Opel Zafira Klub Polska
Forum dla Użytkowników Opla Zafiry

Ogólna technika - komunikaty komputera pokładowego

BajBus - Czw Paź 01, 2009 20:58
Temat postu: komunikaty komputera pokładowego
jako że wiele osób ma z tym problem i pojawia sie ciągle wiele kolejnych pytań o to samo wklejam tłumaczenia komunikatów komputera w niektórych językach:

Polski
Angielski
Niemiecki
Francuski
Flamandzki
FUNKCJE INFORMACYJNE
Temperatura na zewnątrz
Outside Temperature
Aussen temp.
Temperatura otoczenia. Na spadek temperatury czujnik reaguje natychmiast, na jej wzrost z pewnym opóźnieniem. Po włączeniu zapłonu wskazanie przełącza się automatycznie na temperaturę zewnętrzną. W celu ostrzeżenia przed oblodzeniem nawierzchni w temperaturze otoczenia poniżej 3şC wskazanie temperatury włącza się automatycznie i zaczyna migać. W temperaturze otoczenia poniżej -5şC wskazanie świeci się w sposób ciągły.
Chwilowe zużycie paliwa
Instant Consumption
Mom. Verbr.
Sposób wyświetlania zmienia się w zależności od prędkości jazdy
Poniżej 13km/h (8mil/h) wynik podawany jest w l/h (gal/h)
Powyżej 13km/h (8mil/h) wynik podawany jest w l/100km (mil/gal)
Wskazania 0.0 l/100km 999.9 mil/gal występuje przy odciętym dopływie paliwa
Średnie zużycie paliwa
Consumption
Verbrauch
Obliczanie średniego zużycie paliwa można w każdej chwili uruchomić od nowa, wciskając przycisk R. Wskazanie w l/100 km. (mil/gal)
Całkowite zużycie paliwa
Trip Consumption
Abs. Verbr.
Pomiar można w każdej chwili rozpocząć od nowa przyciskiem R. Wskazania w l (gal)
Średnia prędkość.
Speed
Geschw.
Funkcję tę można w każdej chwili uruchomić od nowa wciskając przycisk R. Przerwy w podróży przy wyłączonym zapłonie są pomijane. Wskazanie w km/h. (mph)
Przejechany dystans
Trip Distance
Wegstrecke
Funkcję tę można w każdej chwili uruchomić od nowa wciskając przycisk R.. Wskazanie w km (mil)
Zasięg jazdy powyżej/ poniżejj 50 km
Range
Reichweite
Zasięg jazdy jest obliczany na podstawie aktualnej ilości paliwa w zbiorniku i średniego jej zużycia na odcinku ostatnich 20-30 km. Po zatankowaniu paliwa wciskając przycisk R można uzyskać nową wartość zasięgu jazdy bądź też wyświetla się ona automatycznie po przejechaniu niewielkiego odcinka drogi. Wskazanie w km (mil)
Stoper
Stop Watch
Stoppuhr
Kolejne wciskanie przycisku R powoduje zerowanie: start - stop - zerowanie ... . Określenie czasu jazdy: wyłączenie zapłonu powoduje zatrzymanie stopera. Po włączeniu zapłonu stoper znów zaczyna liczyć od punktu, w którym był zatrzymany
FUNKCJE KONTROLNE
Kontrola świateł hamowania
Brake Lamp Check
Bremslicht prufung
Controle Feux Stop
Remlicht control
Poziom oleju w silniku
Engine Oil Level
Check Oil Level
Oelstand Prufen
Ölstand prüfen
Motoröl Stand

Niv. huiler controler
Motorolie Peil
Oliepeil Control
Brak oleju
Oil Lack
Ölmangel
Olietekort
Poziom płynu chłodzącego
Coolant Level
Kühlmittel Stand
Niv. Liguid Refroidis
Koelvloeistofpeil

Automatyczna skrzynia biegów
Automatic Gearbox
Automatic Transmission

Automatik Getriebe
Układ automatycznego poziomowania reflektorów światła mijania
(przy ksenonach)

Headlamp Range Adjustment Headlamp
Low beam fld/vision
LauchtweiteFahrlicht
Leucht. Fahrlicht

Klocki hamulcowe – zużyte okładziny
Brake Pad
Bremsbelag
Rem voerinsen
Brak świateł hamowania
Brake Lamp
Bremslicht
Remlicht
Bezpiecznik świateł hamowania
Brake Lamp Fuse
Bremslicht Sicherung
Światła mijania, tylne światła pozycyjne
Headlight
Tail Light

Fahrlicht, Rücklicht
Abblendlicht
Rücklicht

Dimlicht
Achterlicht

Poziom płynu do spryskiwaczy
Washer Fluid Level
Washer Level

Waschwasser Stand
Niv.liguid lave glace
Peil ruite sproeier

mam nadzieje że nie machnąłem sie nigdzie z kolorami...
moderatora prosze o podklejenie

źródło: VU

Maciek - Sob Paź 03, 2009 19:01

Wrzucam zestawienie komunikatów komputera stworzone przez MieHor'a.

