraz to już wszystko jasne. :piwo:

jareknb 
Świeżak
Jarek

Auto: Opel Zafira B 1,9 CDTI 150km
Imię: Jarek
Wysłany: Pią Maj 03, 2013 11:12   

Witam.Podpowiedzcie mi proszę jak założyć nową gumę na tłoczek z tyłu jest dziurawa a nie wiem jak ją tam wepchnąć czy muszę wyciągnąć całego tłoka czy jakoś inaczej.Za info z góry dziękuję.

brys 
Świeżak

Auto: Zafira 1.9 101 KM r.2007
Wysłany: Czw Maj 16, 2013 13:16   

Mam zafirę 1.9 19 DTL 100 KM
Chcę wymienić tarcze i klocki na przód. Czy oferta na tej aukcji będzie pasowała do mojego auta?
http://allegro.pl/tarcze-...3192821492.html
Pytam bo różne śednice tarcz są podawane a nie chcę kupować czegoś co nie będzie pasowało

Tunio999 
Zafiromaniak
LTM 06868

Auto: ZB 1.8 SPORT 2008r. OPC Line
Imię: Wojtek
Wysłany: Czw Maj 16, 2013 13:55   

brys napisał/a:
Chcę wymienić tarcze i klocki na przód. Czy oferta na tej aukcji będzie pasowała do mojego auta?
Pytam bo różne śednice tarcz są podawane a nie chcę kupować czegoś co nie będzie pasowało

Napisz tutaj http://www.zafiraklub.pl/...pic.php?t=10688 - podając VIN i będziesz miał numery części GM :P

Bodek 
Zafiromaniak
Bodek

Wysłany: Czw Maj 16, 2013 14:18   

brys napisał/a:

To może być do silników benzynowych, chociaż też nie do końca, przy dieslu masz przednią tarczę 308.

Dla pewności zapytaj tam gdzie wskazal Wojtek, tylko podaj nr VIN.

ZESTAW, TARCZE, 25 X 308 MM, HAMULEC PRZEDNI, WENTYLOWANEZ18XER[2H0], A18XER[2H0], Z20LER[LU2], Z22YH[LCH], Z17DTJ[LPV], A17DTJ[LPV], A17DTR[LPL], Z19DTL[LPP], Z19DT[LPM], Z19DTH[LRD], Z16YNG[LR1], Z16XNT[LGE], A16XNT[LGE]

Dimon85 
Świeżak

Auto: Opel Zafira B 1.9 cdti 150 KM SPORT AUTOMAT
Imię: Dymitr
Wysłany: Wto Wrz 03, 2013 09:25   

Koledzy,

Planuję wymienić klocki, tarcze i amorki w nowonabytej Zafirze B (1.9 cdti 150KM Automat).

Może ktoś poradzi - jakie spiszą się najlepiej i najdłużej?

Numer VIN to: W0L0AHM757G168437.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

hatson 
Przeglądacz

Auto: Zafira B 1.9Cdti 120PS
Wysłany: Czw Wrz 26, 2013 19:50   

Witam,

wzialem sie za szybka wymiane tarcz i klockow z tylu bo jutro jade w dosc dluga trase. Dzis dalem rade tylko jedno kolo bo sie ciemno zrobilo. Mam jednak pytanko bo tloczek wcisnalem tak aby na styk mi weszly klocki i tarcza. Skrecilem wszystko do kupy i jeszcze na podnosniku kolo strasznie ciezko sie kreci, caly czas lekko trzyma hamulec. Wcisnalem kilka razy hamulec, myslac, ze sie cos "ulozy" ale nadal to samo. Czy to normalne, czy musze jednak sciagnac jeszcze raz zacisk i wkrecic tloczek mocniej ?

Pozdrawiam
Pawel K.

Odpowiedz do tematu