Opel Zafira Klub Polska
Forum dla Użytkowników Opla Zafiry

Karoseria i wnętrze - Tapicerka drzwi i podłogowa - jak zdemontować bez problemów?

12Marek - Sob Wrz 05, 2009 17:03
Temat postu: Demontaż tapicerki drzwi
Wita,
Może poradzi ktoś jak to to zdemontować, tak aby straty były jak najmniejsze. Zauważyłem już, że czy to przód czy tył zasada będzie podobna. Doszedłem do tego:
- odkreciłem 3 śrubki na dole
- wykręciłem śrubkę w uchwycie drzwi do otwierania i zamykania
- odchyliłem dół tapicerki
i co dalej ? Nie chce dać sie zdjąć :evil:

BajBus - Sob Wrz 05, 2009 20:28

Marek zerknij do książki sam naprawiam tam chyba było to opisane...
bo ja osobiście jeszcze nie ściągałem

Ramirez - Sob Wrz 05, 2009 22:39

może nie odkręciłeś wszystkich śrubek. I tapicera jest na zatrzaskach.
12Marek - Pon Wrz 07, 2009 21:51

Książkę już mam :D
Nawet wiem których śrubek nie odkręciłem...
Nie mogę zdjąć tego plastiku z wnęką na rękę do otwierania i zamykania drzwi. Po wykręceniu śrubki powinien dać się wyjąć. Pod nim wg. książki są jeszcze dwie śrubki :D
Pokancerowałem sobie tylko ten plastik a za cholere nie idzie go wyciągnąć :evil:
To musi być coś na odcinku w drzwiach, od silnika do włącznika. Jak przełożyłem włącznik na drugi drzwi to działa dobrze. A tu nawet swiatełko w nim nie świeci. Czyli nie dostaje wogóle zasilania.
Tak mi to wygląda :?
Druga sprawa, że co mnie obchodzi, że pasażer nie może otworzyć? Jak dobrze ze mną pogada to mu otworzę ;)
Pozdrawiam i dziękuję.
jakby ktoś miał sposób na ten uchwyt to polecam się pamięci...

J.A.C.E.K - Sob Wrz 12, 2009 20:47

a śrubę pod obudową tego małego głośnika przy klamce odkeciłeś?
12Marek - Nie Wrz 13, 2009 18:23

J.A.C.E.K napisał/a:
a śrubę pod obudową tego małego głośnika przy klamce odkeciłeś?

Tak,
Nie mogę zdjąć twego co napisałem wyżej.

jendrek - Pon Wrz 14, 2009 09:24

12Marek Witaj po odkręceniu śruby odciągasz do siebie .
http://img15.imageshack.us/i/dsc00093l.jpg/
http://img268.imageshack.us/i/dsc00091ev.jpg/

12Marek - Pon Wrz 14, 2009 14:01

No chyba że tak :D
dziękuję, spróbuję tak jak polecasz

Pozdrawiam

sciema - Wto Lis 17, 2009 22:01

Sprawdz najpierw kable w gumowej oslonie pomiedzy slupkiem a drzwiami mialem to samo rozebralem tapicerkę i nic a w gumce trzy kabelki pękniete i cała naprawa zlutowanie i dosztukowanie po ok 2cm i wszystko dziala
Mattai - Wto Maj 04, 2010 16:37
Temat postu: Tapicerka drzwi i podłogowa - jak zdemontować bez problemów?
Czym wymyc skutecznie plyn chlodzacy? Tak zeby nie bylo kreciej roboty....
Strasznie to geste i trudne do usuniecia, pomijam ze trzeba wszystko z przodu rozebrac

MieHor - Wto Maj 04, 2010 16:51

mattai, o swoich problemach piszesz tak trochę pokrętnie, prosisz o radę jak skutecznie wyczyścić tapicerkę, ale skąd na niej płyn chłodzący, chyba myślisz o wykładzinie na podłodze, bo nie sądzę, że ten płyn jest, np. na siedzeniach?
Mattai - Wto Maj 04, 2010 16:56