- aktualizacja dn. 21-04-2011 / MH

MieHor - Sob Paź 03, 2009 20:11

oczywiście, jeśli ktoś zauważy jakiś błąd, nieścisłość lub zna treść brakujących informacji, to proszę o info na pw lub email, wspólnie z admin'em i mod'ami będziemy poprawiać i uzupełniać ten plik.

//posprzątane // - MieHor

w tym temacie piszemy tylko na temat komunikatów podawanych przez komputer pokładowy

BajBus - Pon Kwi 05, 2010 01:17

zasięg /brak paliwa na GID'zie wygląda tak :mrgreen:
trochę rozmazane ale nie chciałem się zatrzymywać :lol:
do stacji w koncu udało się dojechać (chwala tempomatowi, średnie spalanie 4,5l :lol: )

gwizdenson - Wto Kwi 06, 2010 12:33

Nie zdążyłem zapisać ale u mnie wyskoczył komunikat po niemiecku dwuwyrazowy a nie było przedniego światła mijania.A w tych komunikatach wymienione są tylko odnośnie do świateł tylnych.Także jest jeszcze jakiś komunikat.Wyciągnę żarówkę z przodu to napiszę.
Serek - Sro Maj 05, 2010 20:46

Wielkie dzięki, bardzo przydatny temacik ;)
jugol - Sob Maj 15, 2010 23:14

a mam pytanie czy idzie zuplaudowac komputer pokładowy tzn dodac aplikacje??
Anony Mous - Pią Wrz 03, 2010 09:53
Temat postu: MID - komunikaty po włosku
Witam.

Ma może ktoś przetłumaczone komunikaty z włoskiego na polski ?? Głównie chodzi mi o komunikaty na temat płynów, klocków itp).

Mam zamiar zmienić język ale narazie brak czasu a chciałbym wiedzieć co on odemnie chce :)

Znalazłem w necie takie:
Liv. Liq. Tergicris. - brak płynu w spryskiwaczu
Livello Liq. Raffr. - brak płynu w chłodnicy
Luci di Arresto - brak stopu
Anabbagl. Luci Retr. - brak światła od wstecznego
Anabagl. Luci Post. - brak światła tylnego
Pastillia Freni -koniec klocków

Ale to chyba nie wszystkie :?:

firek - Sro Wrz 08, 2010 19:07

Kolego tu wrzucam link do tematu na naszym forum gdzie koledzy poswiecili troszke czasu problemowi róznych języków, chociaż włoskiego tam nie ma ale oto efekt ich pracy:
http://www.zafiraklub.pl/forum/viewtopic.php?t=682

tomione3010 - Pon Gru 20, 2010 10:55

Wielkie dzieki bardzo przydatne
Vegamonter - Pią Mar 25, 2011 21:27
Temat postu: Check
Witam wszystkich.
Otóż od jakichś 3 dni zaczął pojawiać mi się komunikat widoczny na zdjęciu równocześnie zapala się CHECK. Nie pokazuje go cały czas tylko momentami, głównie przy odpalaniu. Czy któryś z kolegów miał coś takiego lub wie o co chodzi? Będę wdzięczny..

raszmen - Pią Mar 25, 2011 21:34

http://www.zafiraklub.pl/...+ruite+sproeier
Tu masz wszystko wyjaśnione a w Twoim przypadku chodzi o uzupełnienie płynu do spryskiwaczy. Zawsze po odpaleniu jako pierwsze sprawdza światła stopu a następnie jeżeli masz jakieś braki w płynach lub przepalone żarówki to dostaniesz info na wyświetlaczu o tym.

