Opel Zafira Klub Polska
Forum dla Użytkowników Opla Zafiry

Elektryka i elektronika - kontrolka z samochodem i kluczem

buli - Czw Lip 02, 2009 19:14
Temat postu: kontrolka z samochodem i kluczem
Witam koledzy mam znowu problem z ta kontrolka z kluczykiem i samochodem! Tym razem zapala sie tylko rano albo jak samochód jes zimny i za pare sekund gasnie i jest dobrze! Nie wiem co moze byc tego przyczyna moze to swieca żarowa???Dodam ze chodzi mi o zafire 2.0 DTI 2003r.Prosze o jakas pomoc! Pozdrawiam!
Krzysztof - Czw Lip 02, 2009 21:18
Witam kolego musisz odczytać kod błędu bo samochodzik z kluczykiem to oznacza jakis błąd tylko musis znać numer błędu.Pozdrawiam.
scaniairizar - Czw Lip 02, 2009 21:41

a po przegazowaniu też gaśnie ?
bo jak tak, to strzelam na 90% świeca.

cbm80 - Pią Lip 03, 2009 11:54

To ewidentnie musi byc swieca. Jesli na rozgrzanym silniku blad nie wyskakuje to 100% swieca.
kamgi - Pią Lip 03, 2009 12:02
Temat postu: kontrolka sam. z kluczykiem
Ale mam jeszcze inne pytanie tez z elektryki (żeby nowego tematu nie tworzyć) jak przekręcacie kluczyk na poz. 2 i czekacie jak zgasną ikonki to słynna ikonka sam. z kluczykiem też gaśnie czy świeci dopóki nie zapalicie silnika, bo u mnie świeci aż zapale i gaśnie a jak kiedyś kasowałem błędy programem to gasła od razu.
buli - Sob Lip 04, 2009 00:14

Witam koledzy mam znowu problem z ta kontrolka z kluczykiem i samochodem! Tym razem zapala sie tylko rano albo jak samochód jes zimny i za pare sekund gasnie i jest dobrze! Nie wiem co moze byc tego przyczyna moze to swieca żarowa???Dodam ze chodzi mi o zafire 2.0 DTI 2003r.Prosze o jakas pomoc! Pozdrawiam!

Tak to tylko sie dzieje na zimnym silniku po przegazowaniu gasnie i jest ok ! Wiec bede musiał kupic swiece dziekuje za pomoc!

BajBus - Sob Lip 04, 2009 20:39

u mnie gaśnie po zapaleniu auta (czasami)
ale ja mam jakiś błąd do wykasowania i ciagle nie moge sie zgadać z kumplem żeby podłączyć opcoma a ja mam ciągle inne wydatki żeby zakupić właśnego, ale to tak na marginesie;)

edde - Sob Lip 04, 2009 20:49

u mnie gaśnie po kilku sekundach od włączenia zapłonu (a przed odpaleniem), po odpaleniu gasną olejenie, ładowanie i bodajże chłodnica
kamgi - Nie Lip 05, 2009 15:48

No to jest ciekawe bo ziomek jak podłączył kąpa to po skasowaniu wszystkich błędów to po przekręceniu na 1 gasła ikonka sam. z klucz. dlatego moje pytanie do was.
kicaj - Pon Lip 06, 2009 10:53

moze to byc rowniez modul sterujacy grzaniem swiec...
ale bledy i tak trzeba zczytac ;)

BajBus - Pon Lip 06, 2009 12:21

posty przeniesione, wszystkie problemy dot. kontrolki z samochodzikiem będą w tym temacie:
http://www.zafiraklub.naz...php?p=3027#3027

alpi666 - Pon Lip 06, 2009 15:22

Witam mam czasami ten sam problem kontrolka z kluczykiem napoczatku pojawiła się sama nie zdążyłem jej podpiąć autko pod kompa i zgasła i był święty spokój za parę miesięcy znowu pojechałem podlaczyc pod kompa czujnik cisnienia doładowania wykasowaliśmy błąd i ok. i było wszystko ok. za pare miesięcy zaczął gasnąc na wolnych obrotach i zapach nieopalonego paliwa i ten sam blad zawsze łapał błąd jak chciał zgasnąć obroty 300 i ok. wymieniłem świece i było wszytsko ok. zrobiłem 1500km i nic się nie działo puzniej zaczęło się znowu 2 3 razy wykasowałem i ok. i za pare dni zaczął sam gasnąc czasami ale błędu nie pokazywało jak jechałem wczoraj na zlot to identyczna sytuacja chciał zgasnąć dąłem mu gaz do 5 tys obr i zgasl ;/ i blad wyskaczyl ;/ ale pojechałem dalej zatrzymałem się w sklepie żeby cos kupić zgasiłem furę wchodzę odpalałem a błędu nie ma

Zafira 2.0 T OPC

scaniairizar - Nie Lip 12, 2009 19:45

temat był troche razy poruszany.

musisz podjechać na kompa, odczytać błędy. ale wnioskując po opisie to zdechła któraś swieca żarowa.

btw. Skąd jesteś ?

arash - Wto Lip 14, 2009 08:32

--------------------------------------------------------------------------------

witam serdecznie, jestem świeżym posiadaczem opelka zafiry (a )z 2005r 2.0 dti. właśnie wróciłem z morza gdzie w jedną i grugą strone miałem dziwne zdarzenia.... po przejechaniu jakiś 50km zapala sie kontrolka samochodzika z kluczem(spadek mocy), zjeżdzam na parking gasze odpalam- gasnie, jade dalej po następnych 50km znowu to samo i ja również powtarzam czyli zjeżdzam gasze odpalam i znowu gaśnie kontrolka, następne 80km spokój droga powrotna wyglądała identycznie.... co może być????? dziś mój tata jechał na kompa bo ja chory w domu....

scaniairizar - Wto Lip 14, 2009 11:21

duuuzo rzeczy w zasadzie, bez odczytu błędów to cięzko stwierdzic.

u mnie jak takie cuda sie zaczeły dziac, to padała elektronika przy pompie.

arash - Wto Lip 14, 2009 12:27

tata byl byly jakies bledy związane ze spalinami.... pokasowal- sie zobaczy co to dalo jak znowu w trase wyrusze :) a tak na tą chwile 100zł
Lorry - Wto Lip 14, 2009 12:29

czyżby egr :>
arash - Sro Lip 15, 2009 07:56

a jeszcze jedno pytanie panowie, jak dlugo powinna sie śiwcić kontrolka klucza z samochodzikiem na zimnym albo rannym odpaleniu???? u mnie po właczeniu zaplonu zapala sie i gasnie nastepnie pojawia sie i gasnie po 30sekundach po odpaleniu... czy jest ok????
scaniairizar - Sro Lip 15, 2009 10:03

nie jest.

sugeruje wymiane świec żarowych

ginter76 - Sro Lip 15, 2009 18:23

witam jestem posiadaczem zafirki dti2.2 od ni dawna martwi mnie problem kontrolki zółtej samochodzik z kluczykiem przy zimnym silniku jak zapalam autko to powinna zgasnac a tu nic swieci do tej pory az nie przegazuje autka jak silnik jest goracy to jest spokuj ale teraz nawet jak silnik jes cieply to nic sie nie swieci a autko nie ma mocy i jeszcze na zimnym silniku przy zapalaniu dymi i dziwny zapach spalin pomocy

--scalone do jednego postu--

Dzieki jestem z rudy slaskiej wlasnie bylem na kompie i wyswietlil turbo egr przeplywomierz ale jak to skasowal to juz nie chcial zaden blad sie pokazac jak to opanuje to dam znac pozdrawiam

//scaliłem, ponieważ mamy temat od takich spraw //BajBus

arash - Czw Lip 16, 2009 06:31

witam panowie... po skasowaniu błedów wygląda to tak- sam. z kluczem na zimnym gaśnie po jakiś 30-60 sekundach bez przegazowywania! a po przejechaniu około 30km zapaliła sie i za chwile zgasła ta drażniąca wszystkich kontrolka... czy napewno to świece czy egr do wymiany bo zaczyna mnie to troszke wpieniać :evil: samochód mam 2 tygodnie pierwszym właścicelem w kraju -pierwszy dieselek w moim życiu a on mi takie cuda robi!!! zaczynam żałować że nie kupiłem benzyny :idea:
Maciek - Czw Lip 16, 2009 10:15

Tak to można gdybać w nieskończoność - jedź na TECHa i spisz dokładnie numery błędów w formacie P0000 i je podaj. Wtedy będzie można coś pomyśleć.
arash - Czw Lip 23, 2009 08:01

witam ponownie, po skasowaniu błedów wyruszyłem ponownie w traske... 200km samochodzik z kluczem zapala sie tylko raz droga powrotna nic :) na kompie pokazuje CZUJNIK CIŚNIENIA DOŁADOWANIA !!! czy to coś poważnego???
panca - Wto Lip 28, 2009 22:22
Temat postu: zawór ERG???
Witam Wszystkich!Pierwszy raz jestem na forum tak że przepraszam z góry za ewentualne wpatki :roll: Mam problem z moją zafirką 2.0 16V dti 2002r.:mianowicie po wymianie alternatora (nie wiem czy to ma jakiś zwsiązek) zaczeła mi się zapalać kontrolka "elektronicznego sterowania silnikiem".W warsztacie powiedzieli mi że zawór ERG mam do wymiany bo pojawił się błąd "PO400".Ogólnie samachód jest słaby kontrolka zapala się i gaśnie chociaż po ostatnim tankowaniu paliwa wydaje mi się że troche się poprawiło! Nie mam pojęcia co mógłbym zrobić bo kiepsko znam się na samochodach bardzo prosze o pomoc i z góry DZIĘKUJE!!!
rzadki - Wto Lip 28, 2009 23:17

panca napisał/a:
Ogólnie samachód jest słaby

filtry wymienione?

panca napisał/a:
W warsztacie powiedzieli mi że zawór ERG mam do wymiany

a może wystarczy wyczyścić? na forum są o tym tematy, poczytaj

a to:
panca napisał/a:
2.0 16V dti 2002r
wpisz do profilu, żeby w innych tematach wiadomo było o jaki model chodzi ;)
panca - Sro Lip 29, 2009 21:23

Witam! Dzięki za pomoc. Z tym moim problemem z zaworem ERG pojechałem do mechanika i okazało się że w warsztacie gdzie wymieniali mi alternator jakiś "FACHOWIEC" odpioł wężyk w okolicach alternatora, po założeniu wężyka na miejsce jest OK! Najlepsze że ten "FACHOWIEC" po podpięciu do kompa i ogólnych oględzinach stwierdził że musi mi wymienić zawór koszt okolo 500zł.Pozdrawiam!

przeniosłem kolegi posty do jednego tematu który mamy do tego wydzielony //BajBus

picia - Sro Sie 05, 2009 11:31

Witam wszystkich użytkowników Zafirek . Tydzień temu kupiłem Zafirę i wczoraj zapalił mi się w kompie chek czy ktośs może mi powiedzieć czym to jest spowodowane i czy wpływ na to może mieć słaby akumulator

//co czek ma do świateł stopu kolego? pisz posty gdzie należy a nie gdzie popadnie!! przeniosłem //BajBus

niro7 - Czw Sie 06, 2009 18:00

witam panowie jestem posiadaczem zafiry 2,2 DTI ELEGANCE i właśnie mam problem z tą kontrolką z samochodzikiem i kluczykiem maksymalne obroty to 3000 i zero mocy raz się świeci a raz gaśnie ale ostatnio coraz dłużej się świeci no i nie da się jeździc co to może byc a świece są nowe wymieniane w tym roku w lutym pozdrawiam niro7
kicaj - Pią Sie 07, 2009 10:44

prosze ODCZYTAJ bledy, po to jest ta kontrolka i po to sa zapisywane bledy zeby mozna je bylo odczytac i na ich podstawie snuc jakies pierwsze wnioski
nikt nie jest jasnowidzem

michal74chemik - Czw Sie 13, 2009 22:08

mam błędy nr PO 105 i P 1105 mógłby mi ktoś napisać co one oznaczają
BajBus - Czw Sie 13, 2009 22:39

P0105 "Czujnik ciśnienia absol.kolektora/ciśnienia atmosferycznego - usterka"
P1105 Za mocne wejście obwodu sensora ciśnienia barometrycznego C-09
P1105 Za słabe wejście obwodu sensora ciśnienia barometrycznego C-09
P1105 Ciśnienie atmosferycznie do ciśnienia doładowania Nieprawdopodobne B-29

michal74chemik - Wto Sie 18, 2009 20:32

dziękuję bardzo za pomoc

--scalone--

wracając do mojego poprzedniego posta odnośnie błędów które podałem co te błędy mogą oznaczać oznaczać bo nie bardzo wiem o co chodzi

//scaliłem posty //BajBus

BajBus - Wto Sie 18, 2009 23:01

padł Ci czujnik ciśnienia atmosferycznego i następny błąd jest właśnie tym spowodowany...

ale co to jest ten czujnik, i gdzie go szukać to już Ci nie powiem...

michal74chemik - Sro Sie 19, 2009 14:44

dzięki sprawdzę i dam znać czy to było to
PERAJ - Sob Sie 22, 2009 06:58

Witam mam ten sam problem .też zapala mi się ta kontrolka przy 130 kmh. mój mechanik sprawdzał na kompie i wyszło mu że jest problem z regulacją ciśnienia i tak od 2 tygodni wymienia różne część teraz czeka na jakiś czujnik .proszę o pomoc może komuś się udało usunąć taką awarie
BajBus - Sob Sie 22, 2009 13:29

PERAJ napisał/a:
tak od 2 tygodni wymienia różne część teraz czeka na jakiś czujnik .proszę o pomoc może komuś się udało usunąć taką awarie

jedyne co mi przychodzi do głowy na chwile obecną to...
proponuje zmienić mechanika...

paweł1308 - Sob Sie 22, 2009 15:48

witam wszystkich.mam pytanie jak można sprawdzić sterownik świec żarowych przy zafirce 2,0 pozdrawiam.
PERAJ - Sob Sie 29, 2009 18:28

witam wszystkich Ja się poddałem .po wymianie czujnika spalin .elektromechanik powiedział że teraz to będzie ok po rozpędzeniu zafiry do 140km/h na 5 biegu kontrolka znowu świeć opel trać moc i więcej nie wycisnę. po zgaszeniu silnika wszystko wraca do normy,aż do magicznej prędkości . POMOCY
kicaj - Sob Sie 29, 2009 18:29

peraj a jak blad wyskakuje?
PERAJ - Nie Sie 30, 2009 20:36

najpierw było że nie można wyregulować ciśnienia doładowczego potem wyskoczyło w ogóle coś śmiesznego . coś takiego błąd krytyczny nr 2 i po tym zrezygnowałem z naprawy .
kicaj - Nie Sie 30, 2009 23:02

ja sie pytam o kod bledu, kazdy blad jest krytyczny...
PERAJ - Pon Sie 31, 2009 04:31

tego to mi nie podał ale powiedział że turbina w pewnym momencie się zacina i trzeba wymienić .a wcześniej powiedział że turbinę oglądał i że jest ok i ciśnienie też daje bardzo dobre.i dlatego zmieniam mechanika.jak będę miał więcej informacji to wam opisze .
kicaj - Pon Sie 31, 2009 07:42

daj znac... bo pojecie ze turbina sie zacina to bardzo szerokie pojecie...
komura85 - Pią Wrz 25, 2009 08:08
Temat postu: Problem z kontrolka
Witam mam problem z kontrolka. Gdy odpale silnik to przez jakis czas swieci sie kontrolka"samochod z kluczem" co ona oznacza??
MieHor - Pią Wrz 25, 2009 08:25

Kolego komura85, temat rzeka - wielokrotnie poruszany również na naszym forum, poszukaj a napewno wiele się dowiesz
dejna - Pią Wrz 25, 2009 09:15

Kolega MieHor ma racje (temat rzeka)... najszybciej będzie jak podłaczysz samochód pod komputer i zdjagozujesz usterke... generalnie elektronika Oplowska jest taka, że to może być jakaś pierdołą ale również może to być poważna awaria... jeżeli auto traci moc przy pojawieniu się tej kontrolki to czym prędzej zrób diagnostyke
BajBus - Pią Wrz 25, 2009 18:16

http://www.zafiraklub.pl/forum/viewtopic.php?t=375
tu jest temacik od kontrolki z "samochód z kluczykiem...

PERAJ - Wto Paź 06, 2009 19:07

witam panowie piszę dalej o tej awarii następny mechanik poległ i tak dalej jeżdżę z tą awarią
kicaj - Wto Paź 06, 2009 19:09

jeszcze raz co wymieniles co sprawdziles? blad kasujesz i sie pojawia?
dejna - Wto Paź 06, 2009 19:27

PERAJ napisał/a:
a wcześniej powiedział że turbinę oglądał i że jest ok i ciśnienie też daje bardzo dobre

a jak on to stwierdził? rozbierał turbine, wyjmował ją... turbo w zoskach jest tak usytuowane, że na oko to niewiele można powiedzieć...

PERAJ - Sro Paź 07, 2009 17:05

witam .po wykasowaniu błędu tak jak pisałem do 130km/h na 5 biegu jest ok. potem zapala się kontrolka i silnik jest słabszy,lecz po wyłączeniu silnika i wyjęciu kluczyka mogę uruchomić silnik i jest znowu wszystko ok do tej prędkość .i jeszcze jedno dziwne zachowanie mojej zafiry jest takie że jak jest ciepło znaczy się ponad 15 stopni to długo muszę kręcić zanim zapali a jak jest niższa temperatura to pali prawie no dotyk i w tedy zapala się kontrolka świec tak jak powinna.a co do rzeczy które miałem wymienione to wszystkie odpowiedzialne za ciśnienie .i jak nie przynosiło skutku wkładał moje z powrotem a kodów błędów nie podawał :( :( może coś podpowiecie
PERAJ - Sro Paź 07, 2009 17:09

dejna napisał/a:
a jak on to stwierdził? rozbierał turbine, wyjmował ją... turbo w zoskach jest tak usytuowane, że na oko to niewiele można powiedzieć...

patrzał na techo-2 jakie parametry czyli ciśnienie wytwarza turbina

kicaj - Sro Paź 07, 2009 21:58

a co z czujnikiem polozenia walka rozrzadu?
kowalczyk - Pią Paź 09, 2009 17:39

koledzy jako że mój temat dotyczy tego nieszczesnego samochodu z kluczykiem mam pytanko czy ktoś wie gdzie moge w wawie i okolicach kupić taniej czujnik doładowania powietrza byłem na kompie i wyszło że sie zepsuł może jakiś auto złom z oplami czy tylko sklep choc tam mi krzykneli 250 zeta jest to zafcia 2,0 dti 16v 101kw
kris - Sob Paź 10, 2009 14:07

Koledzy czy to co opiszę niżej to normalne:
Procedura jakbym chciał sprawdzić błędy (hamulec i gaz do podłogi i kluczyk na poz II) w czasie gdy trzymam wciśnięte pedały kontrolka z kluczem miga natomiast gaśnie gdy puszczam - błędów żadnych nie pokazuje. Normalnie jak przekręcam na zapłon kontrolka gaśnie razem z resztą (abs, poduszki itd) i nie miałem problemów jak narazie z jej zapalaniem podczas jazdy.
Czy taki miganie przy odczytywaniu błędów powinno być? Czy każda zafira bez względu na to czy jest komputer pokładowy czy nie ma możliwość odczytywania błędów?

kicaj - Nie Paź 11, 2009 17:04

nie wiem czy ta metoda dziala w przypadku twojego silnika, poczytaj, poszukaj na forum o zczytywaniu bledow dla twojego silnika.moze metoda "na drucik" zadziala

piszesz przy sprawdzaniu ze ci kontrolka miga, ile razy miga i w jakim systemie?

tu znajdziesz cos wiecej http://forum.opel24.com/v...?t=38851#324452

kris - Nie Paź 11, 2009 19:28

Zasadniczo to błędów nie chce zczytywać bo niedawno byłem pod techem i nic nie było. Przy sprawdzaniu miga dość dużo ale nie wiem czy cały czas bo sprawdzałem zaledwie do około 10 razy mignięcia potem puszczałem pedały.
progan - Nie Paź 11, 2009 20:53

