Opel Zafira Klub Polska
Forum dla Użytkowników Opla Zafiry

Archiwum - Opel Zafira A - z jakim silnikiem kupić?

tasku - Sro Lip 06, 2011 21:12
Temat postu: Zakup Zafiry A
Witam

Jestem tu świeży zamierzam kupić Zafire A 1,8 benz pod Gaz, nie znam zupełnie tych aut i nie miałem do czynienia wiele z oplami. Zafira jest dla mnie ciekawą alternatywą miejsko/rodzinną. I mam kilka pytań na co zwracać uwage ? Mam spore pojęcie o mechanice ale wiadomo każda marka ma jakieś swoje bolączki. Zatem osoby wyrozumiałe i chętne do pomocy proszę o odpowiedź na co zwracac uwage ? Kolega sprowadza auta i ma ładną Zafirę A z 1999r. 1,8 115KM z luxemburga serwisowaną do końca z przebiegiem 210 tys km. Czy silniki 125KM są lepsze od tych 115KM czym sie różnią czy można w prosty sposób zrobić ze 115KM 125 KM. Rozmawiałem z gazownikiem i stwierdził że potrzebna lubryfikacja do tego silnika bo to Ecotec czy to prawda czy mit ?

z góry dziękuje za pomoc
pozdrawiam
Przemek
Gdańsk

jacek28 - Sro Lip 06, 2011 21:25

tasku napisał/a:
stwierdził że potrzebna lubryfikacja do tego silnika bo to Ecotec czy to prawda czy mit ?

mit :) mam zwykłą sekwencje i śmiga super

dawidratal - Czw Lip 14, 2011 15:13
Temat postu: Opel Zafira A - z jakim silnikiem kupić?
Hej

Mam dylemat co do zakupu zafiry... Mieszkam we Wrocku, rzadko gdzieś wyjeżdżamy, jazda codziennie po mieście, ale dla wózka i rodzinki chce własnie Zafire! Znajomi polecają (3 osoby) silnik 1.8 benzyna Eco Tech. Czy według was ten sam silnik? Chce ją sprowadzić z Niemiec. Szukam na ebay, ale nie wiem czy to najlepszy portal na to aby tam coś znaleźć??
Chciałbym pojechać z mechanikiem, bo sam nie jestem w tym obeznany. Na co zwracać uwagę przed zakupem? Bo nie będę oceniał książki po okładce...

Wiem, że na pewno będzie to Zafira, ale jaki silnik... :/ hmmm... nie wiem.

Liczę na pomoc!

Pozdrawiam
Dawid

Michallot - Czw Lip 14, 2011 15:29

Portale internetowe:
mobile.eu http://www.pl.mobile.eu/strona-glowna/index.html
AutoScout24 http://www.autoscout24.pl
Handlarze na forum
Tradelux
Andrzej2503

ppackowski - Pią Lip 15, 2011 06:57

Ja szukałem 1,8 ale wybór w okolicy był mizerny. Kupiłem 1,6 rakieta to to nie jest ale jeździ się całkiem przyjemnie, przesiadłem się z Astry 60 konnej więc różnica jest znacząca. Jeździłem kilkoma dizelkami na próbę i tym 82 i 100 koników, szału nie było, szczególnie te 82 KM, ale jechać jechało.
PS. Jak chcesz pobrykać to polecam Zafire B 1,9 150KM, mają moi teściowie, a raczej nie wiedzą co mają, fura super aż prosi żeby jej przyj...ć.

dawidratal - Pią Lip 15, 2011 08:13

No właśnie słyszałem że silnik jest dobry, i dlatego chyba pozostanę przy nim. 3 osoby z mojego osiedla mają ten sam silnik (1.8 EcoTech 116KM) i sobie chwalą. Mi generalnie nie zależy na szybkim aucie, wiem, że jest przestronny chowając tylnie siódemki wózek wchodzi bez składania :)
Co do elektryki to jestem pewien, że mniejszy kłopot! Uwierzcie mi! Mam peugeot 307 1.6 2003r. I tam jest dopiero kopalnia przewodów! A pakując wózek, kuweta miesci się, ale na tylnim siedzeniu :/ lipa!

A czy są wersje Zafiry A 1999-2002 lub 2003 które mają komputer pokładowy i pokazują spalanie, i km na jednym baku, trip, itd?
Powiedzcie jeszcze jak jest z zawieszeniem z tyłu, jeżeli siedzi 5 dorosłych osób w aucie i dwójka dzieci na końcu. Koła nie ocierają?
Zakupie ją u Niemców, tylko gdzie... szukam na autoscout24 tam jest ich duuuużo! ;)
Myślę o kwocie od 10000 do 12000 czyli jakieś 2500euro. Wystarczy na taką w dobrym stanie?