No zaraz pokretnie....w zafirze to chhyba tylko z jednego powodu mozna miec taki problem...nagrzewnica...problem polega na tym ze sporo tego i szukam efektywnego i efektownego sposobu zeby miesiac mi nie zeszlo...
Dywaniki, pianki, plastiki...

dejna - Wto Maj 04, 2010 17:23

spróbuj może z tzw. niemiecką chemią do prania... np. proszki nasze są cieniutkie w porównaniu z niemieckimi to może i różne specyfiki do tapicerek powinny sobie dać rade...
Mattai - Wto Maj 04, 2010 18:37

Bez wwatpienia niemieckie sa pakowane w 100% z tego co jest napisane na opakowaniu, tylko nie brdzo wiem co bedzie na tyle skuteczne zeby zneutralizowac to paskudztwo...
kuba - Wto Maj 04, 2010 20:19

radziłbym VANISH w proszku jest do dywanów i wykładzin
scaniairizar - Wto Maj 04, 2010 21:18

mattai, napisałem Ci w temacie o oringach nagrzewnicy - ot dla potomnych, zeby wiedzieli z czym sie to gryzie. ;)
Mattai - Wto Maj 04, 2010 21:31

Podziekowal :-) Ja myslalem ze tamten watek umarl :-)
Dziadostwo koszmarne gryzie w rece , klei sie, slizga, do tego po odparowaniu zabiera sie do karoserii.

boogoo - Sro Maj 05, 2010 16:47

Niestety ciężko będzie.Zacznij od położenia ręcznika papierowego pod dywan i zmieniaj jak nasiąknie, do stanu,kiedy będziesz wyjmował suchy papier.A potem chemia ostatecznie-a nawet pewnie zrezygnujesz....
Mattai - Sro Maj 05, 2010 20:30

Szmay bawelniane juz leza, zeby zebrac plywajacy nadmiar. Dzisiaj jeszcze sprawdze ostatecznei czy nie ma wyciekow uzupelnie woda zeby nie zniekszac pH tego choerstwa, i w wekened zaczynam akcje, jak sie depcze po tej piance ladnie sie wylewa z niej woda, wiec troszke przyspiesze proces odwadniania, mysle ze wyjme tapicerke i pojezdze troszke bez zeby auto wyschlo i przy okazji sprawdze dla pewnosci , zeby znow takiego bagna nie miec.
Niby ten plyn zawiera inchibitory i takie tam, ale pewnie niewiele wiec wole na zimne dmuchac.... co za kretyn wymyslil takie mocowanie tej lornetki...

boogoo - Sro Maj 05, 2010 22:49

mattai, szmaty bawełniane nie są aż tak higroskopijne jak ręczniki papierowe.Serio spróbuj,a będziesz zadowolony.Tak sobie wywabisz cały płyn,a reszta może doschnąc na słońcu....
Mattai - Sro Maj 05, 2010 22:56

Masz na mysli demontaz tapicerki z wewnatrz? Czy na sloncu to masz na mysli auto na sloncu...
boogoo - Sro Maj 05, 2010 23:03

Włóż pod dywaniki papier i potrzymaj go kilka dni.
sebas111 - Sob Maj 08, 2010 02:07

mattai spróbuj wysypać na podłogę żwir dla kotów,kupisz go w każdym sklepie zoologicznym. bardzo dobrze chłonie wodę i wilgoć a do tego pochłania brzydkie zapachy. stosowałem to w innym aucie i pomogło.
Mattai - Nie Maj 09, 2010 12:39

Wyciagnalem tapicerke ...niestety wygluszenia nie dalo rady... za duzo mocowan i przeszkod.
gabka nasiaknieta makabrycznie. Na razie jezdze bez wykladziny.... robia sie male kolka wodne... nie wiem ile to jeszcze bedziew wylazic...

Pelza po wszystkim..