Witam.
Ponownie temat nieszczęsnej lampki z kluczykiem (podpinam się do postu, aby nie zakładać kolejnego... i proszę na początek nie krzyczeć, że wystarczy poszukać, bo siedzę już któryś dzień przy kompie i czytam, ale czasami zamiast znaleźć ulicę, wystarczy zapytać, a nie chodzić po mieście - więc pytam :-))
Kontrolka zapala się czasami podczas jazdy. I tu brak reguły - różne sposoby jazdy, różne warunki, temperatury - chociaż najczęściej, gdy chcę załączyć tempomat. Tempomat nie załącza się, ale po pewnym czasie zapala się pomarańczowa kontrolka - no i wtedy spadek mocy silnika. Aby zgasła, wystarczy nacisnąć na 3 do 5 sek. pedał hamulca (np. delikatnie w czasie jazdy na luzie). Wiele już przeczytałem o tej kontrolce i nadal brak pomysłu. Gdy odkupiłem samochód, to tempomat działał (w czasie jazdy do domu sprawdzałem i wtedy nie podpadło mi że coś jest nie tak, bo zawsze zadziałał). Teraz to już sprawa przypadku. Najczęściej udaje mi się go uruchomić na 5-tym biegu. Sprawa prędkości (że działa powyżej 40km/h jest mi znana, tak jak to, że można go uruchomić, gdy po załączeniu silnika naciśnie się na hamulec, aby usunąć komunikat 'Kontrola światła hamowania'). Problem chyba zaczął się w momencie, gdy wyjąłem klocki hamulcowe, aby sprawdzić dlaczego tak niemiłosiernie piszczą (ale to już wyjaśniłem - po prostu taki ich urok :-), twarde i tak już będzie). Wyczytałem także, że powodem załączenia się lampki, może być uszkodzony przewód czujnika klocków, więc większość wymienia go wraz z nowymi klockami. Tutaj rodzi się pytanie; po jakiego diabła wymienia się kabelki? Czy one są takie liche, że trzeba je wymienić wraz z klockami? Moje wizualnie wyglądają dobrze, przejście mają (sprawdzenie omomierzem). Próbowałem jeździć z podpiętymi i z wypiętymi czujnikami - nadal kontrolka się załącza. Płyn hamulcowy ma prawidłowy stan. Dodam jeszcze, że na komputerze (wyświetlacz w samochodzie) mam komunikat 'Rem-voeringen' ('Klocki hamulcowe'), ale klocki są w jak najlepszym stanie (chyba niedawno wymieniane). Podpiąłem więc przez OBD laptopa i w AB-COM sczytałem kod błędu. Był to: P0703 - (B) Bremslichtschalter Signal inkorrekt. Skasowałem ten błąd i pojeździłem trochę. Kontrolka nadal się zapala, ale błąd już mi się nie pojawia na kompie (PC), jest tylko nieugięty komunikat 'Rem-...' na kompie w samochodzie.
Szukam więc pomocy i odpowiedzi na pytania;
1) jak usunąć/skasować komunikat 'Rem-voeringen' (z wyświetlonym CHECK)?
2) co jest powodem, że podczas jazdy załącza się kontrolka 'samochodu z kluczykiem'?
3) dlaczego gaśnie po naciśnięciu na pedał hamulca?

kris - Pon Paź 12, 2009 07:45

Co do pkt 1. pewnie masz coś z czujnikiem. łatwe sprawdzenie to wypięcie go ze złącza które jest nad kołem koło amortyzatora. W końcówce która zostanie zewrzyj oba piny ze sobą - błąd powinien zniknąć odrazu. Jeżeli nie to druga strona to samo. Je miałem tak daltego, że pęknięta była końcówka która wchodzi do klocków. Więc uciąłem cały czujnik przy złączu i zwarłem kabelki. Jak bede wymieniał klocki to kupie sobie i czujnik wtedy nowy.
dejna - Pon Paź 12, 2009 08:02

Dokładnie zrób to co proponuje kris... generalnie jest tak, że jak wymienia sie klocki to wypada też wymienić czujnik bo takie własnie mogą sie pojawiać "niespodzianki" (albo zewrzeć)

a co do pkt 2 i 3 jeżeli to jest powiązanie z pkt 1 to powinno przestać tak pokazywać "kluczyk" a jeżeli dalej bedzie się pojawiać to już chyba szukać błędu gdzieś w układzie hamulcowym..

-----------

sprawdz bezpiecznik, który odpowiada za światła hamowania i tempomat... moze tu tez jest problem... powinien być 20A i znajduje sie w 5 rzędzie od strony pasażera - drugi od dołu

progan - Pon Paź 12, 2009 21:00

O właśnie! To jest myśl, aby sprawdzić bezpiecznik - dzięki. Co do czujników, to wypiąłem je, a we wtyku zwarłem styki. Po przekręceniu stacyjki, błąd był nadal. Zastanawiałem się, czy ten ‘myk’ ze zwarciem nie spowodował właśnie tych problemów z zapalającą się kontrolką. W tym też momencie coś mnie natchnęło i przemierzyłem odpięte czujniki omomierzem. Było przejście z niewielką opornością (tj. wskazówka omomierza nie wychyliła się do końca), więc pomyślałem – po diabła mostkować styki, skoro kabelek robi zwarcie. Może mi to ktoś wytłumaczyć, jak ten czujnik w końcu działa? Co on mierzy? Oporność? A może ktoś z forumowiczów zmierzy w miarę nowy kabelek i napisze jaką ma oporność? Dzisiaj przyszła mi jeszcze do głowy myśl, aby zmienić płyn hamulcowy. Może jego jakość, jego zużycie, powoduje załączanie kontrolki? Czy złą pracę układu hamulcowego sygnalizuje właśnie ta kontrolka? Sporo tych pytań, ale jak na razie nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na nie. Dużo postów o wymianie to tego, to owego (Ok, przecież tak się szuka usterek), ale mało kiedy jest wyjaśnienie, dlaczego ‘tak się dzieje’.
Pozdrawiam.

kris - Wto Paź 13, 2009 15:02

Stan zasadniczy czujnika jest zwarty. W momencie zużycia klocków rozwierany jest obwód i wtedy komputer wskazuje błąd zużycia okładzin. Żadna inna kontrolka nie ma wpływu na czujnik zużycia okładzin. Jeżeli oba czujniki zwarłeś i nadal jest błąd to już musi być wina gdzieś dalej za wtykiem...
wukash1 - Czw Paź 15, 2009 19:25

Witam ja mam podobny problem z czujnikami od klocków ale na razie jedynie przeczyściłem wtyki, piny czujników i wypiąłem czujniki z klocków i oczyściłem wpiąłem ponownie i jak wcześniej problem pojawiał sie sporadycznie tak teraz za każdym uruchomieniem auta i wciśnięciem pedału hamulca. Nie mam czasu sciagnąć kół i zobaczyć co jeszcze można zrobić. Zastanawiam się czemu ten czujnik ma dwa kabelki i jeszcze wcisk (mocowanie dzieki któremu wciska się czujnik w obudowe klocka) miedziany - skoro miedziany to ewidentnie po to żeby przewodzić. wie ktoś jak to ma działać?
BBoyBulli - Nie Paź 18, 2009 16:34

Witam.Podepnę się pod temat.
Mój problem to zapalająca się kontrolka serwisu przy odpalaniu na zimnym silniku.Kontrolka nie zaświeca się gdy za drugim razem zapalę auto.Niestety wnioskuje że coś się dzieje z autem ponieważ czasami nie odpala za pierwszym razem.Nie słychać wogóle by rozrusznik chodził.Słychać natomiast takie charakterystyczne "cyk" i nic auto nie odpala.Dopiero po paru próbach auto zapala lub gdy przytrzyma się kluczyk w pozycji uruchomienia silnika nagle się coś odwiesza i auto zapala.Jeszcze jedna uwaga nawet przy udanej próbie zapalenia auta kontrolka serwisu dosłownie na sekundę zaświeca się i gaśnie.Auto niestety kopci na niebiesko przy odpalaniu i trochę nierówno pracuje.Wcześniej to ignorowałem ale niedawno nie chciał wogóle zapalić.Kiedyś kontrolka zaświecała się podczas jazdy ale wymienili mi zawór sterujacy turbiną i wszystko grało dopóki nie przyszły trochę zimniejsze dni i zaczęła świecić ta kontrolka.Dodam że podczas jazdy zaświecała się przy 3 tyś obrotach na 4 biegu (ale ewidentnie auto nie miało mocy).Prośba o jakąś radę bo auto nie chce zapalać normalnie czasami.Moje pytanie czy to coś ze świecami ,jeżeli się dobrze nie nagrzeją to rozrusznik nie zacznie kręcić?

MieHor - Nie Paź 18, 2009 16:46

Jeśli chodzi o ten "cyk" rozrusznika to moim zdaniem wskazuje to na zużyty, uszkodzony bendix, w pozostałych sprawach musisz odczytać błędy na komputerze i stosownie do ich znaczenia usunąć usterki.
Tak z grubsza Twój opis pasuje mi na niesprawne świece żarowe (2 może nawet 3), a pewnie też na usterkę egr

BBoyBulli - Nie Paź 18, 2009 16:58

Tylko nie straszcie że egr.A byłem teraz w samochodzie chciałem odczytać błąd za pomocą wciśniętych pedałów hamulca i gazu i mrugającej kontrolki na pozycji w stacyjce 2 i niestety ta kontrolka nie miga, musiałem gdzieś popełnić błąd chyba że nie w każdej zafirze się tak da?Czeka mnie też właśnie wizyta u mechanika bo nie chce by mi auto gdzieś stanęło i nie będę mógł je uruchomić.Jaki jest koszt egr jeśi można spytać?
MieHor - Nie Paź 18, 2009 17:11

Kolego - w żadnym wypadku nie straszę, ponieważ przerabiałem ten temat dlatego wskazałem na egr, w innych postach na forum znajdziesz również wskazania na świece, powodów Twoich problemów może być wiele.
Aby nie gdybać zalecam odczytanie błędów na komputerze serwisowym Tech2 lub jakimś interfejsem do Opli, np. Op-com. Sposób w jaki próbowałeś odczytać błędy nie działa w każdej Zafirze.

BBoyBulli - Nie Paź 18, 2009 17:30

Aha rozumiem.Chciałem spróbować tym sposobem bo niektórzy tak odczytywali.Więc czeka mnie i tak komp.Jeżeli ktoś miałby jeszcze jakieś spostrzeżenia lub inne pomysły proszę o pomoc i dziękuje.
zymek - Wto Lis 17, 2009 19:35
Temat postu: kontrolka
witam
zawsze rano gdy zapala sie auto świeci kontrolka z (samochodzikiem i kluczem) układ elektryczny. Przypuszczam że to egr. Czy mam racje ??? i co powinienem zrobić ???!!!
pozdr.

dejna - Wto Lis 17, 2009 19:39

cześć

temat samochodzika z kluczykiem jest długi i kręty jak rzeka...

jest to usterka/uszkodzenie/błąd w sterowaniu silnikiem lub właśnie osprzętu... jedyne co możesz zrobić, żeby było wiadomo za co się zabrać to zczytać błędy komuterem i stanie się jasność...

a tak pozatym to kontrolka świeci się cały czas czy po paru swkundach gaśnie...?

może to być problem świec żarowych...

zymek - Wto Lis 17, 2009 21:42

świci cały czas po zapaleniu a czy psyknięcie w zawór egr może coś dać z tego co pamiętam to świciła się ona prze nieprawidłowe spaliny w tym egr. ?? i co ciekawe zawsze rano przy zimnym silniku. a i jeszcze ostatnio gdy auto było tankowane dowiedziałem sie że paliwo już jest w pełni zimowe ?? może mieć jakieś znaczenie
alpi666 - Wto Lis 17, 2009 21:53

podepnij pod kompa i bedziesz wiedział bo to moze znaczyc bardzo dużo rzeczy
BajBus - Czw Lis 19, 2009 10:10

http://www.zafiraklub.pl/...highlight=check
tu jest temat zwiąany z kontrolką autka z kluczykiem...

tomek13828 - Pon Lis 23, 2009 19:42

Witam wszystkich bardzo serdecznie ! moja Zofia to 1,8 benz. z tą nieszczęsną kontrolką mam cały czas do czynienia ! zapala się i gaśnie praktycznie cały czas, najczęściej gdy jade po nierównym terenie, w samochodzie nic sie nie dzieje..nie ma spadku mocy itd. byłem na kompie i mechanik powiedział,że to normalka w tych silnikach ponieważ silnik ma jakieś wahania podczas pracy a komp. wyłapuje to jako błąd...komp. pokazał błąd nr. 15 i coś.... nie pamiętam ale chodziło o jakiś wałek...jezdże dalej...co o tym sądzicie ??????
dejna - Pon Lis 23, 2009 20:33

tomek13828 napisał/a:
mechanik powiedział,że to normalka w tych silnikach

zmień mechanika, dokładnie zczytaj błąd i dpoiero wtedy można porozmawiać na temat usunięcia usterki

tomek13828 - Pon Lis 23, 2009 20:44

możesz polecić dobrego ????? takiego z prawdziwiego zdarzenia ???
jacek76 - Pon Lis 23, 2009 20:46

tomek13828 napisał/a:
Witam wszystkich bardzo serdecznie ! moja Zofia to 1,8 benz. z tą nieszczęsną kontrolką mam cały czas do czynienia ! zapala się i gaśnie praktycznie cały czas, najczęściej gdy jade po nierównym terenie, w samochodzie nic sie nie dzieje..nie ma spadku mocy itd. byłem na kompie i mechanik powiedział,że to normalka w tych silnikach ponieważ silnik ma jakieś wahania podczas pracy a komp. wyłapuje to jako błąd...komp. pokazał błąd nr. 15 i coś.... nie pamiętam ale chodziło o jakiś wałek...jezdże dalej...co o tym sądzicie ??????

Może czujnik wałków rozrządu? Po pewnym czasie złuszcza się z przewodów tego czujnika izolacja i może kiedy przewody pod wpływem drgań się ze sobą zwierają to wywala błąd...
Tak se gdybam...
Z której części warszawy jesteś , możesz do mnie podjechać , mam fejsa , podłączymy , popatrzymy. Może do czegoś wspólnie dojdziemy.

tomek13828 - Wto Lis 24, 2009 05:12

wielkie dzięki !!!!jestem z woli
jacek76 - Wto Lis 24, 2009 10:16

tomek13828 napisał/a:
wielkie dzięki !!!!jestem z woli

To daj namiar na siebie na priv i powiedz kiedy najczęściej masz czas.

kebul - Czw Lis 26, 2009 14:38
Temat postu: kontrolki
jakiś tydzień temu gdy przekręcałem kluczyk w stacyjce włączały się kontrolki i po chwili zostawały tylko dwie czerwone od ciśnienia i od akumulatora. a teraz po przekręceniu kluczyka odczekaniu chwili palą się dodatkowo kontrolka z silnikiem i samochód z kluczykiem. po starcie wszystkie gasną.
czy to oznaka zbliżającej się INSP?

kicaj - Czw Lis 26, 2009 14:40

zczytaj bledy to sie dowiesz
INSP to INSP

giant19s - Czw Lis 26, 2009 14:50

Z tego co napisałeś wnioskuje że:
- po przekręceniu kluczyka w pozycje 2 zapalają się kontrolki
- a po zapalaniu auta kontrolki po chwili gasną
Jak dla mnie w takim przypadku to normalne zachowanie i tak się właśnie dziać powinno.

Tak to zrozumiałem no chyba że źle odczytuje tego posta ;)

kicaj - Czw Lis 26, 2009 14:54

a ja odczytuje ze zostal jakis blad w pamieci zapisany
stad kontrolki nie gasna az do zaplonu
blad jest nieaktywny, badz nie krytyczny do pracy silnika

kebul - Czw Lis 26, 2009 15:04

giant19s napisał/a:
Tak to zrozumiałem no chyba że źle odczytuje tego posta ;)
dobrze zrozumiałeś :-)

kicaj napisał/a:
a ja odczytuje ze zostal jakis blad w pamieci zapisany
stad kontrolki nie gasna az do zaplonu
blad jest nieaktywny, badz nie krytyczny do pracy silnika
to bardzo prawdopodobne

zrobiłem sczytanie błędy ale nic nie pokazało (nawet brak błędu), tylko samochód z kluczykiem pomrugał do mnie kilka razy

giant19s - Czw Lis 26, 2009 15:44

To jeśli dobrze zrozumiałem to jest to naturalne zachowanie pracy auta :)
Jeśli po podłączeniu auta pod komputer nic nie wykazuje żadnych błędów to nic mu nie jest.
A że kontrolka mrugnie czasami... w instrukcji też piszę że może czasami pomrugać kontrolkami i aby się tym nie przejmować no chyba że mruga co chwila przez jakiś czas to co innego.

Zapewne się nie znam na tym ale jak dla mnie to nic mu nie jest :)

rzadki - Czw Lis 26, 2009 18:46

kebul napisał/a:
palą się dodatkowo kontrolka z silnikiem
to ok!
kebul napisał/a:
samochód z kluczykiem
to oznacza że bład jest zapisany ale nieaktywny. dziwne że po podpięciu nie wykryło żadnego. czasem bład wyskakuje jak jest za małe lub za duże napięcie na jakimś czujniku. ale powinno zapisać. a sprawdzałeś błędy sam, czy ktoś Ci to robił?
giant19s - Czw Lis 26, 2009 21:36

U mnie zawsze zapala się samochód z kluczykiem jak przekręcę na 2 pozycje kluczyk, po zapłonie świeci chwilkę i gaśnie razem z innymi kontrolkami.
2 razy się zdarzyło że nie zgasła i zaczęła mrugać, wtedy momentalnie gasł silnik i trzeba było odczekać z 10-15 sekund zanim ponownie można było auto odpalić.
Wizyta na op.com'ie nic nie wykazała więc to może jak u mnie taki kiepski żart się auta trzyma :P

gwizdenson - Pią Lis 27, 2009 11:17

Wszystko jest dokładnie tak jak pisze Rzadki.To są kontrolki od błędu układu elektronicznego(szczególnie ta z silniczkiem.Po przekreceniu kluczyka po jakimś czasie gasną ale przed uruchomieniem silnika.I musi być jakiś błąd,który oczywiscie nie wpływa . U mnie np.przy odłączeniu aka i ponownym przykręceniu zawsze wyskakuje błąd czujnika temp.otaczjącego powietrza,i wtedy te kontrolki nie gasną,jednak na zachowanie wozu to nie wpływa.Podłączam wtedy kompa i wykasowuje tylko ten błąd i wszystko wraca do normy. Żeby jeszcze nie waliła czarnej chmury przy przyspieszaniu to wszystko byłoby ok.
Anony Mous - Pią Lis 27, 2009 11:24

Ja sprawdziłem to u siebie. Przy zapłonie kluczyk i silnik nie gasną Ale zaraz po stracie silnika znikają. Przy najbliższej okazji sprawdzę to na kompie.
fiodork - Pią Lis 27, 2009 13:10

witam.

u mnie kilka razy też tak się zrobiło, że kontrolka z kluczykiem gaśnie zaraz po uruchomieniu. zawsze miało to miejsce po nierozpoznaniu kluczyka przez immobilizer.
błąd zostaje zapisany w pamieci ale nie ma znaczenia dla pracy silnika po ponownym uruchomieniu.
oczywiscie mozna to usunac komputerem.

pozdrawiam

buli - Pią Lis 27, 2009 13:58
Witam koledzy znowu mam problem z ta kontrolka z samochodem! Wracałem wczoraj z pracy przez 350 km jazdy po autostradzie z predkoscia do 170 km /h autko jechało bez problemu jednak pod koniec zaswieciła sie ta cholerna kontrolka auto straciło całkowicie moc obroty silnika nie mogły przekroczyc 3000 obr /min. zatrzymywałem sie gasiłem i zapalałem samochód kilka razy i nic dalej sie swieciła dowlokłem sie do domu jadac bez mocy jakies 200 km zgasiłem samochód i poszedłem spac. Rano odpalam wszystko jest ok zrobiłem juz ok 100 km i jest ok. Kolega zczytał mi błedy i były P0234 i P0105. co moze byc przyczyna zapalania sie tej kontrolki? Moze ktos mi pomoc? Dodam ze pisze o motorze 2.0 DTI! Prosze o pomoc!
kicaj - Pią Lis 27, 2009 14:13

http://forum.opel24.com/k...1,18.htm#197720
obawiam sie ze to moze byc cos z olejem i z pompa oleju...