Dzięki raz jeszcze i pozdrawiam!
Dawid :piwo:

Anony Mous - Pią Lip 15, 2011 08:54

Jeżeli zawieszenie jest OK to nic nie obciera.

A co do komputera to są takie i to w dość dużym "stadzie" na rynku. Ja mam rocznik 2000 z komputerem który w Oplu nazywa się MID.

fabidan - Pią Lip 15, 2011 09:15

1.8 benzyna to dobry wybór moim zdaniem (sam mam 1.8 125KM, w silnik 1.8 116 KM wyposażone były auta z początku produkcji, czyli z lat 1999-2000)
Auto zawsze możesz zagazować (koszt 2000-2500 zł) i wtedy będzie tańszy w eksploatacji.

Przy pełnym załadunku 7 os. samochód wyraźnie siada na tyle, natomiast nie zauważyłem aby coś obcierało - spada nieco dynamika pojazdu.

Podstawowy silnik to 1.6, 1.8 z reguły są lepiej wyposażone - bez trudu powinieneś znaleźć wersję z komputerem, który wyświetli wymienione przez Ciebie dane dotyczące spalania itp.

pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań

dawidratal - Pią Lip 15, 2011 09:31

A powiedzcie mi jak z grzaniem w zimie? szybko się nagrzewa?? I klima jak daje? Zawsze przy zakupie spuszczam ją i daje nową. Ale generalnie jak jest w aucie?

Jednak zostaje przy 1.8 EcoTech ;) teraz ostatni raz jadę peugeotem na wakacje i zaraz po nich wystawiam auto na sprzedaż! :)

Dzięki i pozdrawiam :)
Dawid

[ Dodano: Pią Lip 15, 2011 10:37 ]
ta jest bardzo ładna ;)
http://www.autoscout24.pl...id=vj23eurb13qr

Anony Mous - Pią Lip 15, 2011 09:54

dawidratal napisał/a:

[ Dodano: Pią Lip 15, 2011 10:37 ]
ta jest bardzo ładna ;)
http://www.autoscout24.pl...id=vj23eurb13qr

No przebieg raczej wyższy (uszkodzony lewy przycisk klaksonu) i nie ma komputera pokładowego o którego pytałeś .

fabidan - Pią Lip 15, 2011 10:10

ogłoszenie dziwne - w treści 1.8, dane techniczne z 1.6
Odnośnie grzania w zimie - jest to dosyć duże auto, wiec chwila musi upłynąć aby poczuć ciepełko - szczególnie w drugim i trzecim rzędzie siedzeń; podobnie z klimą z przodu ok, natomiast dla mnie chłodzenie w drugim rzędzie za słabe - może gorący chłopak jestem ;) , bo żonie to zawsze tam zimno :)

dawidratal - Pią Lip 15, 2011 10:26

Racja! :) w życiu bym nie zauważył po tych zdjęciach! ;) Szukam kolejnych.
Dzięki!

Anony Mous - Sro Lip 20, 2011 13:38

Witam,

jak widać ja również mam 1.8 z kuchenką gazową i nie zgłaszam zastrzeżeń. Z tego co wiem to z 115 nie zrobisz 125 kucyków, są to całkowicie różne silniki.
Przy zakupie oczywiście:
sprawdź środek czy nie jest zajechany,
podaj VIN na forum to koledzy rozkodują,
ogólny stan blacharki, w tych rocznikach klapy tylne mają już purchawy
no i kulturę pracy silnika, na benzynce przy zamkniętej masce nie powinno być prawie słychać silnika,
po odpaleniu bez naciskania gazu zostaw ją na kilka minut na wolnych obrotach, często w tym momencie po przetestowaniu elektroniki komputer wywala checka, np. sondy
a później próba z wciśniętym gazem na ok 3000/obr, wykluczenie tego samego objawu co wyżej.

Ogólnie to można sprawdzać na wiele sposobów i najgorsze jest to że nawet w perełkach coś się znajdzie czym nie zawsze należy się przejmować :mrgreen:

Gaz jak najbardziej, sekwencja. W odpowiednim dziale wyczytasz jakie parametry oprzyrządowania dobrać, chociaż dobry gazownik też powinien wiedzieć.

firek - Czw Lip 28, 2011 19:42

dawidratal, jeśli juz szukasz Zośki i nastawiony jestes na silniczek benzynowy to szukaj tych 125 konnych, zostały one troszke poprawione w stosunku do poprzedniego silnika, a te 10 KM też się przydaje. Pozdrawiam i powodzenia w poszukiwaniach ;)