Harry200 - Sob Mar 26, 2011 08:44

Za mało płynu w zbiorniczku spryskiwacza..
Vegamonter - Sob Mar 26, 2011 09:57

Dzięki :piwo: teraz moge spać spokojnie :lol:
robinhood100 - Pią Kwi 01, 2011 10:02

witam. pojawia sie mi na Niv. huiler controler
sprawdzam olej i jest ok. pojawia mi sie to po ok 1000 km potem znika po ponownym uruchomieniu silnika. tak powinno byc czy cos jest nie tak. prosze o pomoc

Harry200 - Pią Kwi 01, 2011 10:35

Czujnik jest tak ustawiony że stan oleju powinien być w połowie bagnetu, często się zdarza że jest ustawiony na górnej kresce dopuszczalnej skali. Jak chcesz mieć spokój to uzupełnij poziom w okolicach skali max.Jak staniesz pochylonym samochodem to też często ten błąd Ci wyskoczy...
robinhood100 - Pią Kwi 01, 2011 10:51

ok. dziękuje za odpowiedź. mam między max a połową skali więc to pewnie to. pozdrawiam
giant19s - Czw Kwi 21, 2011 19:20

Dzisiaj przepaliła mi się żarówka w tylnej lampie i komputer zaczął ładnie błędami rzucać o to przetłumaczone błędy których nie ma w zestawieniu.

Komunikaty pochodzą z francuskiej wersji komputera Zośki.

FEUX STOP - przepalona żarówka od świateł stopu
Mi przy okazji wyskoczyły jeszcze kolejne dotyczące tej samej przepalonej żarówki.
FEUX CODE - przepalona żarówka od świateł mijania
FEUX AR - przepalona żarówka w tylnej lampie

Przepalenie się żarówki od stopu powoduje wyskoczenie wszystkich trzech błędów gdyż ta jedna żarówka obsługuje te trzy komunikaty.

MieHor bo ja zły człowiek jestem :lol:

MieHor - Czw Kwi 21, 2011 19:48

giant19s, sprowokowałeś mnie do aktualizacji wykazu komunikatów komputera pokładowego wg języków, który znajduje się tutaj: http://www.zafiraklub.pl/...php?p=7266#7266
Anony Mous - Pią Lip 01, 2011 13:59

A czy "funkcje kontrolne" można aktywować wybiórczo czy tylko łącznie, tzn. czy może być tak, że została aktywowana np. funkcja dot. poziomu płynu do spryskiwaczy a np. funkcja dot. poziomu cieczy chłodzącej nie?

z góry dzięki

MieHor - Pią Lip 01, 2011 14:05

Wg mojej wiedzy nie ma możliwości wyboru które z tych funkcji mają się wyświetlać a które nie
Anony Mous - Sob Lip 02, 2011 09:44

dzięki MieHor
a czy ktoś się orientuje, gdzie znajduje się instalacja (wtyczka) pod czujnik zużycia okładzin hamulcowych? czy wszystkie ZB mają wyprowadzane fabrycznie taką instalację?

endrju_ne - Nie Sie 07, 2011 14:52

H,Łajszczak napisał/a:
Czujnik jest tak ustawiony że stan oleju powinien być w połowie bagnetu, często się zdarza że jest ustawiony na górnej kresce dopuszczalnej skali. Jak chcesz mieć spokój to uzupełnij poziom w okolicach skali max.Jak staniesz pochylonym samochodem to też często ten błąd Ci wyskoczy...

Witam

Wczoraj miałem taką sytuację, po przejechaniu trasy ok 200 km komputer wyrzucił mi komunikat Ölstand prüfen. Po kilkudziesięciu minutach od zgaszenia silnika sprawdziłem poziom oleju, oczywiście sięgał prawie max. Kontrolka ciśnienia oleju (przy zegarach) nie zapaliła się, tylko komp wyrzucił taki błąd (dwa razy, drugi raz po ok 10 km od pierwszego). Od wymiany oleju zrobiłem prawie 2 tys km (oleju praktycznie nie ubywa).
Przejmować się tym komunikatem czy nie?

Harry200 - Nie Sie 07, 2011 19:54

Jeżeli poziom oleju masz w porządku to nie ma sie czym przejmować,zdarza sie że pływak który pracuje wewnątrz tulei ulega zabrudzeniu i nie pracuje tak jak potrzeba,trzeba byłoby zdemontować miskę i oczyścić mechanizm pomiaru poziomu ewentualnie wymienić na nowy..Jest jeszcze teoretycznie możliwość że olej za wolno spływa do miski w czasie pracy silnika.Jak zapali Ci się ten komunikat to wyłącz silnik i zaraz sprawdź poziom..
fabidan - Pon Sie 08, 2011 14:03

ten komunikat "Ölstand prüfen" u mnie pojawia się dosyć często - oczywiście poziom oleju jest ok - trochę to wkurzające jest - przejmować się tym czy wymaga to jakiś napraw (we własnym zakresie da się to zrobić)?
Anony Mous - Pon Sie 08, 2011 18:41

fabidan, w Oplach jest to standard. Jest to denerwujące ale można z tym żyć. Tym bardziej że twój silnik lubi olej to będziesz często widział ten komunikat. Ja wożę z sobą 1,5 butelkę z olejem i jak się pojawia to staram się dolewać do pełna.
fabidan - Pon Sie 08, 2011 23:12

heh w ośmiozaworowej astrze f 1.4 60KM mojego taty od nowości zero oleju bierze, a ma go już 12 lat :) - widać można, nawet w opelku :D
vojti - Czw Sty 12, 2012 22:41

giant19s napisał/a:
Dzisiaj przepaliła mi się żarówka w tylnej lampie i komputer zaczął ładnie błędami rzucać o to przetłumaczone błędy których nie ma w zestawieniu.