Woytas - Nie Maj 09, 2010 12:52

sebas111 napisał/a:
spróbuj wysypać na podłogę żwir dla kotów

również to polecam, bardzo dobrze wyciaga wilgoć z tapicery :P

Mattai - Nie Maj 09, 2010 15:51

Przetestuje, kupie jutro woreczek i zaaplikuje, co prawda bedzie problem wytrzepac z gabki...ale wole piasek niz pelzajace paskudztwo
bondzo001 - Czw Maj 13, 2010 01:22

Dorzucę parę fotek z demontażu tapicerki tylnych drzwi:

1.należy zdjąć osłonę z głośniczka, popielniczkę, sterowanie szyby, tam są schowane wkręty.

http://yfrog.com/jnbon1j

2.w środku według strzałki należy nacisnąć zatrzask (foto na 3), oraz wkręt w tym uchwycie.

http://yfrog.com/5ubon2aj

3.zatrzask uchwytu.

http://yfrog.com/b8bon3j

4.wkręt pod sterowaniem szyby.

http://yfrog.com/4zbon5j

5.dół tapicerki 3x wkręt.

http://yfrog.com/2pbon7j

6.uchwyt tapicerki 2x wkręt.

http://yfrog.com/59bon8qj

7.do tego parę zatrzasków, i całość trzeba z siłą do góry ciągnąc. :D

Serek - Pon Maj 17, 2010 21:02

I jak pomogło ??
Mattai - Pon Maj 17, 2010 22:49

Nie za bardzo...nadal to siedzi ...malo tego ze to jest mokre, to po wysuszeniu gornego pokrycia ...jest tluste...3 razy mylem vanishem... spod nadal susze - czytaj walcze zeby nie zaplesnialo...
Powoli splywa na sam dol tego wygluszenia, ale jest to bardziej mozolne niz rozebranie calego opla i zlozenie go ponownie.

14021973 - Nie Maj 23, 2010 00:45
Temat postu: Tapicerka drzwi
Witam, dzisiaj próbowałem zdjąć tapicerkę tylnych drzwi. Znalazłem trzy śruby na dolnej stronie drzwi, potem próbowałem na różne sposoby znaleźć sposób na zdjęcie tapicerki i nie dałem rady...Nie chciałem za mocno ciągnąć bo pewnie pourywałbym jakieś zaczepy.

Czy jest jakiś "nieinwazyjny" sposób zdjęcia tej tapicerki ?

darkp1 - Nie Maj 23, 2010 10:06

Owszem jest, wystarczy poszukać, było już parę razy na forum ;) Masz nawet parę tematów niżej http://www.zafiraklub.pl/forum/viewtopic.php?t=577
12Marek - Nie Cze 20, 2010 21:19

Dzieki kolego za ten opis :!:
Zabierałem sie za to pół roku aż wreszcie szybka została sobie w połowie otwarta i musiałem robic na "cito" - dwa kable przełamane.
Zrobione znów niestety prowizorycznie, bo nie miałem porządnej lutoownicy pod ręką ale działa :D
Jak juz wiem jak to zrobić to pikus ale wtyczka mnie załamywała :evil: Dobrze, że był opis ...
Teraz zdemontuje tylko głośnik, wyjme wtyczke i polutuje przewodziki porządnie ;)
Uratowałeś mi życie kolego :piwo:
Pozdrawiam

skarbona - Wto Lip 13, 2010 13:42

Koledzy pomocy.
Rozebralem prawie wszystko bez większych problemów. Niestety nie potrafię zdjąć uszczelki, która znajduję się na samej górze tapicerki, przy szybie. Całość trzyma się tylko na tym jednym elemencie i nie bardzo wiem jak sobie z tym poradzić. Nie chcę używać nadmiernej sily, bo boje się, że to się źle skończy. Czy ktoś może podpowiedzieć jak to zrobić bezboleśnie i nie uszkadzając przy tym samochodu?