MieHor - Pią Lis 27, 2009 14:16

Kolego buli, ponieważ nie piszesz co oznaczają odczytane błędy, to tak dla jasności:

P0105 - MAP Sensor Circuit Insufficient Activity
lub
P0105 Manifold Absolute Pressure/Barometric Pressure Circuit Malfunction
lub
P0105 "Czujnik ciśnienia absol. kolektora/ciśnienia atmosferycznego - usterka"
lub
P0105 Za mocne wejście obwodu sensora ciśnienia ładowania
P0105 Za słabe wejście obwodu sensora ciśnienia ładowania
P0105 Obwód sensora ciśnienia ładowania Zakres/Działanie

P0234 - Turbocharger Engine Overboost Condition
lub
P0234 "Stan przeładowania /nadmiernego ładowania/ silnika"
lub
P0234 Obwód regulacji ciśnienia ładowania, odchylenie dodatnie
P0234 Obwód regulacji ciśnienia ładowania, odchylenie ujemne

może opis znaczenia podanych błędów pomoże w rozwiązaniu problemu.

alpi666 - Pią Lis 27, 2009 14:20

Ten temat był wielokrotnie powtarzany auto jest słabsze ponieważ wchodzi w tryb awaryjny jest słaby i więcej pali komputer przybiera jak najlepsze proporcje auto ma tylko dojechać. A jak ci kontrolka świeci a raz znika to może być wiele przyczyn sprawdź błędy i to co wyskoczyło . Jak będzie się to powtarzać to może być problem z masa ja tez tak miałem
rzadki - Pią Lis 27, 2009 16:36

buli, z którego roku masz samochód?

dodam że to że wyskakuje błąd, to nie znaczy ze ta część się zepsuła, często coś innego strzeli a dana część po prostu przestała działać. dlatego polecam chwilę pomyśleć zanim się zacznie wymieniać ;)

gwizdenson - Sob Lis 28, 2009 11:18

Przepraszam oczywiście konrolka z silniczkiem gaśnie zaraz po uruchomieniu silnika a z samochodzikiem jakiś czas po włączeniu zapłonu.Tak zresztą jest w instrukcji obsługi - czytać,czytać,czytać
wojt21 - Sob Lis 28, 2009 22:48

witam mam problem pojawila sie mi kontrolka samochod z kluczykiem-zafira 2.0 diesel 2002r samochod stracil na mocy-drugi problem wyciagnelem filtr paliwa,sprawdzalem szczelnosc przewodow i chyba zapowietrzyl mi sie caly uklad-pomozcie co mam zrobic dzieki.
wojt21 - Sob Lis 28, 2009 22:48

prosze o rade
kicaj - Sob Lis 28, 2009 22:54

wojt21 napisał/a:
pojawila sie mi kontrolka samochod z kluczykiem

zczytac bledy
wojt21 napisał/a:
chyba zapowietrzyl mi sie caly uklad

odpowietrzyc

wojt21 napisał/a:
prosze o rade

prosze

KOPERNIK - Sob Lis 28, 2009 22:59

Witam.poczytaj tutaj
http://www.zafiraklub.pl/...hod++kluczykiem
lub tutaj
http://www.zafiraklub.pl/forum/viewtopic.php?t=16

wojt21 - Sob Lis 28, 2009 23:00

kicaj, co jest najczestrza przyczyna jakie moga byc koszta?Jestem teraz w Holandi dzisiaj zalalem filtr paliwa i probowalem na lince go odpalic ale bez rezultatu-chyba nie uszkodzilem pompy?
wojt21 - Sob Lis 28, 2009 23:06

mam problem z ta kontrolka na wolnych obrotach sie zapala a gdy jade gasnie silnik traci na mocy probowalem sprawdzic szczelnosc przewodow wyjelem filtr paliwa i go calego zapowietrzylem dzisiaj zalalem filtr i probowalem na holu zaciagnac ale nie odpalila-chyba nie uszkodzilem pompy -jestem w holandi i mam problem jakie moga byc koszty naprawy
darkp1 - Sob Lis 28, 2009 23:18

No to odpowietrz ją najpierw.
rzadki - Nie Lis 29, 2009 22:59

wojt21 napisał/a:
i probowalem na lince go odpalic ale bez rezultatu-chyba nie uszkodzilem pompy?

jak nie chcesz wymieniać całej pompy za 4000zł to lepiej tak nie rób. są takie ręczne pompki do odpowietrzania. ale cóż mogę poradzić, jak nie masz możliwości załątwienia tej pompki to prawdopodobnie najlepiej będzie skoczyć do mechanika. trzeba zalać filtr paliwa ale może powietrze poszło dalej i lipa. spróbuj jeszcze postawić tył samochodu wyżej niż przód, choć teraz to już może za wiele nie pomoże.

sebavad - Pon Lis 30, 2009 17:28

żeby odpowietrzyć trzymaj kluczyk odpalając samochód przez ok 30 sek kręci długo ale tak się odpowietrza nawet w servisie.Układ sam się odpowietrza.
Maciek - Pon Lis 30, 2009 18:13

sebavad napisał/a:
żeby odpowietrzyć trzymaj kluczyk odpalając samochód przez ok 30 sek kręci długo ale tak się odpowietrza nawet w servisie.Układ sam się odpowietrza.

A później: "panie pompa padła, trza wymienić."

Układ paliwowy w tych silnikach sam się nie odpowietrza, a to, że w serwisie kręcą do oporu czy używają samostartu/linki tylko świadczy tylko o ich fachowości (bo i tak pompa będzie wymieniana na koszt klienta).

Poszukaj na forum tematu o trudnym odpalaniu, jest tam opisane co trzeba zrobić, żeby wyeliminować większość przyczyn zapowietrzania.

gwizdenson - Czw Gru 03, 2009 13:10

I taka to właściwość rzeczy martwych.Niedawno tak "mądrze" pisałem.A teraz u mnie choinka.Dopiero po odpaleniu silnika gaśnie kontrolka ta z gwiazdką czyli ukł.chłodz. i klimy.A powinna zgasnąć chwilę po włączeniu zapłonu.Na kompie zadnych błędów(sam zczytywałem) i co i nic.Chyba trzeba jeździć i mieć to gdzieś.
giant19s - Czw Gru 03, 2009 13:30

Dopóki nie świeci się ciągle lub ciągle mruga to nie ma co się zamartwiać.
A że gaśnie później... cóż może kabel za długi :mrgreen: hehe
Najważniejsze że gasną tak jak pisze w instrukcji a że mają sekundowy poślizg... auta nie są salownowe więc możliwe że reakcja poszczególnych elementów się wydłuża.
Pozostaje cieszyć się tym że gasną :mrgreen:

PERAJ - Sob Gru 12, 2009 06:44

witam wszystkich .w końcu naprawili moją zosię .a wystarczyło zamienić wężyki na zaworze ładowania turbiny.a wszystkich innych fachowców zżarła rutyna .pozdrawiam
Mattai - Nie Gru 13, 2009 00:00

Witam no to widze ze malo "gadatliwy" komunikat jest czestym symptomem wszelakich problemow w OPEL-ku.

No mnie akurat to sie objawilo tak, ze autko ktore chodzi w zasadzie poprawnie (byl sprawdzany na komputerku) podobno pojawil sie blad czujnika polozenia ktoregos walka, skasowali zeby zobaczyc czy sie pojawi ponownie.

Po tym mialem przypadek ze pompa jakby chwilami przy mocniejszym docisnieciu daje jakby troszke inny odglos pracy(wyzszy ton) ...nie wiem czy to jest poprawne...w Golfiku tak bylo i to bylo normalne...

Dzisiaj w czasie jazdy po 20 km - temp silnika ustalona ciu t ponizej 90 stopni, i nagle wyskoczyl kluczykz autkiem...autko dostalo mula i po chwili zgasla i wszystko wrocilo do normy... wszystko w czasie jazdy ok 30 km/h

W poniedzialek wlece na komputer, dlaczego tak czesto problemy a elektryka opla sie pojawiaja w postach....?

tpazyra - Czw Sty 07, 2010 09:41

Witam Kolezanki i Kolegów

Jestem nowym posiadaczem Zafira 1.8 16V z końca 2002r.

Nistety równiez mnie dotknął problem "żółtego kluczyka"

Kontrolka pojawia się przy jeździe z obrotami silnika 1700-1900 obr/min. Po ponownym uruchomieniu silnika błąd sie nie pojawia. Jeżeli nie dopuszcze do jazdy na niskich obrotach (1700-1900) o wszystko jest OK. Mimo zapalenia kontrolki samochód zachowuje się bez zarzutów - nie wystepuje spadek mocy.

Podjadę "na komputer" i podzielę sie wynikami badania

Czy ktoś miał podobne obiawy ?

Pzdr
tomek

Mattai - Czw Sty 07, 2010 10:10

U mnie sie pojawil podobny problem, zakladam ze pojawi sie blad zwiazany z EGR
W sieci gdzies widzialem srodek do czyszczenia ukladu EGR (wynn's) bez rozbierania, rozpuszcza sadze ktore sa nagromadzone na elementach EGR.

Czytalem opinie na zachodnich forach ze jest to sprawdony producent, jakosciowo jak wurth.

Bede robil akcje jutro opisze jak efekty.

tpazyra - Czw Sty 07, 2010 16:18

Rozmiawiałem przed chwilą z komputerem mojej Zafirki za pomocą gazu i hamulca i wymrugała mi 1555 .
Czy ktoś może pomóc mając na uwadze wczesniejsze wymienione objawy ?

MieHor - Czw Sty 07, 2010 16:25

To jest błąd P1555 i oznacza:

P1555 - Electronic Variable Orifice Output

(niestety nie mam tłumaczenia na ojczysty)

tpazyra - Czw Sty 07, 2010 16:33

Dziękuję ślicznie - podejrzewam że jest to błąd czujnika przepustnicy

Hm ciekawe czy konieczna jest wymiana czy np przeczyszczenie przepustnicy

gdzieś tez znalazłem że EVO to EVO - Electronic Variable Orifice - elektronicznie sterowana kryza

Tomi - Nie Sty 17, 2010 12:51

Witam
W mojej zafirce kluczykowa kontrolka podświetliła swą obecność, podczas rusznia w momencie w którym zaczyna ładować turbina. Nastąpił spadek mocy, brak chęci wchodznia na obroty. Po zatrzymaniu i podczas jazdy powrotnej wszystko OK. Wiem, że te błędy gdzieś się zapisują. Podajcie namiar na kogoś z warszawy, kto dysponuje komputerkiem do odczytywania tych błędów.
Pozdrawiam
Waldek

Tomi - Sro Sty 20, 2010 22:38

Dzięki uprzejmości Jacka76 wczoraj, dowiedziałem się jakie błędy były zapisane w pamięci:

P0105 - Ciśnienie atmosferycznie do ciśnienia doładowania Nieprawdopodobne
(0A) - Nie występuje

P1105 - Ciśnienie atmosferycznie do ciśnienia doładowania Nieprawdopodobne
(0A) - Nie występuje

W momencie testowania było OK, wkręcał się na obroty jak trzeba. Po pracy przejechałem 16km bez problemów, kilometr przed domem znowu kontrolka i dławienie. Dojechałem do garażu na 3im biegu i 1300 obr, wyżej nie chciałem go katować. Wjechałem na ciągle świecącej kontrolce. Wysiadłem, otworzyłem maskę, poruszałem wtyczką od czujnika ciśnienia ładowania (wcześniej pogadałem z kolegą pracującym z 15e lat w oplu na co wskazują te błędy) patrzę do środka, kontrolka zgasła, ja na gaz - wkręca się. Zgasiłem, poszedłem po szczypce, bo ta wtyczka ma b. twardą zapadkę - palcem nie mogłem wcisnąć (namarzła trochę). Odłączyłem wtyczkę, popatrzyłem na styki, wyglądały jak nowe. Nie miałem pod ręką niczego odpowiedniego, żeby tam prysnąć, więc poruszałem nią trochę i złączyłem. Dziś droga do pracy i z pracy bez kontrolki (40km), mam nadzieję, że to tylko ta wtyczka. Czujnik ten w ASO podobno w okolicach 350 zł kosztuje.

Mattai - Czw Sty 21, 2010 22:45

U mnie nie dziala ta metoda na zczytywanie bledow :-)
Cezar - Sro Sty 27, 2010 06:45
Temat postu: kontrolka z kluczem i samochodem
witam ! zajechalem wczoraj pod dom wszystko bylo jak nalezy nasepnego dnia wsiadam odpalam zoche odpalila 3 sek. pochodzila i zgasla i zapalila mi sie kontrolka z kluczem i samochodem co ona oznacza ?? no i nie moge jej teraz odpalic !! czy obedzie sie bez podpiecia do kompa ???
giant19s - Sro Sty 27, 2010 08:26

Kontrolka ta oznacza zazwyczaj jakieś problemy z układem elektrycznym silnika lub immobilizerem ale nie wykluczone są też jakieś inne problemy.
Często kontrolka się zapala ale nic to nie oznacza ot taki chwilowy foch Zosi :)
Możliwe że będzie trzeba podpiąć.
Jeśli moja tak robi to zazwyczaj muszę wyłączyć wszystko co nie potrzebne i wyciągnąć kluczyk, włożyć i odpalić ponownie. W 99% jest już OK.
A dla lepszego zgłębienia tematu odsyłam do tematów o tym na forum. Były już wielokrotnie maglowane ;)

NP. TU

Cezar - Sro Sty 27, 2010 10:11

tylko problem w tym ze ona kreci ale nie chce zapalic nawet zadnego pykniecia tylko rozrusznik kreci
luis105 - Nie Sty 31, 2010 21:34
Temat postu: Przy 120 km/h zapala się kontrolka samochodu z kluczem
Witam wszystkich, od dwuch dni mam mały problem w swojej zzafirce 2.2 DTI po przekroczeniu 120 km/h zapala sie kontrolka samochodu z kluczem i auto przechodzi w tryb awaryjny czyli 3 tyś obr i koniec. Wspomne że na luzie moge spokojnie sobie dodawać obroty 4-5 tyś i nic się nie dziejeto samo podczas jazdy moge dosyć agresywnie jechać ale tylko do 120 km/h bo pojawia sięwyżej opisany problem. Może ktoś miał podobną sytuacją Proszę o ponoc.
kicaj - Nie Sty 31, 2010 21:47

tylko gdzie tu pytanie?
podaj bledy...

luis105 - Nie Sty 31, 2010 21:51

błedów nie znam gdyż stało się to w sobote popołudniu więc dzisiej pisze może ktoś miał podobny przypadek
rzadki - Pon Lut 01, 2010 00:08

kolego na pocieszenie powiem Ci że podobnych sytuacji (zapalająca się kontrolka "auto z kluczykiem" powyżej 100kph) to na forum jest wiele. bez podania błędów to jak wróżenie z fusów ;) wiadomo, można założyć kilka rzeczy, ale trzeba konkretów.
cbm80 - Pon Lut 01, 2010 07:51

To moze byc np. EGR, ale jak nie podasz bledu (odczytaj go np. w ASO) to nie mozna stwierdzic co padlo.
jaca19665 - Pią Lut 05, 2010 20:17
Temat postu: cisnienie doładowani
u mnie kontrolka zaczęła si,ę świecic i gasnąc jak wciskałem pedał gazu i następowała zmiana fazy rozzrządu to gasłą przczyną był za wysoko włożony karton zasłaniający chłodnicę który zasłaniał wlot zasysania powietrza do filtra karton dałem niżej błędy skasowałem i spoko
mariusz - Nie Mar 07, 2010 21:47

Witam, dzisiaj niestety również i mnie trafiła się ta kontrolka. Po przejechaniu ok 10km, auto stało pod sklepem ok 1h, po powrocie odpalił za 3 razem (wcześniej nie było problemów z odpalaniem) i zaświeciła się kontrolka check engine, kontroli trakcji i przeszedł w stan awaryjny (mulił) po zatrzymaniu i ponownym odpaleniu świecił się tylko check (dynamika auta normalna). Po przyjechaniu do domu ok 10 km autko stało 2h po tym czasie poszedłem sprawdzić co i jak - check zgasł a zaświeciła się kontrolka z kluczykiem. Próbowałem odczytać błędy metodą gaz/hamulec ( auto ma automatyczną skrzynię jakby co) ale nic nie mruga, czy pozostaje podpjęcie się pod intefejs? Jeżeli tak to, możecie polecić kogoś z Gdańska
lukasus9 - Nie Mar 07, 2010 23:31
Temat postu: Re: cisnienie doładowani
jaca19665 napisał/a:
... przczyną był za wysoko włożony karton zasłaniający chłodnicę który zasłaniał wlot zasysania powietrza do filtra karton dałem niżej błędy skasowałem i spoko

Kolego jaca19665 karton to prehistoria. W "nowych" silnikach tego zabiegu się nie stosuje bo może to wywołać negatywne skutki.
To nie STAR z lat 80-tych ;)

lelo - Wto Mar 09, 2010 13:40

Zbacz też na wężach czy Ci lewego powietrza nie bierze, ja tak miałem że przy szybkim wciśnięciu pedału gazu słyszałem w kabinie szum ( świst ) a po chwili załączała sie ta kotrolka. Po dociśnięciu rury i przykręcenia obrączki śmiga jak szalona :) :lol:
rysiaczek!vip - Wto Mar 09, 2010 14:48

Miałem podobną sytuację w VC, okazało się że łapała lewe powietrze jak wspomniał kolega podokręcałem obejmy i posprawdzałem przewody wszystkie całe i jak ręką odjął.
rzadki - Wto Mar 09, 2010 23:10

mariusz napisał/a:
Jeżeli tak to, możecie polecić kogoś z Gdańska

o ile lukasus9, ma jakiś fejs to właśnie jego mogę polecić, widzę że jest z trójmiasta :)

mariusz - Sro Mar 10, 2010 10:24

Po podłączeniu interfejsu znalazł błąd:
1895 - nieznany
Możecie coś pomóc.......

MieHor - Sro Mar 10, 2010 12:20

P1895 TCM to ECM Torque Reduction Circuit
mariusz - Sro Mar 10, 2010 12:42

MieHor napisał/a:
P1895 TCM to ECM Torque Reduction Circuit

A mogę prosić o jednoznaczne tłumaczenie na język ojczysty, bo obcy jest mało jasny:
TCM to ECM Moment obrotowy Zmniejszenie obwodu

kicaj - Sro Mar 10, 2010 12:55

mariusz, a nie masz moze automatu?
mariusz - Sro Mar 10, 2010 13:22

kicaj napisał/a:
mariusz, a nie masz moze automatu?

mam

luis105 - Nie Mar 28, 2010 11:33

czy mówicie o przewodach od podciśnienia do zaworów podciśnieniowych czy o jakiś innych
Bład który mi pokazał komp to " przeładowanie silnika"

//scalone// - należy edytować posty a nie pisać jeden pod drugim - MieHor

ten błąd to P 0234 - przeładowanie silnika ale o co chodzi to za bardzo nie wiem, koledzy mówią abym wymienił zawór podciśnieniowy ten koło turbiny od strony filtra powietrza ale sam nie wiem co radzicie.