Komunikaty pochodzą z francuskiej wersji komputera Zośki.

FEUX STOP - przepalona żarówka od świateł stopu
Mi przy okazji wyskoczyły jeszcze kolejne dotyczące tej samej przepalonej żarówki.
FEUX CODE - przepalona żarówka od świateł mijania
FEUX AR - przepalona żarówka w tylnej lampie

Przepalenie się żarówki od stopu powoduje wyskoczenie wszystkich trzech błędów gdyż ta jedna żarówka obsługuje te trzy komunikaty.

MieHor bo ja zły człowiek jestem :lol:

W mojej Zosi pokazało dwa komunikaty na raz FEUX CODE i FEUX AR po przepaleniu żarówki świateł mijania.

sebulek - Pią Sty 13, 2012 18:33

Witam!
Czy u was wskazania komputera również różnią się ze stanem faktycznym tzn. średnie spalanie i ilość spalonego paliwa! Róznica przy średnim zużyciu paliwa waha się około 1 litra.
Czy można to jakoś skorygować, np. w ASO. :)

Bodek - Pią Sty 13, 2012 18:35

Oczywiście, że się różnią, może nie aż tyle, nie wiem jak w ZA, ale w ZB można skorygować np. op-comem.
gonzo1422 - Nie Lut 05, 2012 23:06

witam , mam pytanie czy jest ktoś w stanie przesłać mi obrazkową wersję komunikatów dla komputera pokładowego w ZA , mam kolorowy wyświetlacz i radio siemens'a ncdr 1100
Bodek - Nie Lut 05, 2012 23:34

Poczytaj TTTTOOOO - może coś się przyda.

Jak nie to instrukcji w sieci, może na "gryzoniu"

Mattai - Pią Lut 10, 2012 21:44

Są bo dzisiaj dociągnąłem bo moja wersja to była makabra :-)
rad25 - Wto Mar 13, 2012 18:42

Witam. Uruchomiłem mój BC przy pomocy OP-COM i pokazuje mi wszystkie komunikaty po naciskaniu przycisku na kierownicy ale nie wiem w jaki sposób wyjść z opcji spalania bądź kilometrów by na wyświetlaczu pokazywała się w ostatniej linijce data, tak jak było przed programowaniem. Nadmienię, że mam wyświetlacz BID. Bardzo prosze o pomoc.
cieniassss - Wto Mar 13, 2012 19:06

rad25, zgaś silnik
rad25 - Wto Mar 13, 2012 20:20

Ha, ha. Bardzo śmieszne. Tak to ja wiem, że można zrobić ale jak zmienić ten parametr w czasie jazdy?
cieniassss - Wto Mar 13, 2012 21:14

rad25 napisał/a:
Tak to ja wiem, że można zrobić ale jak zmienić ten parametr w czasie jazdy?

nie da się

rad25 - Sro Mar 14, 2012 10:56

Ok. Bardzo dziękuje za pomoc. Bo myślałem, że coś pochrzaniłem przy programowaniu Op-comem. Dzięki za info. Pozdrawiam.

[ Dodano: Pon Kwi 16, 2012 17:16 ]
Witam. Zagazowałem swoja Zafirę i na wyświetlaczu komputera pokazuje jakieś dziwne spalanie. Wartości skaczą i nie jest jednoznaczne wskazanie tak jak na benzynie. Czy można jakoś temu zaradzić?

Mateo - Nie Sie 05, 2012 10:28

Witam serdecznie.Mój teściu zakupił ostatnio Opla Zafire 2.0 Wczoraj zmieniał uszczelniacz na pół ośce i od tego momentu ukazuje sie komunikat BRAKE PAD według oględzin okładziny są dobre.Jest jakiś sposób na usuniecie tego komunikatu??
Z góry dziekuje za wszelką pomoc

Tunio999 - Nie Sie 05, 2012 10:39

Mateo napisał/a:
Witam serdecznie.Mój teściu zakupił ostatnio Opla Zafire 2.0 Wczoraj zmieniał uszczelniacz na pół ośce i od tego momentu ukazuje sie komunikat BRAKE PAD według oględzin okładziny są dobre.Jest jakiś sposób na usuniecie tego komunikatu??
Z góry dziekuje za wszelką pomoc