David - Wto Lip 13, 2010 15:39

jak ostatnio zdejmowałem tylny boczek to ta uszczelka przy szybie została na miejscu, w jednym miejscu ktoś kiedyś ja "złapał" na kropelkę, ale pod wpływem skalpela puściło i się pięknie zdjęło wszystko, może również u Ciebie wystarczy podważyć jakimś małym wkrętakiem i będzie OK?
darkp1 - Wto Lip 13, 2010 16:15

Ona ciężko wchodzi z tych ścisków, musisz podważyć śrubokrętem.
guma75 - Pią Sie 27, 2010 06:20

Witam . Ja ostatnio ściągałem tapicerkę z tylnych drzwi i uszczelke nie sciągałem jedynie zaczepy trzeba podważyć bo mocno trzymia. Problem miałem taki że szyba mi sie nie zamykała i po rozebraniu tapicerki okazało sie że plastikowy uchwyt podtrzymujacy prowadnice szyby został pęknięty całkowicie. Zdziwienie moje było takie że ten plastik już kiedyś pękł komuś i był klejony na goraco. W pracy jest spory warsztat więc po kombinacjach udało sie przewiertać plastik z tylna blaszka i załozyć śrubę :D Narazie trzyma dość dobrze.A tylko jeden raz pożyczyłem kobicie auto :lol: na wypad w góry z dzieciakami. Natomiast druga tylna szyba działa super, ale tylko z tyłu guzika bo z przodu tylko zamykanie działa.Ciekawe Czy taki zaczep do szyby gdzieś dostane :roll: to bym kupił na wszelki wypadek.Pozdrawiam :piwo:
firek - Pią Sie 27, 2010 20:08

guma75, co do tych drugich drzwi to pewnie przełamały sie kabelki mięezy drzwiami a słupkiem- wada fabryczna Zosi- przerabiałem podobne problemy w obu tylnych drzwiach.. ;)
guma75 - Pią Sie 27, 2010 20:44
Temat postu: taktycznie kabelki...
Firek . Racja kabelki wszystkie posprawdzałem są ponacinane ale trzymią więc nieruszam ich . :piwo:
Rafał - Sob Wrz 11, 2010 21:43

Witam
Ja chciałbym rozkręcić tapicerkę drzwi przednich od strony pasażera bo coś cały czas cieknie mi na próg (cały czas w jednym miejscu powstaje mała "kałuża") w czasie deszczu. Czytałem w książce że tam są czujniki poduszki bocznej. Są problemy z rozkręceniem tych drzwi? Chcę tylko obejrzeć czy nie cieknie przy szybie. A może ktoś z Was miał podobny problem?

Pozdrawiam

Besiek - Sob Wrz 11, 2010 21:57

Takiego problemu nie miałem ale zdjęcie tapicerki z drzwi nie jest trudne. Jeśli będziesz postępował tak jak mądre głowy napisały w instrukcji to nie powinno być problemu.
TomekSan - Sro Wrz 29, 2010 19:03
Temat postu: Tapicerka drzwi - jak zdemontować bez problemów?
Witam mam taki problem iz ostatnio stłukłem lewe lusterko i chcem je wymienic ale chyba musze zdjąc całą tapicerke do tego manewru i za chiny nie moge tego zrobic, niby wszystkie sruby powykręcane i nie chce zejsc:/Może ktos mógł by mi wytłumaczyc krok po kroku jak ją zdjąc i gdzie znajdują sie wszystkie sruby,może jakies zdjęcia.
M@rio - Sro Wrz 29, 2010 19:15

Tutaj może cosik znajdziesz
MieHor - Sro Wrz 29, 2010 19:19

TomekSan, a może zajrzał byś do "Sam naprawiam...", jeśli nie masz to jest do ściągnięcia na forum z tego miejsca http://www.zafiraklub.pl/forum/viewtopic.php?t=14

Na forum jest opis, ale dotyczy ZB, może przez analogię uda Ci się wykorzystać znajdziesz go tutaj http://www.zafiraklub.pl/...opic.php?t=3705