MieHor - Nie Mar 28, 2010 11:44

Znaczenia tego błędu:

P0234 - Turbocharger Engine Overboost Condition
lub
P0234 Obwód regulacji ciśnienia ładowania, odchylenie dodatnie B-22
P0234 Obwód regulacji ciśnienia ładowania, odchylenie ujemne B-22

darkp1 - Nie Mar 28, 2010 13:42

Czyli sprawdź czujnik ciśnienia doładowania.
luis105 - Nie Mar 28, 2010 21:12

a ten czujnik doładowania gdzie się znajduje
kubaroth - Sob Kwi 03, 2010 13:32

Właśnie przeżyłem spotkanie z błędem P0234. Na przepięknej A2 jadąc na tempomacie(2200 obrotów na 6 biegu) nagle straciłem moc i zapaliła się magiczna kontrolka. Zjechałem na pierwszym z brzegu MOPie i wyświetlił się błąd ECN 023456. Zgaszenie i ponowne uruchomienie silnika skasowało błąd. Po ponownej próbie załączenia tempomatu ta sama historia. I znów zgaszenie silnika pomogło. Później już nie załączałem tempomatu i jechało się normalnie. Po wizycie w ASO w Szczecinie znaleźli i wymienili dziurawy wężyk podciśnienia do turbiny. Mam nadzieję że to pomoże.
luis105 - Czw Kwi 08, 2010 20:43

będę sprawdzał w sobotę te wężyki od pocienienia to pewnie te co idą do elektrozaworów podciśnienia turbiny jak widziałem są dwa duże (jeden za filtrem powietrza i koło akumulatora i chyba jeden taki grzybek kolo czujnika doładowania. Czujnik sprawdziłem i jest ok. Zostały te przewody i elektrozawór z kostką elektryczna za filtrem powietrza.Jak naprawie dam znać.
gwizdenson - Wto Maj 04, 2010 14:58

Timi a gdzie znajduje sie ten czujnik doładowania? Mam podobne objawy i ten sam błąd.
sobit - Wto Maj 18, 2010 12:09

Się podzielę moimi doznaniami z tą kontrolką. Jadąc na uczelnię, musiałem przejechać przez głęboką kałużę. Zaraz po tym jakoś dziwnie zaczęły działać hamulce. Trzeba było silniej naciskać na pedał. Zosia jednak po 500m została na parkingu i się tym nie przejmowałem. Po skończonych zajęciach odpaliła bez problemu, ale hamulce dalej były nijakie. Zahamowałem mocniej do włączenia ABS-u i wszystko wróciło do normy. Zdziwiłem się dopiero, gdy wyjechałem na główną drogę. Nie chciała się wkręcać. Zgaszenie i odpalenie nic nie pomogło, więc po wyjechaniu z miasta na 4 z oporami wykręciłem ją do 3 tyś i wtedy zaświeciła się kontrolka. Odpuściłem jej i po chwili kontrolka zgasła. Wszystko wróciło do normy... Przytrafiło mi się to pierwszy raz i mam nadzieję, że to wina tej kałuży. Niestety nie wiem jaki wyskoczył błąd. Jak na razie nie mam zamiaru wydawać na podpięcie Tech-a.
bondzo001 - Czw Maj 27, 2010 01:00

Pare dni temu, przejechałem przez dosyć łleboką kałuże,po paru minutkach zaswieciła mi sie kontrolka zółta z silnikiem,max 90 km=h. :/
Po odczycie błedu i kasowaniu bylo ok.Lecz po przejechaniu paru km znowu to samo.
Odczyt z kompa to :wypadanie zaplonu na x cylindrze.(nie podał zadnych kodow w cyfrach)
Mechanik wymienił swiece(bo juz był czas na wymianke) i nic.
Pozniej stwierdził ze cewka (listwa) juz siada i wymianka 350 pln.
Jazda próbna do 160km"h wszystko znowu ok i zafirka jakos lepiej ciagła.
Lecz juz dzien pozniej,podczas podrozy za granice znowu kontrolka sie zapaliła :( ,
przez jakies 700 km tak jechałem. Po odstaniu 6 godz. kontrolka zgasła.
Czy ktos ma pomysł gdzie szukac dalej przyczyny???

bondzo001 - Nie Maj 30, 2010 14:34

0301 Zapłon cylindra l - wypadanie zapłonów
Mam problem z tym,czy może ktoś już miał problemy z zapłonem?
Czy ma to jakies powiazanie z czujnikiem połozenia wału?
Bo świece juz wymieniłem i cewke (listwe) też,a bład ciagle powraca.

toldek1 - Nie Maj 30, 2010 17:06

Czujnik bym wykluczył on tu nie miesza, kod tego błędu każe zwrócić uwagę:
1. Ciśnienie sprężania + próba olejowa, możliwe mechaniczne uszkodzenie typu nieszczelność układu tłok-tuleja, nieszczelne zawory głowicy
2. Przewody WN w Twoim przypadku listwa wymieniona i świece więc odpada
3. Sterowanie wzbudzeniem iskry, rezystancja przewodu-ów wtyczka M sterownika do listwy
4.Ciśnienie paliwa
5. Wtryskiwacz
6.Czujnik ETC
7. MAF
8. Uszkodzenie kanału sterującego cewką lub wtryskiem w ECU
Usterka dosyć częsta, wymaga szeregu pomiarów głównie oscyloskopem, znajomości układu sterowania czyli ogólnie wiedzy, jeśli ktoś pracuje w ogólnie mówiąc w ,,elektryce" szeroko pojętej dysopnując oscyloskopem i podpowiedziami co i gdzie sprawdzić może usunąć usterkę.
W innym przypadku warsztat, grzebanie bez wiedzy zwykle źle się kończy.

bondzo001 - Wto Cze 15, 2010 18:41

POMOCY :!: :!: :!: HELP :!: :!: :!: HILFE :!: :!: :!:
Juz dwa tygodnie probuje rozwiazac problem wypadania zaplonow.
Kontrolka z silnikiem to horror.Mechanik, elektryk z 20 letnim stazem sie poddaje.
Bład 0301,0302,0303,0304,silnik przechodzi w tryb awaryjny przy 60km-h,silnik nie rowno chodzi na wolnych obrotach,ciezko sie rozpedza do 100/h,wszystkie czujniki ok,sondy tez ok
Raz juz nawet kontrolka zaczela migac.
Po rozpedzeniu sie do 140-h czuc jakby go dławiło,blokowało,hamowało.albo pali tylko na 3 gary
Na Opel 24 temat obszerny ale bez rozwiazania. :(
Czy jeszcze ktos ze szczesliwych posiadaczy zafirek ma,lub miał taki problem.
Kazda podpowiedz mile widzana.
Moze ktos czytał cos na temat na innych stronkach,linki mile widziane. :!:

karolex - Wto Cze 15, 2010 20:40

bondzo001 napisał/a:
Bo świece juz wymieniłem i cewke (listwe) też,a bład ciagle powraca.

Jakiej firmy cewkę zapłonową kupiłeś? Czytałem że jeżeli to jakaś "marchewka" to błąd może się powtarzać.
Ja miałem bardzo podobne objawy i wymieniłem na VALEO i gra. Problem zniknął.

bondzo001 - Sro Cze 16, 2010 13:53

karolex, tez mam valeo.

Gdzieś na innym forum doczytałem ze mógł ulec awarii katalizator ze go tak dusi.
Inna osoba napisała, ze to może przepływomierz powietrza, jeszcze inna osoba że stara cewka uszkodziła świece.

Co wy na to?????? czy jest taka możliwość z tych opcji, które wypisałem??

//scalone//

Dołączam rozwiązanie mojego problemu.
Mam nadzieje, ze nie chwilowe.
Dolałem do paliwa preparat czyszczący nagary i układ paliwowy.
http://moto.allegro.pl/it...zyna_i_lpg.html
Po przejechaniu 800km, na week kontrolka sama zgasła, błąd się sam skasował i zafi znowu śmiga :driver: :D
Jeszcze wyczyszczę EGR tak dla Świętego spokoju.

pentagram - Nie Lip 11, 2010 11:50
Temat postu: Miganie auta z kluczykiem-samochód nie odpala
Witam. Problem z Zafirą Z18xe jest następujący. Jest uszkodzony sterownik silnika od roku i cały czas się świeciła kontrolka check engine ( P0170 i P0130). Auto w sumie normalnie jezdziło tylko czasem szarpało na zimnym silniku. Teraz się dzieje tak, że check engine nie świeci (sam zgasł) a przy odpalaniu miga kontrolka auta z kluczykiem i wtedy nie da się odpalić samochodu. Normalnie odpala się tak za 5 lub 6 razem, ale dziś ok. 30 minut pod sklepem odpalałem. Próbowałem tez drugim kluczem ale działo się to samo. Jest jeszcze problem przy podłączaniu do interfejsu żeby błędy zczytać bo nie da się samochodu z urządzeniem podłączyć, a jak się podłączy to po kilku minutach lub po przygazowaniu do 5000 obrotów traci połączenie z interfejsem. Czy to oznacza całkowite padnięcie sterownika silnika?

Z góry dziękuje za odpowiedzi

budrys - Nie Lip 11, 2010 22:33

sam sobie na to pytanie odpowiedziałes, padł ci sterownik który juz rok temu powinienes wymienic a nie czekac do konca az padnie całkowicie, az zal ze sa jeszcze tacy ludzie co próbuja sknerczyc na samochody :evil: :evil: :evil:
sQcha - Nie Lip 11, 2010 22:57

Dokładnie jak napisał budrys. Uszkodzony i nie wymieniony sterownik może zaszkodzić jeszcze bardziej silnikowi niż awaria mechaniczna innej części!
pentagram - Pon Lip 12, 2010 08:58

Hmm wiem, że z tym za długo czekałem, ale niestety jest to droga sprawa. Serwis odpada bo nie mam tyle pieniędzy. W mojej okolicy ciężko z dobrymi warsztatami. Na razie mam namiar do katowic (daleko ale mam tam rodzine więc nocować bym miał gdzie) gdzie tam mógłbym kupić i założyliby mi go. A tak to przeważnie mówią, że mogą tylko założyć a sprowadzić sterownik muszę sam. A zna ktoś dobry warsztat gdzieś na terenie małopolski, gdzie mi bezproblemowo zrobili by ze sterownikiem? Najlepiej to gdyby był Nowy Sącz, ewentualnie może być Kraków. Szukam i szukam ale bez rezultatów.
pentagram - Czw Lip 29, 2010 15:27

Witam. Mam pytanie dot. tej kontrolki. Gaśnie mi ona od razu po włączeniu zapłonu, a w czasie zapalania silnika mignie raz . Błędów nie ma. Czy to normalne zjawisko?
bondzo001 - Czw Lip 29, 2010 18:02

raczej nie jest to normalne.
pentagram - Sob Sie 07, 2010 16:19

Ech i kolejny. Problem. Nie dawno został wymieniony w aucie sterownik silnika na nowy. Świecił się check engine i były błędy P0170 i P0130.

Po wymianie było chwile ok.
Teraz jak włączam zapłon to nie gaśnie mi kontrolka samochodu z kluczykiem. Gaśnie ona dopiero jak zapale silnik. Sprawdziłem błąd metodą gaz i hamulec i wyszło znów P0170. Jakiś czas temu zmienił przpływke na zamiennik. Oryginał jeszcze mam. Prawdopodobnie on jest dobry. Czy to może być właśnie przepływka?
Sonda jedna działa dobrze. Druga za katalizatorem już gorzej. Przed wymianą sterownika obie prawie w ogóle nie pracowały.

Z góry dzięki za pomoc.

kris100 - Wto Sie 10, 2010 09:01
Temat postu: błąd 0170 i 1550
Witam od niedawna jestem właścicielem Zafiry silnik 1.8, po przejechaniu kilku kilometrów około 5 zapala się kontrolka samochód z kluczykiem, auto nie wykazuje żadnych usterek, normalnie jeżdzi .Z czytałem błędy przez naciśnięcie hamulca i gazu wykazało 0170 i 1550, co oznaczają błędy zdążyłem wyczytać, co może być przyczyną błędów.Po zgaszeniu auta błąd znika i zapala się znowu po kilku kilometrach.
MieHor - Wto Sie 10, 2010 09:05

Pierwszy błąd moim zdaniem może wskazywać na sondę lambda

drugi

P1550 Charge Pressure: Control Deviation

nie wiem czego dotyczy

kicaj - Wto Sie 10, 2010 10:35

MieHor napisał/a:
P1550 Charge Pressure: Control Deviation

ja bym to tlumaczyl jako cisnienie ladowania, odchylki od normy, a poniewaz to benzyna bez turbo to bym zaczal od pierwszego bledu (ten drugi moze byc zalezny od niego) ew potem na przeplywke popatrzyl... albo jakis czujnik cisnienia powietrza...
ale to tylko moje gdybanie...

kris100 - Nie Sie 15, 2010 12:00

Po wymianie filtra powietrza kontrolka się nie zapala, zaznaczę że filtr był trochę podgięty, autkiem jeżdziłem kilka dni i jest spokój, czy filtr powietrza mógł być powodem błędów 0170 1550, jutro jadę w dłuższą trasę to się okaże.
kebul - Czw Sie 19, 2010 07:13

włączyła się kontrolka samochodu z kluczykiem i Tech powiedział że to "czujnik spalania stukowego". gdzie to jest i czy ten czujnik łatwo da się wymienić? czy jest możliwość żeby to było coś z wtyczką czy się zepsuł?
kicaj - Czw Sie 19, 2010 08:14

kebul, inne pytanie - gdzie ostatnio tankowales? bo blad spalania stukowego moze oznaczac chrzczone paliwo...
kebul - Czw Sie 19, 2010 08:45

kicaj napisał/a:
kebul, inne pytanie - gdzie ostatnio tankowales? bo blad spalania stukowego moze oznaczac chrzczone paliwo...
tankuję tylko i wyłącznie na BP
kris77 - Sob Wrz 04, 2010 14:25
Temat postu: kontrolka auta z kluczem
Miałem podobny problem w mojej Zafci A. Odkąd ją kupiłem pod koniec lutego 2010 co jakiś czas zapalała mi się ta kontrolka, auto dostawało "muła". Działo się tak np. podczas stania na czerwonym świetle na wolnych obrotach, jednak po ruszeniu i przekroczeniu 50 km/h i trzecim biegu lampka gasła i auto jechało normalnie. Podobna rzecz działa się po przekroczeniu 110 km/h, z tą różnicą, że lampka gasła dopiero po zgaszeniu silnika. I tak jeździłem z tym problemem po trzech mechanikach, komputerach i nic! Komp pokazywał EGR. Jednak po sprawdzeniu zaworu okazywało się, ze jest on OK. Jeden z mechaników kazał zmienić elektrozawór sterujący EGRem, zmieniłem i nic! Ostatnio musiałem pokonać trasę prawie 300 km i wtedy moja cierpliwość została wystawiona na wielką próbę bo auto zupełnie zwariowało. W mieście kontrolka nie gasła a auto prawie nie jechało, a w trasie kontrolka gasła i zapalała się co chwilę. No i nie wytrzymałem. Zajechałem do nieznanego mechanika, opisałem problem a on odrazu powiedział, że zna przyczynę, którą zresztą usunął w 10 minut. Okazało się, że była niewielka dziurka w tym cienkim wężyku co idzie od elektrozaworka obok turbiny. Na szczęście dziurka była ok 2 cm od króćca wchodzącego do zaworka, więc wystarczyło obciąć ten kawałek wężyka i auto jak nowe. Nie wiedziałem, ze ma takiego kopa. Dodam jeszcze, że wcześniej Zocha kopciła na czarno jak smok a teraz czyściutko. Boli tylko kwota jaką zapłaciłem za naprawę wężyka - 80 zł, ale jaka teraz radość z jazdy.
Troszkę się rozpisałem, ale chciałem wszystko dokładnie opisać, żeby jak ktoś będzie miał podobne problemy znał przyczynę.

radziko - Sob Wrz 25, 2010 13:25
Temat postu: Kontrolka samochód z kluczykiem
Witam wszystkim. Mam pytanie związane z kontrolką samochodu z kluczykiem , a mianowicie nie świeci mi się w ogóle. Może mieliście już taki przypadek. Z tego co czytam to jest ona bardzo ważna. Z Zośką nie mam żadnych problemów i nie mam błędów. Na forum nic na ten temat nie znalazłem.
MieHor - Sob Wrz 25, 2010 14:35

radziko, dlaczego założyłeś nowy temat? Problem tej kontrolki przewijał się już wielokrotnie - przed napisaniem nowego postu zawsze sprawdź czy w nurtującym Ciebie problemie nie było już porady. Poczytaj, np. tutaj: http://www.zafiraklub.pl/forum/viewtopic.php?t=375 lub http://www.zafiraklub.pl/...pic.php?t=1446.
Ten temat zamykam.

wegorz23 - Wto Paź 12, 2010 11:03

U mnie odczyt z diagnozy komputerowej pokazał dwa błędy: P0105 oraz P1105. Jeżdzę Zafirą 2.2 TDI (2003 r.).

Kontrolka z "samochodem i kluczem" w 2 sytuacjach:
1 - po hamowaniu do zatrzymania lub prawie do zatrzymania.
2 - po przekroczeniu prędkości ok 120 km/h.

Jaka może byc przyczyna ??
Czy ktoś miał podobny przypadek??

bondzo001 - Wto Paź 19, 2010 20:03

Po kolejnych meczarniach z wypadaniem zapłonow.

Rozwiazanie problemu MOJEGO(oby w koncu było to).

Wymieniłem: pompe paliwa,czujnik temperatury,swiece.

Pompa podawała u mnie 1,7/2,1 cisnienia a powinno byc okolo 4,0.
W baku miałem 5 litrow wody i piachu :shock:
Mechanik powiedział ze to ja wykonczyło.

Czujnik temp. na liczniku pokazywał poprawnie, ale po podłaczeniu do kompa temperatura
rosła bardzo szybko
i na zimnym silniku juz miał jakies 60*c,i podawał nieprawidłowy sygnał do komputera sam.

Świece były felerne :( chociaz miały zaledwie 5 tys km

wegorz23 - Czw Paź 21, 2010 14:38

wegorz23 napisał/a:
U mnie odczyt z diagnozy komputerowej pokazał dwa błędy: P0105 oraz P1105. Jeżdzę Zafirą 2.2 TDI (2003 r.).

Kontrolka z "samochodem i kluczem" w 2 sytuacjach:
1 - po hamowaniu do zatrzymania lub prawie do zatrzymania.
2 - po przekroczeniu prędkości ok 120 km/h.

Jaka może byc przyczyna ??
Czy ktoś miał podobny przypadek??

problem rozwiązany...

Najpierw sprawdziłem w jakiej kolejności pokazują się błędy. Najpierw P1105 (bez kontrolki) a po tym P0105 (i tu sie zapalała kontrolka). A wiec wywnioskowałem że P1105 powoduje bład P0105.

Pojechałem do serwisu Diesel "Mądry" w Olsztynie (polecam) i naprawili od ręki w ciągu 15 min (za 100 zł). Mechanik powiedział że coś tam zrobił w kostce z pinami przy czujniku ciśnienia atmosf. Ten czujnik poprostu dawał złe wskazania.

No i jest OK.

zymek - Nie Paź 31, 2010 17:25

Witam
co to może być czasem zapala sie kontrolka i gaśnie auto nie traci mocy. Napewno to nie EGR bo nie tak dawno wymieniany na nowy.
pozdr

rzadki - Nie Paź 31, 2010 18:55

no odczytać błędy, bo bez nich to trudno prorokować
wader2996 - Pią Lis 12, 2010 10:17

U mnie to samo powód banalny po wymianie filtra powietrza pękł gumowy łącznik cienkiego przewodu na zaworze za filtrem nowy kawałek gumowego przewodu i po kłopocie a serwis stwierdził że turbina do wymiany
jacek171177 - Pon Lis 15, 2010 20:22

Dzien dobry . Mam maly problem zapalila mi sie kontrolka kluczyka z samochodem auto nie chcialo odpalic ,ponowna pruba auto zapala odczyt bledow to ECN 16145,161600 04005A .Prosze o pomoc i rady jestem poza granicami kraju i sie troche denerwuje czy jest to cos powarznego . Z gury dziekuje i przepraszam za bledy jak wystepuje
Lorry - Pon Lis 15, 2010 20:49

Jacku jest o tym multum w ZB ;)

Spróbuj odpalić tak: wsadzasz kluczyk, czekasz 5 sek, przekrecasz na poz 1 czekasz 5 sek, na poz II, 5 sek, poz III 5 sek i włączasz slinik

To są byki od IMMO, bolączka typowa dla AH ZB i VC ;)

Jak zastosujesz się do mojej rady powinna odpalić ;)

MieHor - Pon Lis 15, 2010 21:20

Ale ostatni to problem z EGR (P0400)
Lorry - Pon Lis 15, 2010 22:00

A fakt przeoczyłem, ale jak zobaczyłem początek pierwszego to już wiedziałem ocb ;) Bo z EGRem można auto odpalić a z niebanglającym IMMO nie bałdzo
jacek171177 - Sro Lis 17, 2010 21:09

Witam ponownie
dzięki za rady i sztuczkę wypróbuje jutro. jeżeli chodzi o zapalanie auta to auto pali i jeździ normalnie, wydaje mi się, ze to był incydent bo auto z kluczykiem zapaliło się i już się nie pojawiło, jak na razie. 26.11. będę w swoim mieście, to pojadę do serwisu w Krakowie to zobaczymy co oni powiedzą. napiszę ich opinie na ten temat .. jeszcze raz dziekuję wszystkim za pomoc

radziko - Nie Lis 21, 2010 18:27

Podłączę się do tego tematu a mianowicie mam takie pytanie:
Po włączeniu kluczyka na w liczniku nie zapala mi się w ogóle kontrolka "Samochodu z kluczykiem" wszystkie inne świecą poprawnie. Jest to ważna kontrolka więc piszę , może ktoś z Was miał taki przypadek? Może po prostu żarówka jest przepalona ale byłby to rzadki przypadek. Jeżeli ktoś może mi podpowiedzieć to czy tam jest żarówka czy dioda? Szykuję się do wybrania licznika z uwagi na zmianę podświetlenia licznika na niebiesko i wtedy zobaczę sam ale chciałbym to wiedzieć wcześniej.

marwisn - Nie Lis 21, 2010 19:02

Tam jest dioda.