Podłączyć pod komputer i skasować błąd...

cieniassss - Nie Sie 05, 2012 10:53

Mateo napisał/a:
Wczoraj zmieniał uszczelniacz na pół ośce i od tego momentu ukazuje sie komunikat BRAKE PAD według oględzin okładziny są dobre.Jest jakiś sposób na usuniecie tego komunikatu??

sprawdź czujnik zużycia klocków, zapewne kabelek oberwany

Mateo - Nie Sie 05, 2012 11:33

cieniassss napisał/a:
Mateo napisał/a:
Wczoraj zmieniał uszczelniacz na pół ośce i od tego momentu ukazuje sie komunikat BRAKE PAD według oględzin okładziny są dobre.Jest jakiś sposób na usuniecie tego komunikatu??

sprawdź czujnik zużycia klocków, zapewne kabelek oberwany

Bardzo możliwe bo jak ostatnio nim jechałem to takiego komunikatu nie było dopiero po tej wymianie uszczelniacza taki komunikat sie pojawił.
Dziekuje za pomoc.

podbiel - Nie Sie 05, 2012 13:27

Tunio999 napisał/a:
Podłączyć pod komputer i skasować błąd...
nic to nie da.
Jeśli urwał się kabel to albo wymiana czujnika albo zrobić mostek z tego co zostało.

markov - Wto Wrz 04, 2012 10:02

Harry200 napisał/a:
Jeżeli poziom oleju masz w porządku to nie ma sie czym przejmować,zdarza sie że pływak który pracuje wewnątrz tulei ulega zabrudzeniu i nie pracuje tak jak potrzeba,trzeba byłoby zdemontować miskę i oczyścić mechanizm pomiaru poziomu ewentualnie wymienić na nowy..Jest jeszcze teoretycznie możliwość że olej za wolno spływa do miski w czasie pracy silnika.Jak zapali Ci się ten komunikat to wyłącz silnik i zaraz sprawdź poziom..

A wiesz może jaki czujnik odpowiada za ten kominukat?
Notorycznie mi się pojawia a dodatkowo CHECK świeci się na stałe. Podpinałem pod kompa i nic nie da się z tym zrobić z poziomu aplikacji. Pozostaje albo pokochać albo wymienić czujnik... tylko trzeba wiedzieć który;)

Harry200 - Wto Wrz 04, 2012 21:32

Czujnik jest zamocowany w misce i jest widoczny z przodu silnika,niestety jego demontaż jest możliwy dopiero po zdjęciu miski..
krzysiu050782 - Sob Sty 19, 2013 21:38

witam przetlumaczy mi ktos komputer ; chronom. omin,cons.inst,consomm. , consom.cum ,vitesse , distance , autonomie , pozdrawiam:-) :roll:
Bodek - Sob Sty 19, 2013 22:15

krzysiu050782 napisał/a:
witam przetlumaczy mi ktos komputer ; chronom. omin,cons.inst,consomm. , consom.cum ,vitesse , distance , autonomie , pozdrawiam:-) :roll:

vitesse - prędkość
distance - dystans

reszta jakaś dziwna :?:

Gruka - Nie Sty 20, 2013 17:59

krzysiu050782 napisał/a:

Chronom coś ala stoper
Cons inst-chyba średnie spalanie
Distance-przebieg( jak kasowałeś równo z licznikiem to będzie ten sam stan)
Autonomie-ilość km do końca paliwa

PS poszukaj na forum bo było a to jest zapewne france jak u mnie

krzysiu050782 - Nie Sty 20, 2013 18:33

ok a to vitesse co to jest ?
janekW67 - Nie Sty 20, 2013 18:48

Średnia prędkość.
bazyliszek72 - Nie Sty 20, 2013 19:05

zobacz tu

krzysiu050782 - Nie Sty 20, 2013 19:20

ok wszystko wiem dzieki wam i pozdrawiam :-)
Gruka - Pon Sty 21, 2013 21:32

bazyliszek72, a czy garniture de freins to też klocki hamulcowe? : :>
Maciek - Pon Sty 21, 2013 22:07

Gruka napisał/a:
bazyliszek72, a czy garniture de freins to też klocki hamulcowe? : :>

Taak, przednie się kończą pewnie i czujnik krzyczy.

bazyliszek72 - Pon Sty 21, 2013 22:19

Dokladnie sa to klocki hamulcowe
Gruka - Wto Sty 22, 2013 09:08

Tylko że kabli z klocków brak :? Bo założeniu nowych samo znika czy trzeba kasować?
bazyliszek72 - Wto Sty 22, 2013 09:37