TomekSan - Czw Wrz 30, 2010 17:07

Dzięki juz sobie poradziłem:)
Młody - Wto Lis 02, 2010 21:22

A czy ktoś się orientuje ile kosztuje tapicerka do ZA :?:
dejna - Wto Lis 02, 2010 21:36

Młody napisał/a:
A czy ktoś się orientuje ile kosztuje tapicerka do ZA

jedynym sensownym żródłem wiedzy w tym przypadku są chyba portale aukcyjne... bo w ASO też pewnie dostaniesz... ale za ile to szkoda myśleć...

ponadto... interesuje Cie całość (fotele, kanapa, dokładki, boczki) czy jakieś pojedyncze elementy?

pepe001 - Wto Lis 02, 2010 23:47

Ja mam wypaloną dziurę w fotelu pasażera, chciałem kupić, ale pokrycie siedziska w ASO ok 900 zł i na razie dałem sobie spokój.
Dziadek13 - Sro Lis 03, 2010 17:59

Wypalone dziury to tapicerzy w godzine robią tak że poznać nie można gdzie była dziura.
http://moto.pl/MotoPL/51,88571,6621369.html?i=3

malus77 - Wto Gru 14, 2010 13:47
Temat postu: Problem z drzwiami
Witam. Mam pytanie czy może ktoś wie jak zdjąć tapicerkę tylnych drzwi w Zośce A ?
Dodam że drzwi nie mogę otworzyć ani od środka ani od zewnątrz bo zablokowały się.

M@rio - Wto Gru 14, 2010 13:49

może tutaj coś będzie
malus77 - Wto Gru 14, 2010 14:00

Czytałem ale opisy dotyczą zdejmowania tapicerki przy otwartych drzwiach a ja ich otworzyć nie mogę.
markiz - Pon Maj 14, 2012 17:46

Dzisiaj próbowałem zdjąć tapicerkę w tylnych drzwiach aby dostać się od środka do gniazdka łączącego elektrykę z tylnymi drzwiami.Wiązka przewodów z wtyczką wepchnęła mi je do wewnątrz drzwi.Kolejny przypadek uszkodzonych przewodów :shock: Nie mogłem otworzyć tego zatrzasku pod uchwytem :roll: Dopiero demontaż dolnego głośnika w drzwiach pomógł mi się dostać do gniazdka.
boromir2 - Pią Cze 14, 2013 21:09

Mam ten sam problem, drzwi się zatrzasnęły, nie można otworzyć ani od środka ani od zewnątrz. Zdjąłem już tapicerkę, ale coś z zamkiem jest bo czuć wyraźny luz. Zastanawiam się nad rozwierceniem zamka od środka i spróbować jakimś drucikiem albo "czymś" otworzyć. Zamek i tak juz do wymiany podejrzewam. :/
GOTI - Sob Cze 29, 2013 14:47

Mam pytanie jak dobrać sie do tapicerki/wykładziny podłogowej.
Mam ją nieźle nasączoną płynem chłodniczym (przez zime ok 5l dolałem) oraz od niedawna wodą z klimy. Nie wyschnie to nawet jakbym wsadził jakis grzejnik dlatego chce ją wyjąć i wysuszyć na zewnątrz.

Tunel środkowy zdjęty już wcześniej i co dalej - siedzenia przednie zdemontować, jakieś plastiki (te przy progach) itd. :?:

Wojti - Sob Cze 29, 2013 15:51

No to robótkę masz niezłą he he nie łatwiej postawić na słońcu ?>W takie dni upalne jest nawet ponad 50 *c w aucie to powinna wyschnąć .Stara metoda to ręczniki papierowe piją wodę bardzo szybko :D
Maciek - Sob Cze 29, 2013 15:54

Ja bym na Twoim miejscu wyciągną wodę odkurzaczem do prania (najwięcej ile się da), a później zostaje suszenie na słońcu i wietrzenie auta.. 3 dni i powinno pomóc :piwo:
GOTI - Sob Cze 29, 2013 20:00

Susze już od ok.2tyg. jak tylko jest pogoda.
Najpierw przy otwartych wszystkich drzwiach, a teraz nowa metoda drzwi zamknięte i tylko lekka szczerbinka na szybie (tak żeby sie zrobiła mini sauna).