Ostatnio był u mnie kolega z forum, żeby błędy sczytać. Też mu "kluczyk w dachu nie świecił", okazało się, że mu sprzedawca diody wylutował :shock: .

Jak masz op-coma to sprawdź czy nie masz błędów związanych z tablicą wskaźników.

darkp1 - Nie Lis 21, 2010 21:02

I z tego co się orientuję poszczególne kontrolki można też sprawdzić w OP-COM, ale zaraz po załączeniu zapłonu zawsze przez chwilę ta kontrolka się świeci.
Dziadek13 - Nie Lis 21, 2010 21:19

radziko napisał/a:
Podłączę się do tego tematu a mianowicie mam takie pytanie:
Po włączeniu kluczyka na w liczniku nie zapala mi się w ogóle kontrolka "Samochodu z kluczykiem" wszystkie inne świecą poprawnie. Jest to ważna kontrolka więc piszę , może ktoś z Was miał taki przypadek? Może po prostu żarówka jest przepalona ale byłby to rzadki przypadek. Jeżeli ktoś może mi podpowiedzieć to czy tam jest żarówka czy dioda? Szykuję się do wybrania licznika z uwagi na zmianę podświetlenia licznika na niebiesko i wtedy zobaczę sam ale chciałbym to wiedzieć wcześniej.

Jak z czytasz błędy to będziesz miał:
błąd P1690 to uszkodzona kontrolka check spalona lub zła żarówka.

radziko - Pon Lis 22, 2010 14:00

Ok dzięki, sprawdzę to, jak ustalę to dam znać co było.
chinek - Pon Lis 22, 2010 14:14

miałem ostatnio błąd p0380 - czyli świece
dziś sprawdziłem je i tak
na jednej napięcie 11,90 a na trzech pozostałych 12,46 (i takie napięcie na akumulatorze prawie)

czy błąd jaki wyskoczył to wina tej świeczki o mniejszym napięciu?
czy oznacza że jest ona już "styrana" i do wymiany?

Dziadek13 - Pon Lis 22, 2010 16:17

Sprawdzaj tak dioda świecąca w szereg opornik 470ohm długi przewód i teraz np jednym końcem plus a drugim minus aku i sprawdż czy świeci dioda jak nie to obróć, teraz ściągnij przewody z świeczek jeden koniec tego przewodu z diodą i opornikiem do plusa aku a drugi koniec do świeczki przez nią idzie do masy i jak jest dobra świeczka to dioda świeci jeżeli nie świeci to obróć końce dla sprawdzenia i jak dalej nie świeci to świeczka do wymiany.Mnie wygląda że tylko jedna jest dobra ta która zaniża napięcie bo jest opór do masy,a drugie mają przerwe i napięcie jest takie same jak na aku.
http://www.zafiraklub.pl/forum/viewtopic.php?t=437

cwanc - Wto Lis 23, 2010 13:09

Witam
Od dwoch dni mam powazny problem z moja zafira 1.8 w benzynie z 2003r. Otoz silnik na niskich obrotach ponizej 2000 chodzi bardzo nieregularnie i jakby sie mial zaraz udlawic ale nigdy nie gasnie. Pojawila sie rowniez slynna kontrolka z kluczykiem i jesli prawidlowo zczytalem to wyswietla sie blad 0110. Rowniez hamulec robi sie twardy podczas ostatniej fazy hamowania. Dodam tylko ze jakies 3k kilometrow temu wymieniany byl pasek rozrzadu. Za wszelka pomoc bede bardzo wdzieczny.Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Kamil - Nie Lis 28, 2010 22:25

Witam!
Od 2 miesięcy jestem właścicielem Zafiry 1.8 z końca 2002 roku. Mam problem z kontrolką check. Błąd, który odczytałem to P1555. Wiem, że był ten problem juz wcześniej u innego użytkownika,ale nie został rozwiązany. Co ten błąd oznacza, bo angielskie tłumaczenie niewiele mi pomogło. Z góry dziękuję za wszelkie informacje! Pozdrawiam

MieHor - Nie Lis 28, 2010 22:40

Nie wiem na ile ta informacja może być pewna, ale znalazłem takie polskie znaczenie wymienionego błędu:

P1555 EVO - elektronicznie sterowana kryza - błąd czujnika przepustnicy

dla porównania wiedza źródłowa:

P1555 Electronic Variable Orifice Output

Kamil - Pią Gru 03, 2010 23:21

Bardzo dziękuję za informację! Pozdrawiam!
rjxrjx - Sro Gru 08, 2010 16:50
Temat postu: Kontrolka auto z kluczem
Witam.Posiadam Zafire A 2002r.Sporadycznie zapala się i gaśnie kontrolka auto z kluczem.
Byłem na dwóch kompach i pokazały czujnik stopu.
Doradźcie co zrobić światła stop działają.Dzięki za ew.podpowiedzi.
Śledząc inne posty przypomniałem sobie że nie mogę uruchomić tempomatu.

kobra - Czw Gru 09, 2010 19:53
Temat postu: Re: Kontrolka auto z kluczem
rjxrjx napisał/a:
Witam.Posiadam Zafire A 2002r.Sporadycznie zapala się i gaśnie kontrolka auto z kluczem.
Byłem na dwóch kompach i pokazały czujnik stopu.
Doradźcie co zrobić światła stop działają.Dzięki za ew.podpowiedzi.
Śledząc inne posty przypomniałem sobie że nie mogę uruchomić tempomatu.

wyłacznik stopu ma 2 styki jeden zapala lampy drugi idzie na moduły , jeśli instalacja ok to wymień wyłącznik stopu :mrgreen:

LoKi - Pią Gru 10, 2010 17:47

rjxrjx, kolega w zafirze(z forum) ma mocniejsze żarówki z przodu i tak samo mu się świeci check i to był właśnie jego problem świecenia się tego dziadostwa, że pobierały za dużo prądu czy coś :)
rjxrjx - Sob Gru 11, 2010 15:06

Dzięki za sugestie.Tylko że tych czujników jest kilka rodzajów.A może ma ktoś schemat tego
czujnika.Bo nie wiem czy te dwa styki co idą na moduły to się na czysto zwierają czy mają
np.w szereg kondens.z diodą?

mat1207 - Sro Gru 29, 2010 14:59

Witam
Jako że mam problem też z tą kontrolką dołączam się do tematu .
Kupiłem tydzień temu zafirę i mam problem z ta kontrolką ,
po odpaleniu silnika kontrolka świeci się około 2 min. potem gaśnie
ale gdy silnik się mocniej nagrzeje, czyli po przejechani
około 10 km.włącza się znowu . Jeśli jednak zjadę i uruchomię ponownie silnik
kontrolka nie świeci . Dzisiaj wymieniałem olej i filtry myślałem że to pomoże ale nic .
Dodam że samochód przyjechał z zagranicy na kołach i syn właściciela trochę nim jeździł w kraju .
Przyjechałem nim po kupnie i wszystko było dobrze .

Proszę o pomoc .
Z góry dzięki i pozdrawiam .

MieHor - Sro Gru 29, 2010 15:15

Ta kontrolka oznacza, że samochód wchodzi w tryb awaryjny - powodów może być wiele, tylko odczyt błędów na komputerze może nakierować na usterkę.
sobek1985 - Nie Sty 02, 2011 12:30

u mnie problemem swiecenia sie tej kontrolki byl przewod paliwowy - ten metalowy nie wiem jakim cudem ale wytarl sie ten stozek przy nakretce.do tego podczas jazdy bylo czuc jak to mowia crossowcy "dziure powietrzna".przewodzik wymieniony i Zosa lata jak szalona
mat1207 - Wto Sty 11, 2011 18:12

Witam
Mam też problem z ta kontrolką.
Po sczytaniu błędów wyszło że to zwór recyrkulacji spalin .
Czy będzie konieczna wymiana proszę o pomoc .

Z góry dzięki .

Harry200 - Wto Sty 11, 2011 18:14

Może najpierw trzeba byłoby go wyczyścic,moc bardzo spadła czy na razie nie..?
mat1207 - Wto Sty 11, 2011 18:26

Po przejechani około 10 km gdy się silnika nagrzeje to włącza się kontrolka i moc spada .
Ale czasami strasznie zamula go że nie ma nawet połowy mocy ale to przez chwile .
potem idzie z polową mocy , dodam że po zapaleniu jeśli silnika jest zimny świeci się około 1,5 min . Jak się silnik zagrzeje to się wyłącza .

grzegorzwww - Sro Sty 26, 2011 23:16

Witam
Nadmienię iż z rana wyskoczyła mi ta kontrolka "autka z kluczem"
Po pracy podjechałem do znajomego, który mi OP-Comem zczytał błędy:

P0606 - (A) Elektroniczna jednostka sterująca (ECU) 0 usterka - nie występuje

oraz

P0380 - (B) Obieg prądowy świecy żarowej - nie występuje

Co do drugiego błędu to już oczytałem się, iż muszę wymienić świece, najlepiej wszystkie od razu. Natomiast co do pierwszego błędu to nie wiem co to jest.
Może ktoś już miał z tym do czynienia???

Dodam jeszcze że po wykasowaniu błędów na tym op-comie po zapaleniu autka kontrolka pojawiła się ponownie i po przejechaniu 200 - 400 metrów wygasła. To samo działo się po kolejnych 2 godzinach.

Harry200 - Czw Sty 27, 2011 08:03

grzegorzwww napisał/a:
Dodam jeszcze że po wykasowaniu błędów na tym op-comie po zapaleniu autka kontrolka pojawiła się ponownie i po przejechaniu 200 - 400 metrów wygasła. To samo działo się po kolejnych 2 godzinach.
Ten pierwszy błąd może oznaczać błąd komunikacji sterownika pompy jak i jego awarię,czy po wykasowaniu podłączałeś jeszcze pod komputer czy objawy obserwowałeś tylko po kontrolce że Ci gasła po 400m,jeżeli tylko po kontrolce to by wskazywało że teraz masz błąd tylko związany ze świecami żarowymi,świece musisz i tak wymienić,po wymianie zobaczysz czy będzie Ci się kontrolka zapalała.
grzegorzwww - Czw Sty 27, 2011 14:54

H,Łajszczak napisał/a:
grzegorzwww napisał/a:
Ten pierwszy błąd może oznaczać błąd komunikacji sterownika pompy jak i jego awarię,czy po wykasowaniu podłączałeś jeszcze pod komputer czy objawy obserwowałeś tylko po kontrolce że Ci gasła po 400m,jeżeli tylko po kontrolce to by wskazywało że teraz masz błąd tylko związany ze świecami żarowymi,świece musisz i tak wymienić,po wymianie zobaczysz czy będzie Ci się kontrolka zapalała.

Witam
Dzięki kolego H,Łajszczak za info.
Po wykasowaniu błędów nie podłączałem się jeszcze pod op-coma. Świece lada dzień powymieniam. Potem raz jeszcze na op-comie posprawdzam co i jak i dam znać.

Dzisiaj zapaliła mi się ta kontrolka tylko raz z samego rana i po przejechaniu 200 metrów zgasła i już więcej jej nie zobaczyłem :mysli: a dodam, iż zrobiłem dziś ok 150 km i miałem ok 10 postojów po ok 10 - 20 minut i jak do tej pory nie zaświeciła mi się ani razu (nie wliczająć pojawienia się jej z rana na chwilę) :piwo:

Harry200 - Czw Sty 27, 2011 15:45

Błąd świec żarowych będzie się palił tylko na zimnym silniku i tak jak piszesz po przejechaniu paruset metrów zgaśnie.Zobaczymy co Ci wyniknie po ponownym podpięciu pod OP-COM.. :?:
grzegorzwww - Pon Sty 31, 2011 16:37

Witam
Właśnie moja Zosia ostała się w serwisie i chłopaki wojują z moimi świecami żarowymi... ani jedna nie chciała się wykręcić i musiałem wyrazić zgodę na dalsze próby "jej" wykręcenia tzn. tej już tylko uszkodzonej. Jak się zerwie to już du.. blada tzn. koszty 800 zł + po ok 200 zł za każdą rozwierconą świecę, która nie wyjdzie i się ukręci!!!

Hm a pojechałem wymienić tylko świece a tu takie koszty się szykują :>

scaniairizar - Wto Lut 01, 2011 09:13

Cześć ;)
może ktoś z Was miał ten problem co ja

jade sobie elgancko 120, 130 km/h obroty przekraczają 3 tys obr/min. i zapala sie kontrolka z kluczykiem. gdy zwolnie poniżej 50 kontrolka gaśnie, choć nie zawsze. czasem sie zdarza, ze musze go zgasić i odpalic.

podłączyłem sobie opcoma i mam dwa błędy których za nic nie rozkminiam

P0150 Regulacja poza zakresem / nieprawidłowy sygnał sondy ? 2
P1500 ?

z góry dziękuje za podpowiedź ;)

MieHor - Wto Lut 01, 2011 09:22

Number P0150
Type - Powertrain - Fuel and Air Metering - ISO/SAE Controlled
Description - HO2S Circuit Conditions
Location - Bank 2 Sensor 1
Cause - DTC P0155, P0159, P0160 and P0161 not set, engine at operating temperature, engine speed between 1400-2400 rpm, engine load at 8-12%, mass airflow from 18-22 g/sec, throttle angle at 6-10%, then the PCM detected that the HO2S-21 signal was more than 4 78v, or the HO2S-11 Lambda signal was between 0. 9-10v for 4 seconds with the HO2S-22 signal over 650 mv or less than 300 mv, or the HO2S-21 Lambda signal was more than 1 2v with the HO2S-22 signal over 650 mv, or the HO2S-21 Lambda signal was under 0 8v with the HO2S-22 signal under 300 mv

Number P1500
Type - Powertrain - Manufacturer Controlled DTC - Manufacturer Controlled
Description - Starter Signal Circuit
Cause - Engine cranking, then with the engine running, the PCM detected that it did not receive a Starter signal at terminal C1 -11.

scaniairizar - Wto Lut 01, 2011 12:52

fok. niewiele mi to dało, wypieprze dzisiaj EGRa i zobaczymy
Mattai - Wto Lut 01, 2011 15:30

A takie pytanie odnosnie szwankujacych zaworkow, czy jest jakis parametr ktory na op-comi-e odpowie ktory to zaworem nie pracuje poprawnie?

Na scanerze mialem przekorczenia ktoregos parametru czujnika, niestety nie pamietam ktorego.

Na co zwrocic uwage?
Na temat przeplywki pewnie cos na forum znajde, tez przy okazji bede badal w tej okolicy.

grzegorzwww - Sro Lut 02, 2011 11:25

Witam koledzy
:oops: Nic dodać nic ując ale 4 świeczki po dwóch dniach walki z nimi zostały ukręcone :oops:
Może to wynikać z tego, iż od 2003 roku świeczki nie były zmieniane :shock:

Głowica pojechała do firmy specjalizującej się w rozwiercaniu ukręconych świec :>

Jak już odbiorę autko i rozliczę się :evil: to dam znać co i jak zostało naprawione i za ile..... ale już wiem, że tanio nie będzie :oops:

henkowski - Nie Lut 06, 2011 14:30

Ja w sprawie tego samochodziku z kluczykiem włącza ci się tryb awaryjny to znaczy że zawiesił się zawór egera samochód traci moc i jedziesz na trybie awaryjnym należy usunąć przyczynę zawieszenia egera te zaworu należy ściągnąć obudowę z egra użyć WD-40 i zapalić samochód pare razy przygazowaći powinien się odblokować błąd powinien zniknąć jeżeli nie to trzeba podłączyć pod kompa i usunąć błąd
grzegorzwww - Wto Lut 08, 2011 18:27

Witam

Całkowity koszt wymiany 4 świec żarowych (ukręconych oczywiście) = 1700 zł :shock:

Marko Serwis w Białej Podlaskiej :lol:
1. Robocizna = 400 zł
2. Części = 780 zł
3. Robocizna innej firmy (rozwiercanie, wyjmowanie wtrysków, planowanie) = 520 zł

ad.1 = próba wykręcenia świec ze skutkiem ich ukręcenia, wykręcenie głowicy i zawiezienie jej do innej firmy która dokonała destrukcji starych ukręconych świec, przywiezienie głowicy już bez świec, założenie z 8 różnych uszczelek, zmontowanie tego wszystkiego do kupy, wymiana oleju, filterka oleju i płynu chłodniczego itp. założenie nowych świec itd. :roll:

ad. 2 = uszczelka głowicy + uszczelka turbiny :shock: + uszczelki kolektorów ssących czy tam wydechowych.... już sam nie wiem bo na FV mam tych uszczelek chyba z 8 :shock: 4 świece NGK, nowy olej 6,5 l (miesiąc temu wymieniałem u nich to weszło 5,5 l a teraz 6,5 l - mechanik coś tłumaczył się że to temu o litr więcej bo w głowicy po rozkręceniu było trochę i musiał teraz zalać tyle co trzeba :lol: ), nowy płyn chłodniczy - chyba ze 5 litrów (mechanior znów coś tłumaczył, że musieli wymienić olej, filtr oleju i płyn chłodniczy bo przy rozkręcaniu głowicy coś tam mogło się do nich dostać i tak na wszelki wypadek wymienili :lol: )
Więc uszczelki to jakieś 500 zł a olej, filtr oleju i płyn chłodniczy to jakieś 280 zł

ad. 3 = rozwiercenie 4 urwanych świec z głowicy, wyjęcie 4 wtrysków (((najlepszy hicior to taki że za wyjęcie 4 wtrysków policzyli sobie 150 zł))) planowanie głowicy.

Zofia postawiona na warsztat w poniedziałek a odebrana dopiero w sobotę :oops:

KOLEDZY i tu się rodzi moje pytanie: czy uważacie, że wszystko jest ok a może ktoś mnie w trąbkę załadował ??? (nie znam się za bardzo w tej materii mechanicznej) już nie pytam czy przypadkiem nie przepłaciłem bo każdy sobie ceni inaczej za usługi ale pytam czy to aż tyle uszczelek trzeba zmieniać (chyba z osiem), czy to olej, płyn chłodniczy musi być zmieniany??? jak tak to ok... jak nie to też już musi być ok :lol: :piwo:

Vegamonter - Nie Lut 20, 2011 13:10
Temat postu: Kontrolka "Samochod z kluczem"
Witam serdecznie. Być może był już taki temat jeśli narobie zamieszania to przepraszam.
Zwracam się z prośbą o pomoc.

Mam Zosie 2000 rok 2.0 DTI od 2 tygodni. Wszystko było wporządku do dzisiaj.
Rano wsiadłem odpaliłem jak codzień bez trudu. Problem zaczął się w trakcie jazdy. W pewnym momencie zapaliła się kontrolka samochodu z kluczem, w tej chwili samochód podkręcił obroty trwało to może sekunde albo 2 i wracało do normy. Nieregularnie powtórzyło sie tak może z 4-5 razy. Przyjechałem do domu. Po 2 godzinach poszedłem sprawdzić czy problem jest dalej. Wsiadam przekrecam kluczyk na 1 kontrolki gasną jest ok. Dalej próbuje odpalić i właśnie wtedy tylko zakręciła może z 2 sekundy i zgasła. Od tego momentu nie moge jej odpalić. Jakby chciała chwycić ale gaśnie.