Przegladnij te tematy . Moze cos Ci pomoga

http://www.zafiraklub.pl/...locki+hamulcowe

http://www.zafiraklub.pl/...locki+hamulcowe

Gruka - Sro Sty 23, 2013 09:19

Dzięki
marek181 - Sob Maj 04, 2013 21:23

Witam. Dzisiaj wyświetlił mi się komunikat Bremslicht i Fahrlicht Rucklicht. Wszystkie światła posprawdzane, działają jak powinny. Może ktoś miał podobny problem?
Bodek - Sob Maj 04, 2013 21:26

marek181 napisał/a:
Witam. Dzisiaj wyświetlił mi się komunikat Bremslicht i Fahrlicht Rucklicht. Wszystkie światła posprawdzane, działają jak powinny. Może ktoś miał podobny problem?

Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale sprawdź czy któraś nie świeci gorzej i wymień.

Rybka - Sob Maj 04, 2013 21:35

marek181 napisał/a:
Bremslicht
- brak świateł hamowania
marek181 napisał/a:
Fahrlicht Rucklicht.
- sprawdź światła mijania, tylne światła pozycyjne

Posprawdzaj żarówki, i masę w tylnich lampach.
Osobno światła mogą świecić ale razem zapalone będą wywalać check na wyświetlaczu.

GOTI - Pią Gru 20, 2013 19:33
Temat postu: Bremslicht - a światła są ...
Mati79 napisał/a:
Mam oto taki problem.

Odpalam auto. Na wyświetlaczu pojawia się Bremslicht prufung.

Naciskam na pedał hamulca, komenda się wyłącza.

Ale włącza się Bremslicht I w lewym dolnym rogu Check.

Choć światła Stopu są.

Komunikat jest stały czy wyświetla sie tylko na początku?

Nie zmieniałeś ostatnio żarówek na ledy?

A może rzeczywiście spaciła sie żarówka (jeden zwój) i przez to wyskakuje błąd, druga sprawa próbowałeś założyć nowe żarówki?

Scaliłem - Rybka

Mati79 - Pią Gru 20, 2013 19:36

Tak zmieniłem żarówkę a ledów nie używam. Zapomniałem dopisać. Czy to możliwe że są jakieś inne żarówki. Miałem w aucie 5 W to założyłem, ale gdzieś wyczytałem że są z 2 włóknami.
GOTI - Pią Gru 20, 2013 19:44

W ZA do świateł tylnych postojowego i światła hamowania używa sie żarówek dwuwłóknowych - możliwe, że przez to wyskoczył ci błąd ;)

Kup żarówki P21W i powinno być dobrze :ok:

Rybka - Pią Gru 20, 2013 19:46

Do stopu ma być 21W.
Czyli żarówka 21W/5W 12V zmień żarówkę i problem zniknie.

BRYWKA - Nie Sty 05, 2014 18:20

Witam mam na ekranie komendę Brakelight switch check co to może być sprawdzałem w tłumaczeniach ale nic nie znalazłem. :(
bazyliszek72 - Nie Sty 05, 2014 18:28

temat http://www.zafiraklub.pl/...ikaty+komputera

Zdenek2007 - Nie Sty 05, 2014 18:28

BRYWKA napisał/a:
Witam mam na ekranie komendę Brakelight switch check co to może być sprawdzałem w tłumaczeniach ale nic nie znalazłem. :(

Tłumaczenie-"Sprawdź wyłącznik świateł hamowania"

Tunio999 - Nie Sty 05, 2014 18:29

BRYWKA napisał/a:
Brakelight switch check

To coś ze światłem STOP :> Sprawdź czy masz światła, może bezpiecznik :mysli:

BRYWKA - Nie Sty 05, 2014 18:36
Temat postu: Światła działają bezpiecznik dobry a komunikat powtarza się
:/
Tunio999 napisał/a:
BRYWKA napisał/a:
Brakelight switch check

To coś ze światłem STOP :> Sprawdź czy masz światła, może bezpiecznik :mysli:

Światła działają, bezpiecznik dobry a komunikat dalej się pokazuje. :cry:

bazyliszek72 - Nie Sty 05, 2014 18:45

BRYWKA napisał/a:
Światla działają, bezpiecznik dobry a komunikat dalej się pokazuje. :cry:

Zmien zarowki na poczatek

Tituff - Nie Sty 19, 2014 21:26

siemanko. czytałem cały temat i szukałem na forum i albo byłem ślepy albo nie ma takiego tematu. Mianowicie. Chcę sie od was dowiedzieć czy jest możliwość spolszczenia komputera pokładowego w serii A z niemieckiego? Kurcze troszkę przeszkadza mi ten niemiecki i nie potrafię się rozpoznać co i jak :/
janekW67 - Nie Sty 19, 2014 22:08

