Opel Zafira Klub Polska
Forum dla Użytkowników Opla Zafiry

Elektryka i elektronika - Stacyjka ?

browar340 - Pon Paź 31, 2011 11:29
Temat postu: Stacyjka ?
Witam.Koledzy mam pytanko związane ze stacyjką , co prawda nie jest to zafira ale myślę że pomożecie , syn ma starego hyundai pony i psuję się mu stacyjka ,Pamiętam ze kiedyś w astrze miałem tak ze kluczykiem włączałem zapłon a star rozrusznika naciskałem obok na zamontowanym przycisku .I teraz moje pytanie które kable odłączyć od stacyjki i podłączyć pod przycisk ?
shell'a - Pon Paź 31, 2011 12:04

browar340 napisał/a:
które kable odłączyć od stacyjki i podłączyć pod przycisk ?

podanie - pewniaka - bez schematu to jak wróżenie z fusów - najłatwiej i najprościej sprawdzić to miernikiem ( przejścia ) po odłączeniu kostki ze stacyjki - samemu lub elektryk niech zbada.

stolarz - Pon Paź 31, 2011 18:41

Jak do kostki stacyjki dochodzą trzy kable to jeden jest masą drugi załacza kontrolki [ładowania,smarowania] trzeba je złączyc i stykając z trzecim uruchamiamy rozrusznik
Harry200 - Pon Paź 31, 2011 18:47

stolarz napisał/a:
jeden jest masą
Jeden jest plusem ...
browar340 - Pią Lis 04, 2011 07:36

Jeżeli są trzy kable i połączę je według waszych sugestii , to będzie tak :
- wkładam kluczyk
- przekręcam raz
- załączają się kontrolki
- naciskam przycisk i palę autko ?
Aha koledzy jak nazywa się ten przycisk który muszę kupić , lub jak on wygląda - jak zapytać w sklepie o nie go ?

Anony Mous - Pią Lis 04, 2011 07:56

browar340 napisał/a:

Aha koledzy jak nazywa się ten przycisk który muszę kupić , lub jak on wygląda - jak zapytać w sklepie o nie go ?

Przycisk rozrusznika,startera np taki :arrow: http://allegro.pl/przycis...1905713925.html