I właśnie pytanie czy na pierwszy rzut oka to coś poważniejszego czy dam sobie rade? Z góry dzięki za pomoc.

tomasz0063 - Nie Lut 20, 2011 13:47

no kolego z tego co czytałem tutaj na forach to pompa paliwa. ale jak nie zapala a próbuje załapac to moze być ze świece padły tylko dziwne ze wszystkie na raz
Freshh - Nie Lut 20, 2011 13:58

A tarmosiłeś długo tym kluczykiem i zapalaniem? Czy tylko góra parę razy? Jak parę razy i nic to przychylam się do pompy ale to w sumie zgadywanie. Podłącz do komputera. :arrow:
Harry200 - Nie Lut 20, 2011 14:03

A czy samochód trzymasz na zewnątrz,czy tankowałeś ostatnio paliwo?Czy lampka kontroli silnika świeci się nadal.? Wygląda na pompę wtryskową ale trzeba sprawdzić kody błędów..
Vegamonter - Nie Lut 20, 2011 14:03

Do tej pory nic się nie działo. Wyjątkowo dzisiaj. Tak jak pisałem zaczęło się od kontrolki teraz nie chce odpalić ale kontrolka się już nie pali.
Próbowałem pare razy dodam że przy próbie odpalenia puszczał biały dymek.
Samochod trzymam nazewnatrz dzisiaj w nocy byl duzy mrozek.
A nie wiecie gdzie w Poznaniu lub w pobliżu Swarzędza ktoś sprawdza kompem, albo zajmuje sie oplami?
Aha na komputerze od początku pojawiał sie komunikat Remilcht Control.

gosia1 - Pon Lut 21, 2011 18:12

Proszę również o poradę. "Użyczyłam" dzisiaj samochód mężowi na dłuższą trasę (między innymi w celu przetestowania nowego nabytku). Po przejechaniu ok. 1o km zapaliła się kontrolka (auto z kluczem) i przez ponad 200 km świeciła się cały czas a auto nie miało mocy (jechało do 100km/ h i więcej nie chciało iść). Wracając natomiast z powrotem, pomimo załadunku, kontrolka ani razu nie zapaliła się, a autko szło super. Zaznaczam, że parę dni temu sprawdzałam Zosię na kompie i "wyszły świece żarowe", które wymieniłam. Co to może być? Poradźcie proszę. :oops:
MieHor - Pon Lut 21, 2011 18:17

gosia1, musisz jeszcze raz zdiagnozować swoją furę, odczytane błędy (jeśli się pojawią ) pomogą ustalić usterkę. Po objawach myślę, że to EGR przypomina o swoim istnieniu
Vegamonter - Pon Lut 21, 2011 18:49

Ja np. dzisiaj oddalem samochod do mechanika zrobil diagnoze i wykrylo 4 bledy ktore skasowal i jeden blad sterownika pompy wtryskowej co jeszcze musi sprawdzic bo to moze byc przyczyna mojej awari.. tylko nie wie czy poszla cala pompa czy cos innego :/
TUX - Pon Lut 21, 2011 19:05

hi all :)
włąśnie przed chwiląsprawdziłem moją Z i wywaliło mi
P0703 - Nieprawidłowy sygnał obwodu włącznika świateł hamulcowych

i mam pytanie:

czy w ZA obwód hamulcowy jest zabezpieczony podwójnym bezpiecznikiem ..każdy na innym obwodzie?

bo jak tak to by oznaczało ze padł 1 z bezpieczników??

czy szukać przy czujniku?

- sprawa nie jest pilna bo stopy działają ale... :)

gosia1 - Pon Lut 21, 2011 19:47

Panowie, powiedzcie mi jeszcze proszę,bo w sprawach "samochodowych" jestem zielona jak natka pietruszki ;) ,czy sprawdzając na kompie silnik powinien być zimny, czy ciepły. :oops: Przed kupnem Zosie sprawdzałam na ciepłym silniku i nic nie wyszło, na następny dzień odpalając, sławetna kontrolka nie chciała się zgasić. Znowu sprawdzanie na komputerze tym razem na zimnym silniku (efekt- wymiana świec żarowych).Dwa dni eksploatacji i znowu kontrolka się pali. A może by ją tak na stałe wyłączyć coby człeka nie wkurzała :lol:
TUX - Pon Lut 21, 2011 19:51

tak na zdrowy rozsądek to jak jest zimny to nie sprawdzi się np sprawności układu chłodzenia - ale może się mylę :)
MieHor - Pon Lut 21, 2011 19:55

Wyłączenie to też pomysł na antystres, ale nie polecam. Odnośnie diagnostyki - nie ma znaczenia czy ciepły czy zimny - jak są zarejestrowane błędy to zostaną wykryte.
gosia1, dopóki nie usuniesz pojawiających się usterek to nie będziesz miała przyjemności korzystania z Zosi. Ponieważ jak twierdzisz jesteś jak "zielona pietruszka", to nie pozostaje Ci jak znaleźć dobrego fachmana, który zrobi raz a dobrze.

Harry200 - Pon Lut 21, 2011 20:37

TUX napisał/a:
czy w ZA obwód hamulcowy jest zabezpieczony podwójnym bezpiecznikiem ..każdy na innym obwodzie?

bo jak tak to by oznaczało ze padł 1 z bezpieczników??

czy szukać przy czujniku?

- sprawa nie jest pilna bo stopy działają ale...
Michał0123 - Wto Lut 22, 2011 22:59

Witam ;)

Mam Zafire 2.0 Dti 2001r. i mam problem tego typu ze rano gdy samochod stal cala noc na mrozie po odpaleniu zaswieca sie kontrolka samochod z kluczem zaraz gasnie....potem jak zgasze silnik i jeszcze raz zapalam to juz sie nie zaswieca....Czy to moga byc swiece czy cos innego??

Harry200 - Wto Lut 22, 2011 23:08

Tak to jest typowy objaw uszkodzonych świec żarowych,zapala Ci się tylko jak silnik jest zimny i gaśnie po dodaniu gazu lub przejechaniu paruset metrów..
Michał0123 - Sro Lut 23, 2011 11:42

Dokładnie...zaraz gaśnie a gdy silnik jest juz cieply to przy zapalaniu juz jest normalnie...Dzieki Wielkie
TUX - Sro Lut 23, 2011 18:27

Michał0123 napisał/a:
Witam ;)

M..potem jak zgasze silnik i jeszcze raz zapalam to..Czy to moga byc swiece czy cos innego??

miałem to samo - 1 świeca była ukręcona!

po wymianie jest Pięknie :D

nowy76 - Sro Lut 23, 2011 19:43

Michał0123 napisał/a:
Witam ;)

Mam Zafire 2.0 Dti 2001r. i mam problem tego typu ze rano gdy samochod stal cala noc na mrozie po odpaleniu zaswieca sie kontrolka samochod z kluczem zaraz gasnie....potem jak zgasze silnik i jeszcze raz zapalam to juz sie nie zaswieca....Czy to moga byc swiece czy cos innego??

wymień świece żarowe i będzie ok !

vojti - Czw Lut 24, 2011 23:02

Dziwna sprawa.
Rano jak zwykle przy -20 st. C odpaliłem autko bez problemu. Po jakiś trzech minutach od odpalenia (zanim odśnieżyłem szyby) ze zdziwieniem zauważyłem, że świeci się kontrolka diagnostyczna, po przejechaniu kilkudziesięciu metrów i zdjęciu pedału gazu zgasła i już się nie pojawiła mimo, że jeszcze wielokrotnie odpalałem na zimnym i ciepłym silniku. Martwić się?

Harry200 - Pią Lut 25, 2011 08:54

Jak to była jednorazowa sytuacja to niema się raczej czym przejmować ale błędy na wszelki wypadek lepiej odczytać,u Ciebie metoda gaz-hamulec w benzynce zadziała..A skoro ta kontrolka zapaliła się po ok. trzech minutach i później zgasła to ja stawiałbym na sondę lambda..
David - Pią Lut 25, 2011 09:46

H,Łajszczak napisał/a:
u Ciebie metoda gaz-hamulec w benzynce zadziała.

moja z 99r i dokładnie ten sam silnik X18XE1 bez komputera pokładowego i wypedałowanie błędów nie działa, nie wiem czy tylko u mnie czy może dlatego, że bez komputera?

vojti - Nie Lut 27, 2011 23:10

H,Łajszczak napisał/a:
Jak to była jednorazowa sytuacja to niema się raczej czym przejmować ale błędy na wszelki wypadek lepiej odczytać,u Ciebie metoda gaz-hamulec w benzynce zadziała..A skoro ta kontrolka zapaliła się po ok. trzech minutach i później zgasła to ja stawiałbym na sondę lambda..

Tak, to była jednorazowa sprawa, a tą kontrolkę to ja po trzech minutach dopiero zauważyłem :roll:

mireklak - Wto Mar 22, 2011 08:53
Temat postu: kontrolka z kluczem - nie gaśnie po odpaleniu
Witam
Od miesiąca jestem posiadaczem Zafiry, po raz pierwszy diesla a już druga kontrolka mi nie gaśnie. Za pierwszym razem było odrobinę za mało płynu chłodzącego -uzupełnienie rozwiązało problem więc o tym zapominam. Teraz od kilku dni po odpaleniu zimnego silnika nie gaśnie kontrolka z kluczem - znika dopiero po ok 30-60s. Co ciekawe to silnik cały czas pracuje normalnie - nie przechodzi w tryb awaryjny. Gdy silnik jest rozgrzany nie pojawia się wcale.

Mieliście kiedyś podobne objawy? Jeśli trzeba odczytać błędy to może ktoś ma namiar w Lublinie kto robi to w miarę tanio?

Mirek

sQcha - Wto Mar 22, 2011 09:02

Odczyt błędów jest niezbędny.
Może TU znajdziesz kogoś ze swojej okolicy.

Anony Mous - Wto Mar 22, 2011 09:12
Temat postu: Re: kontrolka z kluczem - nie gaśnie po odpaleniu
Odczytaj błędy.

Opisywany objaw wygląda mi na uszkodzoną którąś świecę.

mireklak - Wto Mar 22, 2011 09:20

sQcha napisał/a:
Odczyt błędów jest niezbędny.
Może TU znajdziesz kogoś ze swojej okolicy.

niestety z Lublina nikogo :(

MieHor - Wto Mar 22, 2011 09:50

To skontaktuj się z kolegą firek, jeśli się nie mylę to on ma fejsa
Harry200 - Wto Mar 22, 2011 13:19

Tak jak napisali Koledzy,objaw typowy dla uszkodzonej świecy żarowej,można sprawdzić probówką,zdjąć przewód ze świecy i dotknąć jeden koniec probówki a drugi do plusa w akumulatorze,jak świeca dobra to kontrolka powinna się świecić..
Anony Mous - Wto Mar 22, 2011 14:21

H,Łajszczak napisał/a:
Tak jak napisali Koledzy,objaw typowy dla uszkodzonej świecy żarowej,
tak jak kolega napisał na 99% problem dotyczy świecy żarowej, u mnie jest ten sam problem na chwilę obecną.
mireklak - Wto Mar 22, 2011 19:27

byłem dzisiaj na odczycie błędów - był tylko jeden dotyczący świec żarowych, tak więc mieliscie rację :)

dzięki za pomoc
Mirek

raszmen - Sob Kwi 16, 2011 19:48

Dziś po odpaleniu nie zgasła mi ta nieszczęsna kontrolka z samochodem i kluczem. Po podpięciu pod kompa pokazało błędy:
P0560 - Za niskie wejście napięcia syste- mu
(0A) - Nie występuje

P1694 - Otwarty obwód lampki kontrolnej czasu wstępnego żarzenia
(04) - Nie występuje

Jeśli chodzi o pierwszy błąd aku mam nowy od około 2 miesięcy i nie wiem czy szukac w alternatorze jakiegoś problemu?
Co do drugiego któraś świeca padła czy źle interpretuje błędy :?: Proszę o rady

darkp1 - Sob Kwi 16, 2011 20:06

Przy błędach masz "nie występuje" czyli błąd w przeszłości wystąpił ale już nie jest aktywny. Skasuj błędy i zobacz jak sytuacja się będzie prezentować. Jeśli błędy dalej będą trzeba się będzie temu przyjrzeć.
Harry200 - Sob Kwi 16, 2011 20:17

raszmen napisał/a:
Jeżeli chodzi o ten błąd to masz prawdopodobnie niekontakt lub spaloną żarówkę od podgrzewania świec żarowych,jak odpalasz samochód to kontrolka od świec Ci się zapala. :?:
raszmen - Sob Kwi 16, 2011 20:32

H,Łajszczak napisał/a:
raszmen napisał/a:
Jeżeli chodzi o ten błąd to masz prawdopodobnie niekontakt lub spaloną żarówkę od podgrzewania świec żarowych,jak odpalasz samochód to kontrolka od świec Ci się zapala. :?:

Kontrolka od świec się zapala, błędy skasowałem zobaczymy co będzie dalej.

darkp1 - Sob Kwi 16, 2011 20:53

A w kontrolkach nie ma przypadkiem diód?
darek zuh - Nie Maj 08, 2011 20:52

scaniairizar napisał/a:
temat był troche razy poruszany.

musisz podjechać na kompa, odczytać błędy. ale wnioskując po opisie to zdechła któraś swieca żarowa.

panowie mam problem wymienilem sterownik na pompie glowny 20dth i teraz pokazuje mi samochód z kluczykiem dochodzi do 3 tys. i dalej nieraz rusza, czasami jest okej przed wymiano blo okej, juz nie mam sily i kasy

marian07 - Pią Maj 13, 2011 06:18

Wczoraj się zapaliła jak jechałem do pracy - żadnych objawów niepokojących, wszystko chodzi OK, zczytałem błyski "na oko":

(sorry za zapis, nie bardzo wiem jak się te liczby grupuje, ale tak błyskało)

10 1 3 10
10 4 2 10
10 1 7 10
1 5 4 5

po tym zczytywaniu już się nie zapaliła, ale dziś rano podobnie się zapaliła.

Prośba, może ktoś odszyfruje albo lina mi zapoda gdzie szukać bo nie mogę dojść do tabeli czy tam innego spisu kodów. Silnik 125 km, 1.8, zagazowany sekwencją, kluczyk wyskakuje przy jeździe już na gazie.

Harry200 - Pią Maj 13, 2011 07:01

Dwa błędy dotyczą układu sondy lambda a ogólnie złej mieszanki którą sonda wychwyciła,jeden złej pracy katalizatora ale to może być że ma za bogatą mieszankę,skoro to na gazie to pewnie trzeba pojechać na małe regulacje do gazowników..
marian07 - Pią Maj 13, 2011 07:36

OK, duże dzięki, czyli jest OK :piwo: .
Rzeczywiście mogło coś się rozregulować bo w długi weckend zrobiłem 3500 do żabojadów i powrót.

nowy76 - Wto Maj 24, 2011 17:46

Witam!
byłem dzisiaj na kompie pokazało mi 2 nowe błędy
wcześniej miałem P 0105 P 1105 ale o tym już coś było pisane , a teraz wyświetlają mi się
P 1590 i P 0070 czy ktoś to przerabiał ????

MieHor - Wto Maj 24, 2011 17:56

P0070 Ambient Air Temperature Sensor Malfunction B-016
P0070 Ambient Air Temperature Low Input B-016
P0070 Ambient Air Temperature High Input B-016
lub
P0070 Temperatura powietrza otoczenia- duża wartość na wejściu B-16
P0070 Temperatura powietrza otoczenia- mała wartość na wejściu B-16

P1590 Obwód zaworu elektromagnetycznego podciśnienia, napięcie za wysokie C-21
P1590 Obwód zaworu elektromagnetycznego podciśnienia, napięcie za niskie C-21
P1590 Obwód zaworu elektromagnetycznego podciśnienia, obwód otwarty C-21
P1590 Obwód zaworu elektromagnetycznego podciśnienia, za wysoka temperatura stopnia mocy C-21

nowy76 - Wto Maj 24, 2011 17:59

MieHor napisał/a:
P0070 Ambient Air Temperature Sensor Malfunction B-016
P0070 Ambient Air Temperature Low Input B-016
P0070 Ambient Air Temperature High Input B-016
lub
P0070 Temperatura powietrza otoczenia- duża wartość na wejściu B-16
P0070 Temperatura powietrza otoczenia- mała wartość na wejściu B-16

P1590 Obwód zaworu elektromagnetycznego podciśnienia, napięcie za wysokie C-21
P1590 Obwód zaworu elektromagnetycznego podciśnienia, napięcie za niskie C-21
P1590 Obwód zaworu elektromagnetycznego podciśnienia, obwód otwarty C-21
P1590 Obwód zaworu elektromagnetycznego podciśnienia, za wysoka temperatura stopnia mocy C-21

OK dzięki
a czy ktoś to naprawiał ?

Dziadek13 - Wto Maj 24, 2011 20:27

Jaki silnik ? Przypszczam że 2.2 ale zgaduje to w nim ten błąd sie pojawia jak uszkodzony jest ten drugi zaworek za elektrozaworkiem od turbiny tam masz dwa ten drugi mniejszy.
Co do pierwszego błędu to polecam lekture no i tu lektura
Nie mam tego silnika ale foto z netu.

nowy76 - Wto Maj 24, 2011 20:42

Dziadek13 napisał/a:
Jaki silnik ? Przypszczam że 2.2 ale zgaduje to w nim ten błąd sie pojawia jak uszkodzony jest ten drugi zaworek za elektrozaworkiem od turbiny tam masz dwa ten drugi mniejszy.
Co do pierwszego błędu to polecam Lekture

Tak 2.2 DTI
sprawdzę dzięki

karolex - Sob Cze 04, 2011 21:04

Witam,
Dzisiaj czyściłem przepustnice. Po wyjęciu okazało się że nie był ąz tak mocno zawalona. Dziurki były drożne. Poskładałem wsio z powrotem. Po przejechaniu jakiś 500 metrów zapaliła się kontrolka. Zatrzymałem się zgasiłem, odpaliłem nie pali się. Po przejechaniu kolejnych 500 m znowu się zapala. Podczas jazdy nic się nie dzieje tyle że się pali kontrolka.
Jakieś pomysły?
PZDR

dejna - Sob Cze 04, 2011 21:12

karolex napisał/a:
Witam,
Dzisiaj czyściłem przepustnice. Po wyjęciu okazało się że nie był ąz tak mocno zawalona. Dziurki były drożne. Poskładałem wsio z powrotem. Po przejechaniu jakiś 500 metrów zapaliła się kontrolka. Zatrzymałem się zgasiłem, odpaliłem nie pali się. Po przejechaniu kolejnych 500 m znowu się zapala. Podczas jazdy nic się nie dzieje tyle że się pali kontrolka.
Jakieś pomysły?
PZDR

skasuj błędy.... bo pozostają w pamięci komputera i to jest powodem pojawiania się kontrolki... oby tylko to a nie inny (kolejny) problem...

karolex - Sob Cze 04, 2011 21:14

Ale wcześniej nic sie nie działo. Przepustnic czyściłem profilaktycznie. Lampka po odpaleniu auta i na biegu jałowym sie nie zapala dopiero po przejechaniu krótkiego dystansu.
Ale jutro zczytam błędy ewentualnie pokasuje i zobaczymy dalej.

[ Dodano: Nie Cze 05, 2011 14:26 ]
Więc tak. Zczytałem błędy.
P0134 Nieaktywny
( 2 ) <Nieznany błąd>

P0140 Nieaktywny
( 8 ) <Nieznany błąd>

P0100 Nieaktywny
( 2 ) <Nieznany błąd>

P0110 Nieaktywny
( 1 ) <Nieznany błąd>

P0170 Nieaktywny
( 2 ) <Nieznany błąd>

P1555 Nieaktywny
( 0 ) <Nieznany błąd>

Skazasowałem. Przejechałem się i kontrolka zapaliła się ponownie. Zczytałem

P1555 Nieaktywny
( 0 ) <Nieznany błąd>

Auto zachowuje się normalnie. Dodam że zapala się na benzynie i gazie. Po wyłączeniu silnika przy ponownym rozruchu nie zapala się, dopiero po przejechaniu paruset metrów.
Jakieś pomysły?
Pozdrawiam

Zauważyłem, że zapala się jak jadę jakiś czas ze stałą prędkością. Np zarzucam 4 biegi jadę ze stałymi obrotami 2500 to się zapala.