Suszenie nic nie daje i podczas jazdy (oczywiście bez klimy) parują szyby, a najbardziej przednia.
Co do ręczników to woziłem ręczniki pod fotelem pasażera i kiedyś akurat potrzebowałem, a tu zong cała rolka mokra - tak zassało więc dużo by tych rolek poszło na takie suszenie. Jedyne wyjście to ręczniki/papier zakładowy (takie duże rolki), ale to i tak słaby pomysł.

Także postanowiłem wyjąć dywan i suszyć na zewnątrz, bo tak na blasze to nigdy nie wyschnie. Jeżeli nie zdołam wyjąć całego to chociaż popodkładam coś pod niego żeby był przepływ powietrza.

Zastanawiam sie czy po wyjęciu foteli da rade wyjąć tą wykładzine. Jest ona mocowana na jakimś kleju czy coś w tym stylu :?: No i jeszcze jedna sprawa czy w Zafirze jest jeden płat czy osobno wykładzina na przód i tył, jeżeli tak to gdzie jest łączenie :mysli:
Jak już postanowiłem to postaram sie to zrobić puki mam chęci :lol:

Nie pamiętam gdzie ale gdzieś na forum jakiś użytkownik chwalił sie filmikiem na którym pokazywał jak zalaną mniał wykładzine. Mógłby ktoś podrzucić namiary, bo szukam i szukam i nie wiem w którym temacie to było ;)

Bodek - Sob Cze 29, 2013 20:16

Przód:

tył:

;)

przemo0440 - Sob Cze 29, 2013 20:18

GOTI u mnie pomógł żwirek dla kota :lol: Rozsypujesz po wykładzinie i jak położysz dywaniki to da rade z tym nawet jeżdzić. Ze dwa dni i potem odkurzacz. U mnie dwa zbiegi pomogły. Powodzenia.
GOTI - Sob Cze 29, 2013 20:37

dzięki Bodek :piwo:
Rozumiem że 2 to jakieś skrętki (pewnie plastikowe) tylko zastanawia mnie 3 (jakiś nit czy cuś :?: ) no i pozostaje pytanie co do 4 i 5 (spinki czy też ograniczniki żeby dywan był na swoim miejscu)
Nie moge wejść na pewną strone (wiesz o jaką chodzi bo nawet PW leciał do Ciebie w tej sprawie) i nie moge sprawdzić ile jest tych wszystkich elementów łączących/trzymających, ale może da rade jakoś to wyszarpać :lol:

mariuszk1001 - Sob Cze 29, 2013 21:37

Walczyłem z mokrą wykładziną w ubiegłym roku ,wyciągnołem przednią część jest tam pod spodem dość gruba gąbka ,prałem wszystko wodą z detergentem potem suszenie .Płyn chłodniczy jest tłusty i bez prania nie wyschnie.
GOTI - Sob Cze 29, 2013 21:45

mariuszk1001 napisał/a:
Walczyłem z mokrą wykładziną w ubiegłym roku ,wyciągnołem przednią część jest tam pod spodem dość gruba gąbka ,prałem wszystko wodą z detergentem potem suszenie .Płyn chłodniczy jest tłusty i bez prania nie wyschnie.