Musisz udać się do ASO i wgrać język turecki, wtedy będziesz miał polski.
Albo poczytaj tutaj http://www.zafiraklub.pl/...ikaty+komputera

Tituff - Pon Sty 20, 2014 11:09

Tylko tak. Żeby nie było niedojaśnień. Moja zafirka to A a mam już dawno wymienione radio na nieoryginalne. I tak sobie myślę iż jeśli wgrali by język turecki to jak miałbym zmienić później na polski? Bo co się orientuję to chyba się zmieniało z poziomu radia, którego nie mam. Tak?
janekW67 - Pon Sty 20, 2014 11:19

Nic nie będziesz musiał zmieniać. Jak wgrają ci jęz. turecki, to automatycznie będziesz miał polski. A jest tak dla tego,że dawno temu w Oplu coś panowie inżynierowie coś namieszali w menu.
firek - Pon Sty 20, 2014 11:31

BRYWKA, jak nie żarówki i bezpiecznik to pozostaje włącznik świateł stopu ten przy pedale ląb problem z wiązką elektryczną..-masz hak??
Tituff - Pon Sty 20, 2014 11:37

janekW67 napisał/a:
Nic nie będziesz musiał zmieniać. Jak wgrają ci jęz. turecki, to automatycznie będziesz miał polski. A jest tak dla tego,że dawno temu w Oplu coś panowie inżynierowie coś namieszali w menu.

A nie orientujesz się jakie są koszty wgrania?

janekW67 - Pon Sty 20, 2014 11:47

Jakiś czas temu kosztowało to ok.50 zł. Ale myślę,że ceny mogą być różnić między ASO.
Boro - Czw Mar 20, 2014 19:50
Temat postu: Bremslicht Prüfung
Witam
Mam taki problem, a mianowicie niedawno miałem kolizję ( ciężarówka wjechała mi w tył) uszkodził mi lampę i klapę. Po odebraniu z warsztatu okazało się że w drugiej lampie miałem nadpaloną żarówkę i pojawiał się komunikat check w rogu komputera pokładowego i Bremslicht Prüfung wymieniłem żarówkę , światła działają a komunikat Bremslicht Prüfung i check pojawiają się przy dłuższym wciśnięci hamulca.
Czy ktoś miał podobny problem?
Może wystarczy wymienić obie żarówki na nowe?
ta w nowej lampie świeci jakby trochę mocniej ale nowa żarówka jest w drugiej lampie

bazyliszek72 - Czw Mar 20, 2014 19:54

Boro napisał/a:
Może wystarczy wymienić obie żarówki na nowe?

Wymiana napewno nie zaszkodzi a moze problem rozwiazac ;)

janekW67 - Czw Mar 20, 2014 20:40

Pewnie masz żarówki o różnej mocy i dlatego pojawia się komunikat.
Boro - Czw Mar 20, 2014 20:46

żarówki niby są tej samej mocy tak przynajmniej na nich jest napisane ale jutro kupie nowe i wymienię bo jedna jest stara a druga nowa. Mam też hak ale podłączałem i w przyczepce wszystko działa. Może blacharz coś uszkodził przy wymianie błotnika. Ta Zośka mnie wykończy z golfem 3 nie było żadnych problemów a tu to jak nie brak płynu spryskiwaczy to teraz żarówki i ciągle coś.porażka:(
Boro - Nie Mar 23, 2014 19:08
Temat postu: Bremslicht Prüfung
Wymieniłem żarówki na nowe. Podczas wymiany okazało się że jedna żarówka była odwrotnie założona dlatego pojawiał się check Teraz jest wszystko ok.
pozdrawiam
Bremslicht Prüfung pojawia się zaraz po odpaleniu auta ale to jest normalne po wciśnięciu hamulca komunikat gaśnie czyli wszystko jest ok

bazyliszek72 - Nie Mar 23, 2014 19:24

Boro napisał/a:
Podczas wymiany okazało się że jedna żarówka była odwrotnie założona

Troche dziwne bo zarowke nie sposob wlozyc dwrotnie :mysli:

Ale najwazniesze ze wszystko ok ;)

GOTI - Wto Kwi 29, 2014 19:58

cipel2 napisał/a:
Witajcie od jakiegoś czasu pojawia się komunikat "Bremslicht" wiem, że to coś ze światłami stopu lub hamulcami, ale kiedy sprawdzam autko to wszystko w porządku. Stop jest, klocki i tarcze nowiutkie -- nie wiem o co "kaman"?? :nie_wiem:

U mnie też pojawia się komunikat odnośnie hamulców jak wyłącze silnik (ale nie zawsze). Dodam, że dokładałem sobie komputer pokładowy i nie mam żadnych czujników.