[ Dodano: Wto Cze 28, 2011 22:22 ]
P1555 po czyszczeniu przepustnicy ktoś przerabiał?
PZDR

spiryt7 - Czw Lip 14, 2011 20:29

JESZCZE JEDEN PROBLEM.NA WOLNYCH OBROTACH ZAPALA MI SIE KONTROLKA SAMOCHODU Z KLUCZYKIEM CZY TO ZIMNY CZY CIEPŁY SILNIK.PÓZNIEJ JAKIŚ CZAS JEST SPOKÓJ I ZNOWU TO SAMO.JAKA PRZYCZYNA.
Dziadek13 - Czw Lip 14, 2011 20:36

1.Podłącz pod komputer i zczytaj błędy i podaj na forum.
2.Sprawdź układ podciśnienia na szczelność i wydajność pompy vacum.
3.Przeczyść egr.
Wymień klawiature masz popsuty caps lock.

krzysztofilek - Nie Lip 17, 2011 21:32

Witam wyskoczyło mi podczas jazdy auto z kluczykiem i po zczytaniu pokazal mi się błąd 0606 co to za błąd i co on oznacza czy to cos poważnego silnik pracuje normalnie przyspiesza jak wczesniej prosze o pomoc
Harry200 - Pon Lip 18, 2011 06:57

Ogólnie ten błąd oznacza --P0606 - Procesor modułu sterującego ECM/PCM - usterka,czy kontrolka nadal Ci się świeci.. :?:
krzysztofilek - Pon Lip 18, 2011 09:06

Własnie nie po zatrzymaniu sie i wyłaczeniu zapłonu a potem ponownie odpaliłem auto kontrolka zgasła ale błąd dalej sie pokazuje po wcisnieciu hamulca i gazu czy to cos powaznego auto nie traci na mozy odpala bez problemu
MieHor - Pon Lip 18, 2011 09:34

P0606 - Control Module Internal Performance

P0606 PCM Processor Fault

P0606 Replace Control Unit C-02

P0606 Procesor modułu sterującego ECM/PCM - usterka

P0606 Ponowna inicjalizacja modułu sterującego B-20
P0606 Wewnętrzny błąd w komunikacji jednostki sterującej B-21
P0606 Elektroniczna jednostka sterująca (ECU) - usterka C-17

P0606 Wadliwe dzialanie modulu sterujacego 1 C-02
P0606 Wadliwe dzialanie modulu sterujacego 2 C-02

P0606 Wewnętrzny moduł kontroli sterownika - uszkodzenie procesora

Harry200 - Pon Lip 18, 2011 11:08

Błąd z pamięci musiałbyś wykasować komputerem,nie sprawdzałem tego ale podobno po iluś tam odpaleniach silnika beż występowania tego błędu sam sie wykasuje z pamięci,jak kontrolka błędu Ci się nie świeci to znaczy że ten błąd już nie występuje..
krzysztofilek - Pon Lip 18, 2011 16:36

Z góry dziekuje ale jutro jade go wkasowac i zobaczymy czy bedzie sie dalej pokazywac
biedrona - Czw Lip 21, 2011 20:49
Temat postu: Pojawiający się symbol autka z kluczykiem
Witajcie
Mam chyba problem Jestem na urlopie i podczas wyjazdu zapaliła mi sie po drodze kontrolka autka z kluczykiem Nie zapalił sie check Po postoju i jeździe na zapalonej kontrolce pojakims czasie kontrolka zgasła Przejechałem jakieś 3 tysiace km i znów zapaliła się kontrolka ale po krótkim czasie zgasła i narazie jest oki Dodam że jak kontrolka sie zapali to chyba autko nie przełącza sie w tryb awaryjny bo mogłem jechać około 100 km/h Jak myślicie co to może znaczyć nie mam narazie możliwości podłączenie pod kompa Jeszcze dodam że przed pierwszym zapaleniem sie lampki zatankowałem auto pod korek bo pistolet nie odbił i az sie przelało Nastepne tankowanie już uważałem ale jak dolewałem do końca do strasznie klekotało przy tankowaniu i po jakiś 200 km znów zapaliła sie kontrolka autko z kluczykiem Jak myślicie ma to jakis związek Pomóżcie proszę pozdrawiam

twardypt91 - Czw Lip 21, 2011 20:52

Moim zdaniem tylko podłączenie pod komputer coś da. Bo tak to wróżenie z fusów jest...
Harry200 - Czw Lip 21, 2011 21:03

Trochę mało danych ,przy zatankowaniu do pełna to taki błąd może wyskoczyć jak zablokuje się odpowietrzenie zbiornika i będzie przejechany dłuższy odcinek.Jeżeli Ci się zapali jeszcze raz kontrolka to zatrzymaj się nie wyłączając silnika i odkręć korek w zbiorniku,posłuchaj czy nie będzie odgłosu zasysania powietrza,jeżeli tak to czy po chwili kontrolka zgaśnie..
biedrona - Czw Sie 04, 2011 12:50
Temat postu: problem z kontrolką autka z kluczykiem
Witajcie Pojawił mi sie problem z kontrolką autka z kluczykiem w mojej Zafirze 2.o DTI Otóż podczas wyjazdu na wakacje zatankowałem zosię do pełna aż troche się ulało Przejechałem jakieś 200 km i zapaliła się kontrolka autka z kluczykiem troszke się zmartwiłem ale po przejechaniu około 200 km kontrolka zgasła i był spokój Wczoraj znów zatankowałem do pełna i sytuacja się powtórzyła Tylko że po przejechaniu 60 km Nastepnie kontrolka zgasła po przejechaniu 5 km Co to może oznaczać Nie moge w tej chwili podjechac żeby szczytać błąd a może ktoś się z tym spotkał Podpowiedźcie proszę pozdrawiam
Grzesiek - Czw Sie 04, 2011 18:25

Moze za duzo paliwa nalales i gdzies sie przelalo?
Jaymzarf - Czw Sie 04, 2011 20:12

biedrona, Za dużo wlałeś paliwa i się zrobiło ciśnienie w baku. Możesz mieć uszkodzony odpowietrznik zbiornika paliwa, lub jak tankowałeś do pełna to syf z dna baku się oderwał i przytkał odpowietrznik.
Na marginesie, nie zaleca się tankować pod korek, szczególnie w lato. Nagrzewające się paliwo zwiększa swoją objętość i może doprowadzić do rozszczelnienia się przewodów (szczególnie przy filtrach paliwa) lub co najwyżej wyciekać przez korek wlewu. Dodatkowo paliwo wracające z pompy jest podgrzane co bardziej intensyfikuje problem...
Nie zalecam też nagłego otwierania korka wlewu, bo może się Zosi odbić... :lol:

waldik782 - Czw Sie 04, 2011 20:32

karolex u mnie tez byl ten problem po czyszczeniu przepustnicy.Pojawial sie zadko ale byl.Dzisiaj bylem u kuzyna(mechanik) i swoim Op-comem(bo te z alledrogo sa za slabiutkie)zresetowal mi ustawienia przepustnicy czy cos takiego i problem zniknal :lol:
Harry200 - Pią Sie 05, 2011 06:55

biedrona a błędy odczytywałeś,bo nawet jak kontrolka zgasła to w pamięci zostały.. :?:
biedrona - Pią Sie 05, 2011 08:13

a da się jakoś sprawdzić czy walnięty jest ten odpowietrznik zbiornika?Błędów nie z czytałem bo nie mam za dużo czasu aby podjechać do mechanika Pozdrawiam i dziekuję
Jaymzarf - Pią Sie 05, 2011 10:51

biedrona, nie wiem czy to dobry sposób, ale po tankowaniu i przejechaniu jakiegoś odcinka, odkręć korek. Jeżeli będziesz słyszał zasysane lub wypuszczane powietrze to znak że odpowietrzenie baku nie działa.
Wczoraj wieczorem wlałem "pod korek" bo miałem pilny wyjazd 100km i teraz jak byłem odkręcić korek to żadnego syczenia nie mam. Więc u Ciebie też nie powinno być.

Przy okazji jak dzisiaj podjadę na stację to sobie sprawdzę ponownie spalanie bo coś za mało mi chyba pali :lol:

stanmar - Sro Sie 31, 2011 11:10

Witam

Co jakiś czas, przeważnie przy uruchamianiu silnika (ale sporadycznie tez w czasie jazdy), zapala mi się kontrolka "samochodu z kluczem" wraz z kontrolka "chłodzenie/klimatyzacja", Zośka przechodzi chyba wtedy w jakiś tryb awaryjny - nie ma mocy, chodzi już całkowicie jak traktor, czasem nawet zgaśnie, dodatkowo nie ma wskazania obrotomierza mimo, że przecież jedzie oraz brak wskazania aktualnego spalania na komputerze, po dłuższej lub krótszej chwili (parę sekund - parę minut) wszystko wraca do normy (na poprawę stanu rzeczy nie ma wpływu zgaszenie i ponowne uruchomienie silnika - jak chce to się "naprawi" od razu, jak nie to po paru minutach), ale boje się ze kiedyś mnie zawiedzie całkowicie i nie ruszy.
Aktualnie nie mam możliwości zczytania błędów przez interface a "pedałowanie" w mojej wersji silnika nie pozwala ich odczytać.
Może po objawach ktoś wskaże kierunek poszukiwań przyczyn moich problemów :)

Harry200 - Sro Sie 31, 2011 11:32

Za wskazania obrotomierza odpowiedzialny jest czujnik pozycji wału korbowego i on prawdo podobnie Ci pada wprowadzając silnik w stan awaryjny,błędy odczytywałeś :?:
stanmar - Sro Sie 31, 2011 12:13

Błędów na razie nie mam możliwości odczytania.
Czy ten czujnik może odpowiadać także za włączenie się kontrolki "chłodzenia" i brak wyświetlania aktualnego zużycia na kompie?

Harry200 - Sro Sie 31, 2011 13:51

Jest to dziwne powiązanie ale usterka tego czujnika generuje w większości przypadków także zaświecenie lampki chłodzenia silnika.Odnośnie spalania to tego nie zauważyłem ale wydaje sie logiczne jak silnik nie dostaje podstawowego parametru, czyli informacji o obrotach to i pewnie wskazań zużycia nie będzie..
apmekopiotr - Wto Lut 07, 2012 12:26
Temat postu: nie działa pedał gazu błąd p1500
Witam serdecznie i proszę o pomoc. Moja Zośka 1,8 sprawuje się całkiem nieźle ale od jakiegoś czasu rano po uruchomieniu ma 1500 obrotów i pali się autko z kluczykiem - na pedał gazu w ogóle nie reaguje. Po jakimś czasie i ponownym uruchomieniu silnika wszystko wraca do normy. Mechanik odczytał błąd p1500 czyli awaria przepustnicy gdzieś czytałem, że to brak sygnału po uruchomieniu silnika. Nie bardzo wiem co z tym fantem zrobić, wymienić przepustnicę (nie jest tania) i nie wiem czy to wystarczy, a morze ktoś miał podobny problem? Dodam, że auto jest użytkowane co dziennie a sytuacja ma miejsce 2-3 razy w tygodniu.
Bodek - Wto Lut 07, 2012 17:46
Temat postu: Re: nie działa pedał gazu błąd p1500
apmekopiotr napisał/a:
Witam serdecznie i proszę o pomoc. Moja Zośka 1,8 sprawuje się całkiem nieźle ale od jakiegoś czasu rano po uruchomieniu ma 1500 obrotów i pali się autko z kluczykiem - na pedał gazu w ogóle nie reaguje. Po jakimś czasie i ponownym uruchomieniu silnika wszystko wraca do normy. Mechanik odczytał błąd p1500 czyli awaria przepustnicy gdzieś czytałem, że to brak sygnału po uruchomieniu silnika. Nie bardzo wiem co z tym fantem zrobić, wymienić przepustnicę (nie jest tania) i nie wiem czy to wystarczy, a morze ktoś miał podobny problem? Dodam, że auto jest użytkowane co dziennie a sytuacja ma miejsce 2-3 razy w tygodniu.

Witam, przeglądnij: szukaj

Czyszczenie

Błąd położenia

wojcieszyn1 - Wto Lut 07, 2012 19:45
Temat postu: Zafira A 1999r 1,8 + Lpg X18XE1 błędy p0110 i p0100.
Witam dołączę się do tematu tak jak w tytule po odczytaniu błędów pojawiają sie P0110 i P0100 jednocześnie , autko szarpie na niskich obrotach , pali więcej i pali się kontrolka silnika , Dzieje się tak tylko na benzynie na gazie wszystko jest ok. Dzisiaj wymieniłem przepływomierz na oryginalny siemensa ( taki jaki był) po zastosowaniu tego poradnika http://www.astracoupe.pl/...opic.php?t=3767 błędy znikają ale autko strasznie szarpie. Co to może być ? ( może powinienem podłączyć pod inny przewód) . Proszę o pomoc.
apmekopiotr - Sob Lut 11, 2012 17:31

Dzięki za pomoc ale przy tych mrozach nie wiele zdziałam, muszę śię pomęczyć do wiosny o ile nie będzie gorzej.
twister226 - Wto Lut 21, 2012 14:46
Temat postu: nieszczelność w układzie dolotowym zafira b 1,7 211
Witam kolegów, może któryś z was mi pomoże mam tydz zafirę 1,7 i problem z błędem nieszczelność w układzie dolotowym pali się kontrolka z kluczykiem po zgaszeniu auta niby ok i za chwilę znowu nie włącza się turbina
milosz219 - Wto Lut 21, 2012 18:36

mam pytanie o popularny kluczyk.zauwazylem ze jesli jade na 4, 5 biegu z gorki bez gazu pokazuje mi sie kluczyk.W momencie jak nacisnę pedal gazu kluczyk znika.Podpięcie pod komputer nic nie daje nie ma zarejestrowanego błędu.Jedynie co mi pokazuje komputer do niegrzejącą swiece zarową,Ale nie wiem czy to ma związek z tym kluczykiem.Elektryk uwaza ze to moze potencjometr od gazu daje się we znaki.Co to moze byc, gdzie szukac?
snower - Czw Mar 22, 2012 09:07

mariusz napisał/a:
Po podłączeniu interfejsu znalazł błąd:
1895 - nieznany
Możecie coś pomóc.......

hej, czy doszedles moze do tego co powodowalo ten blad ?
Czy miales cos robione z softem albo montowany chip ze ci taki blad wyskoczyl ?

tom_kaz - Pon Lis 19, 2012 00:01

Witajcie,
czy odczyt z komputera robicie w ASO, czy w dowolnym serwisie, który naprawia Ople?
Ja mam też od czasu do czasu kontrolkę auta z kluczykiem i chciałbym coś więcej się na temat przyczyny dowiedzieć.
Pozdrawiam

Maciek - Pon Lis 19, 2012 01:13

ASO jest drogie, serwisy nieautoryzowane też niezbyt tanie. Kilkadziesiąt (60-80 zł/ podpięcie). Lepiej zaopatrzyć się w kabelek i samemu odczytywać błędy :)
Greg.A - Czw Sty 10, 2013 12:24

Niestety i mnie dopadła wredna kontrolka samochodu z kluczykiem,
wygląda to następująco że naprzemiennie zapala się i gaśnie (częściej niestety jest zapalona i samochód pracuje w trybie awaryjnym)
Wczoraj podłączałem Zośkę przez urządzenie ELM 327 za pmocą bluetooth z komputerem, nie wykazało żadnych błędów a po wciśnięciu zeby je wykasował kontrolka znika lecz po jakimś czasie znowu się pojawia (najczęściej jak się troche przegazuje silnik).
Dodam że ostatnio wlałem do niej ropę ze źródła z którego zawsze brałem ale tak szczerze to nie znam jej dokładnego pochodzenia i jakości :| Czy może być to zatem wina złej jakości paliwa ?
Obsługę robiłem w grudniu - olej + wszystkie filtry wymienione.
Co może być jeszcze przyczyną jeżeli nie znajduje żadnych błędów ?

jarecki69 - Czw Sty 10, 2013 13:24

Przyczyna może być ta sama co we wszystkich Zośkach - zawiesza Ci sie EGR. Podjedź no do sklepu , zaopatrz sie w niezbędnik czyli WD-40 + wkrętak płaski i otwórz tą czarną plastykową klapkę na EGR , poruszaj ciegnem i popsikaj WD 40. Czyń tak zawsze gdy zaczynać Ci sie będzie świecić autko z kluczykiem . Ja wożę ten zestaw od ponad roku, i jest to skuteczny, prosty i przede wszystkim tani sposób na powszechną dolegliwość Zośki :piwo:
Greg.A - Czw Sty 10, 2013 13:43

Dzięki jarecki69 za radę, dzisiaj wieczorem go psiknę a może nawet wykręcę i wyczyszczę całego z nagaru. Dam znać co będzie się działo po zabiegu.
MARCEL! - Czw Sty 10, 2013 19:45

jarecki69 napisał/a:
Przyczyna może być ta sama co we wszystkich Zośkach - zawiesza Ci sie EGR. Podjedź no do sklepu , zaopatrz sie w niezbędnik czyli WD-40 + wkrętak płaski i otwórz tą czarną plastykową klapkę na EGR , poruszaj ciegnem i popsikaj WD 40. Czyń tak zawsze gdy zaczynać Ci sie będzie świecić autko z kluczykiem . Ja wożę ten zestaw od ponad roku, i jest to skuteczny, prosty i przede wszystkim tani sposób na powszechną dolegliwość Zośki :piwo:

U mnie też czasem (silnik 1.8, 16v 125 KM) zapala się ta kontrolka. Przeważnie jak jest zimny silnik i jadę taką "niepłynną" jazdą na 2 biegu. W trasach nigdy się nie zapala. Przeważnie na zimnym silniku jak jadę w korku...
Może też zawór EGR? Czy trzeba go wymontować czy można z grubsza przeczyścić zdejmując tylko osłonę? Dobrze, jak by była jakaś ilustracja :)

Greg.A - Czw Sty 10, 2013 20:31

Jestem już po oględzinach, niestety u mnie to cięgno po wyczyszczeniu i przesmarowaniu (wd-40) w ogóle nie drgnie po odpaleniu silnika i przegazowaniu.
Nawet po ruszaniu go palcem czuć opory i cięgno po naprężeniu nie wraca do końca na swoją pozycję.
Czy to oznacza kompletne uszkodzenie tego zaworu ?

jarecki69 - Pią Sty 11, 2013 12:10

Proponuje potraktować ten zawór WD-40 albo podobnym płynem , zlej to dziadostwo mocno, tak żeby z niego spływał ten płyn. Wtedy ruszaj tą dźwigienką aż się zluzuje opór. Postaraj się psiknąć w miejsce w którym znajduje sie tłoczek, tam powinien głownie wniknąć płyn i wtedy powinno Ci się to odblokować. Chyba ,że masz padnięte sterowanie elektryczne tym zaworem no to wtedy odkładaj 1000zł na regenerację :/ .
Greg.A - Pią Sty 11, 2013 13:12

Zlałem ten zawór i sam tłoczek konkretnie i dalej nic się nie dzieje, zero reakcji, także podejrzewam że to elektryka...
Już dzwoniłem do Brzegu dowiedzieć sie ile regeneracja - 388 zł
znalazłem też nowy zawór w mojeje okolicy za niecałe 900 zł razem z wyjęciem starego i montażem nowego.

pablo2374 - Pią Sty 11, 2013 20:18

Greg.A napisał/a:
Zlałem ten zawór i sam tłoczek konkretnie i dalej nic się nie dzieje, zero reakcji, także podejrzewam że to elektryka...
znalazłem też nowy zawór w mojeje okolicy za niecałe 900 zł razem z wyjęciem starego i montażem nowego.

Greg.A trochę drogo tam masz, ja swój (co prawda nie "nominał" ) kupiłem u tych ludzików (masz tu numer gg) 1537673 --> gigantmaximus - zawory opel
przynajmniej tanio no i szybko wysyłają

tomi18 - Pią Sty 11, 2013 21:12

siemka u mnie zapala sie kontrolka z kluczykiem i samochodzikiem po odpaleniu po 2 minutach gaśnie!!! co to jest ???
Bodek - Pią Sty 11, 2013 21:14

tomi18 napisał/a:
siemka u mnie zapala sie kontrolka z kluczykiem i samochodzikiem po odpaleniu po 2 minutach gaśnie!!! co to jest ???