A w czym prałeś, oddałeś do pralni czy na własną ręke :?:
Jest ten materiał w miare elastyczny tak żeby w kalfasie zamoczyć lub wyprać :?:

No i skoro jesteś po demontażu to czy jest to prosta sprawa czy trzeba na coś uważać :?:
Ogólnie z czasem pewnie rozgryzłbym temat ale wole to załatwić jak najszybciej.

mariuszk1001 - Sob Cze 29, 2013 22:02

Prałem sam na działce na trawie płyn do mycia naczyń,później plukanie wężem ogrodowym .Sam demontaż to prosta sprawa trzeba powyciągać fotele ,tunel środkowy z lewarkiem zmiany biegów ,z resztą wszystko będziesz widział co i jak .Z montażem trochę gorzej bo wykładzina diść sztywna i trochę żle ją ułożyć ale poszlo.
GOTI - Sob Cze 29, 2013 22:18

:ok: pewnie dam rade jakoś wyjąć dywan no ale najgorzej jak zamokła też gąbka na tylnej wykładzinie - wtedy rozbierania będzie no ale lepiej zrobić za wczasu niż męczyć sie później.
Już na samą myśl o praniu tego ustrojstwa coś mnie bierze no ale trudno. Od jutra będe z tym walczył.
Dzięki za wszelkie info :piwo:

mariuszk1001 - Sob Cze 29, 2013 22:20

Powodzenia życzę i pogody :piwo:
Bodek - Sob Cze 29, 2013 22:36

GOTI napisał/a:
dzięki Bodek :piwo:
Rozumiem że 2 to jakieś skrętki (pewnie plastikowe) tylko zastanawia mnie 3 (jakiś nit czy cuś :?: ) no i pozostaje pytanie co do 4 i 5 (spinki czy też ograniczniki żeby dywan był na swoim miejscu)
Nie moge wejść na pewną strone (wiesz o jaką chodzi bo nawet PW leciał do Ciebie w tej sprawie) i nie moge sprawdzić ile jest tych wszystkich elementów łączących/trzymających, ale może da rade jakoś to wyszarpać :lol:

Maciek - Nie Cze 30, 2013 22:34

GOTI, wg mnie gazety, ręczniki, żwirek są dobre na zawilgocenia pod wykladziną. Jak Ci woda stoi to one nigdy jej nie wyciągną i trzeba najpierw wyssać odkurzaczem a później suszyć.

Robiłem tak w Omedze jak mi woda z szyberdachu podciekała i miałem jeziorko pod dywanikami ;)

GOTI - Pon Lip 01, 2013 07:33

No tak sposoby dobre. Akurat nie mam możliwości co do odkurzacza piorącego bo jestem na nieznanym terenie :lol:
Wykładzina wczoraj wyjęta dużo roboty nie było przy tym, ale najgorsze będzie pranie i suszenie.
Wczoraj zlałem wodą żeby troche z gąbki ten płyn wygonić. Troche poszło ale musze spróbować z jakimś proszkiem albo płynami.

zUla - Pon Lip 01, 2013 07:36

A nie macie w swoich zbiorach foto instrukcji zdejmowania tej tapicerki? Dobrze byłoby mieć to pod ręką:)
GOTI - Pon Lip 01, 2013 07:49

zUla napisał/a:
A nie macie w swoich zbiorach foto instrukcji zdejmowania tej tapicerki? Dobrze byłoby mieć to pod ręką:)

Co do demontażu to nie widziałem żadnej instrukcji, ale prosta sprawa:
1. Demontaż dunelu środkowego + akcesoria tzn. czujnik ręcznego, gniazdo OBD, jakiś moduł ale nie wiem co to jest (pod lewarkiem) oraz lewarek zmiany biegów.
2. Demontaż siedzeń 2x TORX 40 i tyle :lol:
3. Demontaż samej wykładziny (troche sztywnej) trzyma sie na plastikowej wkrętce przy pedale sprzęgła. Całość wyszrpać i gotowe :D

Jestem po tym (z jednej strony) nie miłym fakcie (a z drugiej wsumie dobrze), więc jak coś to walić do mnie PW - pomoge ;)

zUla - Pon Lip 01, 2013 07:51

wiesz, nigdy nie wiadomo kiedy mi przyjdzie prać to coś, oby nie było konieczne nigdy.