Może Niemiec dokładał sobie komputer i przez to ten komunikat ;)

czesław - Wto Kwi 29, 2014 20:00
Temat postu: Re: Bremslicht
cipel2 napisał/a:
Witajcie od jakiegoś czasu pojawia się komunikat "Bremslicht" wiem, że to coś ze światłami stopu lub hamulcami, ale kiedy sprawdzam autko to wszystko w porządku. Stop jest, klocki i tarcze nowiutkie -- nie wiem o co "kaman"?? :nie_wiem:
A płyn hamulcowy sprawdzałeś ?
Harry200 - Wto Kwi 29, 2014 20:03

W jakiej sytuacji pojawia się ten napis, po przekręceniu kluczyka czy w czasie jazdy się nagle pojawia, jak wciśniesz hamulec to napis ginie czy nadal jest aktywny..Ogólnie ten na[pis pojawia się celem wciśnięcia hamulca po przekręceniu kluczyka,sprawdzane są wtedy światła i sprawność włącznika świateł stop
cipel2 - Wto Kwi 29, 2014 20:04

Ten komunikat odnośnie hamulców pojawia się przed uruchomieniem silnika, ale gdy wcisnę hamulec komunikat znika a później zapala się check i napis Bremslicht.
Płynu nie sprawdzałem :shock:

Pojawia sie zaraz po wciśnięciu pedału hamulca i świeci przez jakiś czas. Po którymś uruchamianiu silnika gaśnie i wszystko OK.

Słuchajcie, teraz tak sobie myślę, że Zosia pod moją pracą zaparkowana jest na spadku, przodem w dół i biorąc pod uwagę info od kolegi czesława o płynie hamulcowym, to może to jest ta przyczyna? Czy możliwe jest aby płyn hamulcowy w zbiorniczku był przechylony i czujnik wyłapywałby ubytek? :mlotek:

Harry200 - Wto Kwi 29, 2014 20:08

Jeżeli masz tempomat to czy on Ci działa jak ten napis się wyświetla..?Wyłącznik świateł stop ma dwa styki ,jeden do włączania świateł a drugi to info dla komputera gdy naciskasz stop żeby włączył tempomat
cipel2 - Wto Kwi 29, 2014 20:23

nie mam tempomatu..

Idę sprawdzić płyn hamulcowy.

Hredi - Pon Maj 12, 2014 19:26

Witam!
Pojawił mi się jakiś czas temu komunikat niv liquid refroidis
Dolałem płynu chłodzącego i było ok.
Teraz znów mam ten sam problem, tyle że po dolaniu płynu nic się nie zmieniło.
Komunikat jest cały czas wyświetlany.
Zaraz po dolaniu świecił się i znikał co kilka minut. Teraz jest widoczny cały czas.
Czy ktoś wie jaka może być przyczyna?
Dodam, że teraz ilość płynu jest ok.

bazyliszek72 - Pon Maj 12, 2014 19:40

Moze czujnik w zborniku jest do zweryfikowania :?:
paweł t - Pon Maj 12, 2014 22:33

"Ten komunikat odnośnie hamulców pojawia się przed uruchomieniem silnika, ale gdy wcisnę hamulec komunikat znika a później zapala się check i napis Bremslicht. "

Od kilku dni prześladował mnie podobny -taki sam problem.Kasowanie komunikatu Bremslicht po rozruchu i pojawianie się jego ponownie podczas jazdy.Trudno było ustalić o co chodzi bo bywało i bez niego a czasem co chwilę wywalało chek i bremslicht.
Okazało się,że w prawej lampie żarówka stop-u nie zaświeca się za każdym razem.Po wyjęciu jej przeczyściłem styki i dalej to samo.Zmierzyłem ją miernikiem-żarniki mają przejście.Wymieniłem na nową-komunikaty zniknęły a światło stop zapala się każdorazowo,po naciśnięciu pedału.

murarz89 - Pon Lip 21, 2014 16:21

sory ze odkopuje ale moglby ktos wrzucic tabelke z komunikatami?
oba linki z tematu wygasly :cry:

Bodek - Pon Lip 21, 2014 17:45

murarz89 napisał/a:
sory ze odkopuje ale moglby ktos wrzucic tabelke z komunikatami?
oba linki z tematu wygasly :cry:

jest też tu: http://www.zafiraklub.pl/...er=asc&start=45

i działa ;)

murarz89 - Pon Lip 21, 2014 18:28

wielkie dzieki :piwo: