Opel Zafira Klub Polska
Forum dla Użytkowników Opla Zafiry

Silnik - Wytarcie wałka rozrządu w Z19DTL i Z19DT

jacek754 - Czw Cze 16, 2011 20:36
Temat postu: Wytarcie wałka rozrządu w Z19DTL i Z19DT
Właśnie moja Zofia dostała nową "zastawkę". Wymiana wałka rozrządu podobno coraz częstsze w tych silnikach. Objawia się spadkiem mocy, szarpaniem, coraz to głośniejszą pracą i brakiem jakichkolwiek błędów w komputerze. Wymieniony wałek wygląda tak:

w tym miejscu powinna być taka krzywka

Dzwoniłem po wszystkich sklepach i wszędzie dostałem odpowiedź, że nie ma zamiennika i trzeba sprowadzać z serwisu za ok 1700-1800 PLN czas czekania do 10 dni. :czerwona:
Znalazłem producenta wałków w Polsce "Świątek" z Bydgoszczy i za 750 PLN na drugi dzień wałek był u mnie, nawiasem mówiąc przemiła Pani zapewniła mnie, że choć to zamiennik to o niebo lepszy od oryginału. Coś w tym musi być bo robią wałki wyczynowe. Zośka po wymianie zachowuje się, jak na damę przystało, poprawnie.

Jacek_Do - Pią Cze 17, 2011 17:27

Przy jakim przebiegu wymieniałeś ten wałek?
jacek754 - Pią Cze 17, 2011 17:28

150 000
rhaaziel - Pią Cze 17, 2011 17:55

Ja mam idealnie te objawy :( ale w pierwszej kolejności zregeneruję kolektor i zamontuje jabolowy patent na listwę sterującą i potem zobaczę czy auto nadal będzie klekotać i szarpać, jeśli tak to będę miał już wstępnego podejrzanego w postaci wałka.

jacek754, jeśli to nie tajemnica to ile trzeba wyłożyć na robociznę związana w wymianą wałka gdyż sam się tego na pewno nie podejmę.

tico0 - Sob Cze 18, 2011 19:10

rhaaziel napisał/a:
jeśli tak to będę miał już wstępnego podejrzanego w postaci wałka.

Raczej dwóch w twoim silniku ;) ......

jacek754 - Pon Cze 20, 2011 20:27

Cała operacja kosztowała mnie 750 wałek z przesyłką + 600 robocizna. rhaaziel, u Ciebie jest inny silnik i wcale nie muszą to być wałki (dwa w Twoim przypadku). Sprawdzenie wałka jest banalnie proste, wystarczy zdjąć pokrywę zaworów (kilka śrubek) i popychając auto np na 5 biegu obejrzeć wszystkie krzywki czy któraś się już nie kończy.