Napisał Ci już Maciek, że musisz odczytać błąd na kompie - inaczej nic się nie dowiesz.

tomi18 - Pią Sty 11, 2013 21:16

regeneracja EGR 388 zł

[ Dodano: Pią Sty 11, 2013 21:17 ]
spoko dzięki

chabretti - Pią Sty 11, 2013 21:20

tomi18 napisał/a:

Sprawdź świece żarowe. Pewnie się jedna spaliła. Prawie na 99%

Greg.A - Sob Sty 12, 2013 16:32

pablo2374 napisał/a:
Greg.A napisał/a:

Greg.A trochę drogo tam masz, ja swój (co prawda nie "nominał" ) kupiłem u tych ludzików (masz tu numer gg) 1537673 --> gigantmaximus - zawory opel
przynajmniej tanio no i szybko wysyłają

Kolego pablo2374 a Ty ile u nich zapłaciłeś? może masz na myśli zawór egr podciśnieniowy starszego typu, te są 4 razy tańsze od elektrozaworu który padł u mnie.

grzegorzwww - Sro Sty 16, 2013 21:44

Greg.A napisał/a:

Witaj kolego
czy jak sprawdzałeś zawór to silnik miałeś włączony czy nie???

Greg.A - Nie Sty 20, 2013 11:15

Sprawdzałem oczywiście na odpalonym silniku, wtyczka też sprawdzona i daje napięcie także na 90% padła elektryka w zaworku. Próbowałem go zdemontować ale jest mocno zapieczony z kolektorem, jutro zdejmuje go z kolektorem i wtedy może uda się rozłączyć sam zawór.
Wysyłam go na regenerację do Brzegu, dam znać jak już założe zregenerowany.

PS. przy okazji witam kolegę z Białej Podl. ;) widzę że masz bliźniaczą Zośke :piwo:

ekmir - Sob Sty 26, 2013 16:34

tomi18 napisał/a:

Pojawił mi się podobny objaw tyle tylko, że kontrolka "samochodzik z kluczykiem" zapala się po odpaleniu a gaśnie po przejechaniu ok. 500 - 1000 m.
Czy to może być problem ze świecą?

chabretti - Sob Sty 26, 2013 17:39

ekmir napisał/a:
Pojawił mi się podobny objaw tyle tylko, że kontrolka "samochodzik z kluczykiem" zapala się po odpaleniu a gaśnie po przejechaniu ok. 500 - 1000 m.
Czy to może być problem ze świecą?

A jak odpalasz to nie trzepie Ci silnikiem tak jak by chciał bokiem wyjść :?: Ja miałem podobnie z tą kątrolką tylko że w lecie, a jak przyszły większe mrozy to trzepało silnikiem ale tak jak piszesz gasła po przejechaniu około 1km czyli coś około 1-2min. Po wymianie świec trzepanie usťąpiło i magiczna kątrolka już się niezapalała :)

ekmir - Sob Sty 26, 2013 18:50

trochę trzepie
jarecki69 - Sob Sty 26, 2013 22:15

No to pomysl o wymianie świec żarowych kolego , wtd ypewnie wszystkie objawy ustąpią , łącznie z twoją irytacją :lol:
ekmir - Pon Sty 28, 2013 11:03

jarecki69 napisał/a:
No to pomysl o wymianie świec żarowych kolego , wtd ypewnie wszystkie objawy ustąpią , łącznie z twoją irytacją :lol:

A jakie świece polecacie?

janekW67 - Pon Sty 28, 2013 13:36

Ja bym zamontował tej samej firmy,które miałeś zamontowane poprzednio. Godne polecenia są NGK i Bosch, notabene cena obu jest porównywalna.
ekmir - Pon Sty 28, 2013 14:25

Jakie są teraz to się okaże po wykręceniu :)
Czy takie były by dobre:
http://allegro.pl/ngk-swi...959507908.htmly
http://allegro.pl/swiece-...2966835339.html

a tu w dobrej cenie:
http://allegro.pl/swieca-...2977077047.html

chabretti - Pon Sty 28, 2013 15:59

ekmir napisał/a:
Jakie są teraz to się okaże po wykręceniu :)
Czy takie były by dobre:
http://allegro.pl/ngk-swi...959507908.htmly
http://allegro.pl/swiece-...2966835339.html

a tu w dobrej cenie:
http://allegro.pl/swieca-...2977077047.html

Powinny być dobre. Ja bym brał NGK

grzegorzwww - Wto Sty 29, 2013 21:05

Greg.A napisał/a:

PS. przy okazji witam kolegę z Białej Podl. ;) widzę że masz bliźniaczą Zośke :piwo:

No właśnie mamy podobne Zochy nawet kolorek ten sam :) Pozdrawiam

Greg.A - Sro Sty 30, 2013 08:57

grzegorzwww, moja Zośka to czarnula, tylko na zdjęciu może wydawać się że kolor wpada w ciemny granat.

Wracając do tematu to dalej walczę z podciśnieniem i błędem P0400, elektrozaworek EGR zregenerowany i dalej mam to samo, podejrzewam teraz że to jakaś błaha sprawa i w którymś miejscu nie trzyma ciśnienia, lub jeden z pozostałych zaworków nadaje się do wymiany.
Dodam że cięgno przy zaworku sterującym klapkami w kolektorze w ogóle się nie porusza, nawet przy dodawaniu gazu, ale czasami gdy ręcznie nim poruszam to błąd potrafi zgasnąć i cały układ zaczyna pracować prawidłowo przez 20-30 sek.
Co konkretnie może być przyczyną? zaworek nie dostaje ciśnienia i przestaje działać?
Czy klapki w kolektorze na odpalonym silniku na biegu jałowym powinny być zamknięte czy otwarte ? jak one reagują na gaz ?

Robert04 - Czw Lut 14, 2013 10:40
Temat postu: palaca się kontrolka silniczka
Witam kolegów ja moze troszke odbiegne od tematu nie chce tworzyc nowego tematu.Mam Zoske od 2 lat i nic sie nie działo ale od miesiąca ma taki problem ze pali mi sie kontrolka silniczka. Pojechałem na kompa i wyskoczyl mi błąd P0402 z komunikatem przekroczony próg wydajności katalizatora. Po skasowaniu błedu i przejechaniu od 100 do 400km zapala sie ponownie. Nie ma to wpływu na jazde może troszke więcej pali, wymieniłem sonde za katem i nic. Pojechałem do diagnosty zrobiłem analizę spalin i wszystko ok.Nie wiem co ma dalej robić czy wymienic kata? proszę pomóżcie Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi.
janekW67 - Czw Lut 14, 2013 10:42

A jaki masz przebieg,że chcesz wymieniać katalizator?
Robert04 - Czw Lut 14, 2013 10:50

teraz mam 142500 tyś.
janekW67 - Czw Lut 14, 2013 10:54

Katalizator powinien być dobry, tym bardziej,że masz dobry wynik analizy spalin. Być może pierwsza sonda padła.
Robert04 - Sob Lut 16, 2013 22:37

ok. spróbuje wymienię pierwszą sondę i zobaczę czy coś się zmieni i zgaśnie ta kontrolka. Napisze jakie będą efekty
Jaymzarf - Nie Lut 17, 2013 01:31

Witam...

Od razu napiszę - brak możliwości odczytu błędów u mnie jest - uszkodzony mam wtyk OBDII.
Mam takie objawy, na zimnym silniku po dodaniu mocniej gazu twardy stukot w przedziale 2-3tyś rpm, po przekroczeniu 3tyś kontrolka z kluczem i tryb awaryjny... po nagrzaniu jest lepiej bo powolne przyspieszanie pozwala rozkręcić silnik do 4tyś i więcej, ale nagłe przyspieszenie już po 3,5tyś obrotów wywala kontrolkę no i znów ta twarda praca silnika, ale już nie tak intensywna jak na zimnym. Dodatkowo nie czuć jak dawniej turbiny nawet bez kontrolki, auto jest słabe, nagły przyrost mocy jest właśnie przed samym pojawieniem się kontrolki... Póki nie naprawię wtyku i kabelków do niego - nie zczytam błędów, ale może ktoś naprowadzi mnie na możliwości usterek...

Jako dodatkowe info: auto ma problemy z zapowietrzaniem się, parkuję non stop z górki, uszczelniacze wymienione przy okazji wymiany uszczelki pod głowicą, przelewy i trójniki nówki, jeszcze zostało sprawdzić przewody i filtr paliwa, jednakże mimo tego przez prawie 2000km od naprawy głowicy nie było problemu z kontrolką...

Harry200 - Nie Lut 17, 2013 10:26

Na początek sprawdż zawór EGR czy pracuje prawidłowo ..
michal torun - Nie Lut 17, 2013 12:17
Temat postu: kluczyk
siema u mnie pali siekontrolka caly czas i niewiem od czego to jest koles podlaczyl kompa i nic nie pokazalo ze bład i niewiem co to jest
Jaymzarf - Nie Lut 17, 2013 12:38

Harry200, to jako pierwsze sprawdziłem. W momencie zapalenia się kontrolki, EGR nadal pracuje, znaczy nie można przestawić dźwigni ręcznie (egr elektroniczny), wcześniej jak miałem problemy z EGR to przy palącej się kontrolce i błędzie P0400 dźwignią można było poruszać swobodnie. Zawór był regenerowany.

Nie dopisałem, że chwilowe zgaszenie auta i zapalenie gasi kontrolkę aktualnie i do momentu przekroczenia "magicznej" wartości obrotów, jest prawie ok. Prawie. bo wcześniej od mniej więcej 1800rpm było czuć jak turbina doładowuje a teraz taki przyrost mocy czuć dopiero przy ok 2800rpm no i zaraz prawie po tym kontrolka się zapala...

Chyba pozostanie na szybko naprawić wtyk OBDII i podpiąć tester...

Greg.A - Wto Lut 26, 2013 12:13

W piątek dotarł do mnie elektrozaworek EGR po ponownej regeneracji, poprzednio firma z Brzegu odwaliła fuszerę zajmując się tylko mechaniką w zaworku i wysyłając go niby zregenerowanego bez sprawdzenia, lecz po ponownym odesłaniu na reklamację wymienili w nim cały sterownik i hula teraz aż miło :)
Mam tylko nadzieję że przez kolejne 2-3 lata zapomnę o EGR w moim aucie, zaworek czysty jak nowy, kolektor dolotowy "wychuchany" więc pozostało mi tylko dalej dbać o auto i cieszyć się frajdą z jazdy :!:
Przy okazji problemów z EGR'em sprawdziłem wszystkie przewody, trójniki i inne elektrozaworki związane z podciśnieniem :)

jarecki69 - Wto Lut 26, 2013 21:00

Ja gdy czuję suchość w gardle to je przepłukuję moim ulubionym pifkiem a moja Zośka przepłukuje sobie EGR WD-40 i oboje jesteśmy zawsze zadowoleni :piwo:
Piochu30 - Pon Mar 18, 2013 21:30

Witam !
Mam pytanie odnośnie kontrolki immobilizera.
A mianowicie w ogóle jej nie mam nic mi się nie świeci a odpala normalnie wszystkie kontrolki jak trzeba :idea: tylko ta jedna.Czy jest możliwe żeby się przepaliła :?:
Proszę o poradę.
Z góry dzięki :!:

jarecki69 - Wto Mar 19, 2013 10:06

A gdzie Ty miałbyś mieć tą kontrolkę od immo? Nigdy takowej nie widziałem ani w Zośce ani w innym Opelku jakim jeździłem :D . Nie szukaj jej bo i tak jej nie znajdziesz z prostej przyczyny- nie ma takiej w licznikach. :piwo:
Rybka - Wto Mar 19, 2013 10:21

W zośce kontrolką immo jest kontrolka check engine.
W przypadku np. braku pestki immo, kontrolka check miga zaraz po włączeniu zapłonu.

W poprzednim oplu astrze f też tak miałem.

Pozdrawiam :piwo:

miodzik - Wto Mar 19, 2013 11:16

Jaymzarf, u mnie jest to samo. Jestem po dokładnych testach (m.in. jazda z komputerem) , myciu EGR-u. P0400 jest standardem jak się dowiedziałem od zaprzyjaźnionych mechaników. Przymierzam się do zakupu regenerowanego po szkoda mi wykładać 1000 zł na nowy. Co prawda na pewno będę chciał poczytać opinie na forum na temat regenerowanych egerów czy gra jest warta świeczki czy nie lepiej jednak od razu zbierać $ na nowy.
Piochu30 - Wto Mar 19, 2013 16:38

Ok dzięki myślałem,że jest gdzieś między kontrolką oleju a ładowania ,bo jak patrzałem na youtube to inne Zośki mają po włączeniu na zapłon i gaśnie szybciej niż wszystkie,a u mnie w ogóle taka się nie zapala.
Wyjąłem transponder z kluczyka i sprawdziłem ale nic u mnie się nie pojawia.
Mam wyświetlacz BID
Dodam ,że chodzi o Zośkę A 2.0 DI'99r
:piwo:

Rybka - Wto Mar 19, 2013 17:06

Kolego po włączeniu zapłonu nie zapala ci się pomarańczowa kontrolka auta z kluczykiem

Takie kontrolki świecą u mnie po przekręceniu klucza w pozycję II.

Po chwili gaśnie kontrolka auta z kluczykiem, oraz gaśnie kontrolka świec żarowych.
Reszta gaśnie po odpaleniu auta.

Nie patrzeć na kontrolkę hamulca ręcznego. Gaśnie po spuszczeniu ręcznego. :lol:

Piochu30 - Wto Mar 19, 2013 17:46

ROBERT17244 napisał/a:
Kolego po włączeniu zapłonu nie zapala ci się pomarańczowa kontrolka auta z kluczykiem?

Nie ,bo samochodzik z kluczykiem jest w Zośkach od 2001.
ale chodzi mi o kontrolkę silnika ,bo myślałem że coś ona ma wspólnego z immo.

Rybka - Wto Mar 19, 2013 18:02

Pomarańczowa kontrolka silnika tzw. check engine powinna zapalać się na chwile i gasnąć.
Z immo ma tyle wspólnego że powinna migać w przypadku jakiejś awari z immo np. brak pestki.

Piochu30 - Wto Mar 19, 2013 18:21

Ja mam tak po włączeniu na zapłon
http://www.fotosik.pl/pok...4dc56a2e0b.html

Rybka - Wto Mar 19, 2013 18:43

Musisz sprawdzić być może padła żaróweczka kontrolki.
Możliwe też że ktoś ją wyciągnął, np. do sprzedaży. Chciał ukryć jakiś błąd.
Od zawsze tak masz czy teraz tylko?
Po podpięciu kompa pewnie wskaże błąd P1690-(4) Otwarty obwód lampki ostrzegawczej MIL

Piochu30 - Wto Mar 19, 2013 19:04

ROBERT17244 napisał/a:
Musisz sprawdzić być może padła żaróweczka kontrolki.
Możliwe też że ktoś ją wyciągnął, np. do sprzedaży. Chciał ukryć jakiś błąd.
Od zawsze tak masz czy teraz tylko?
Po podpięciu kompa pewnie wskaże błąd P1690-(4) Otwarty obwód lampki ostrzegawczej MIL

Tak jest odkąd ją kupiłem ,ale być może że się przepaliła jakaś dioda?,bo wszystkie widoczne w liczniku żarówki wymieniałem .

Rybka - Wto Mar 19, 2013 19:19

Musisz zdemontować licznik i sie dowiesz :>
Jak to zrobić to masz tu.
http://www.zafiraklub.pl/...82cb555c81b8a19

Miłego rozbierania :lol: :piwo:

Piochu30 - Wto Mar 19, 2013 20:26

ROBERT17244 napisał/a:
Musisz zdemontować licznik i sie dowiesz :>
Jak to zrobić to masz tu.
http://www.zafiraklub.pl/...82cb555c81b8a19

Miłego rozbierania :lol: :piwo:

Ok jak się tylko klimat polepszy to zabieram się za rozbieranie.
Dzięki i pozdro. :piwo:

Robert04 - Sro Mar 20, 2013 13:15

Witam kolegów pojechałem na kompa żeby sie upewnić czy padła pierwsza sonda zgodnie z poradą. Na kompie wyszedł teraz błąd P0420 niski próg wydajności katalizatora mechanik przed wykasowaniem błędu stweirdził że może kat być przypchany więc mówił że nieraz sie to sprawdza i dwa razy Zośkę wrzucił na najwyższe obroty przez dosłownie chwilę myślałem że silnik z ramy wypadnie. Nastepnie wykasował błąd i na razie przejechałem 200km i check się jeszcze nie zapalił zobaczymy co będzie dalej.pozdrawiam.
Przemek_1988 - Nie Cze 09, 2013 11:53

Witam! Wczoraj zauważyłem że u mnie też się pojawiła kontrolka samochodu z kluczykiem. Już kiedyś miałem podobną sytuację, ale wtedy spadł jeden wężyk od silnika i to była przyczyna. Podłączyłem teraz kompa i żadnych błędów nie pokazuje. Moc jest i przy temperaturze 77*C kontrolka nadal świeci, wiec na świece to raczej nie pasuje. Ma ktoś jakiś pomysł?
Rybka - Nie Cze 09, 2013 22:18

Przemek_1988 napisał/a:
pojawiła kontrolka samochodu z kluczykiem
Przemek_1988 napisał/a:
Podłączyłem teraz kompa i żadnych błędów nie pokazuje.

Jeśli pojawiła się kontrolka z kluczem to błąd musi być.
Albo masz kiepski komputer albo zaglądałeś tylko w zakładkie silnik a błąd był np. w układzie chłodzenia.

Piter_9412 - Czw Lip 11, 2013 18:50
Temat postu: Silnik potyka sie na wolnych obrotach jak i podczas jazdy
Silnik potyka sie na wolnych obrotach jak i podczas jazdy oraz zapala sie i gaśnie po przegazowaniu kontrolka autko z kluczykiem.Sprawdzone zostały czujniki temp oleju oraz czujnik położenia wału korbowego.Co to może być czego dalej szukac. Auto było podpinane pod komputer i wykazało tylko błąd czujnika temperatury oleju który został wymieniony a auto dalej sie potyka i kontrolka nie gaśnie.Proszę o pomoc. Auto to Opel Zafira A 2001r 2.0 dti 101 km.
ekmir - Sro Lip 17, 2013 13:48

U mnie od pewnego już czasu kontrolka "samochodzik z kluczykiem" zapalała się kródko po odpaleniu auta. Następowało to mniej więcej po zgaśnięciu wszystkich innych kontrolek. Po przejechaniu ok. 300 - 500 m kontrolka gasła.
Ponieważ nie było to strasznie uciążliwe to nie przejmowałem sie tym.
Jednakże od ok. 2 tygodni kontrolka ta zaczęła się też zapalać podczas jazdy (w róznych momentach). Ponieważ nie gasła to dokonywałem szybkiego wyłączenia i ponownego włączenia zapłonu. Czasami podczas danego przejazdu już się więcej nie zapaliła, a czasmi zjawisko to następowało ponownie (czasem nawet kilka razy podczas przejazdu ok. 30 km).
Oczywiście zapaleniu kontrolki towarzyszył spadek mocy czyli przejście w tzw. tryb awaryjny.
Urządzenie diagnostyczne wykazało następujace błędy:

Układ sterowania silnika
sterownik pompy PSG16
- ilość usterek: 3,
- P0380 sterowanie czasem grzania /zwarcie do masy/,
- P0105 czujnik ciśnienia doładowania /sygnał niezrozumiały/,
- P1105 czujnik ciśnienia atmosferycznego /sygnał niezrozumiały/

Błędy został skasowane i narazie nic się nie dzieje (kontrolka się nie zapala).
Czy te błędy sugerują jakieś konkretne uszkodzenie?

[ Dodano: Pon Lip 22, 2013 07:50 ]
Radość była krótka, kontrolka znów się pojawia :(

blackrhyme - Pią Lip 26, 2013 22:12

Witam,
ja tez mam pewien problem z ta kontrolką, wiec zapala sie co jakis czas w roznych odstepach czasu np raz na miesiac, ale gasnie po wylaczeniu zaplonu i nie zapala sie przez kolejych kilka tygodni. pojechalem do znajomego na warsztat podlaczyl komputer i pokazalo 1 blad nie pamietam numeru ale blad ten oznacza awarie/brak czujnika hamulca/tempomatu (ktorego nie mam) skasowalismy ten blad ale jak bylem u nieo znowu po zapaleniu kontrolki blad pojawil sie ponownie.

Przymierzam sie do wymiany tego czujnika i mam pytanie czy ktos juz to robil i jak najtwiej sie do niego dostac i wymienic.

Dodatkowo czasem auto dlawi sie i gasnie na wolnych obrotach lub tez po wrzuecniu biegu jaloweo przy hamowaniu na skrzyzowaniu obroty pozostaja podwyzszone (ok 2000) przez jakies 2 do 3 sekund po czym bardzo powoli opadaja do 800.
wiec zastanawiam sie czy czujnik hamulca moze miec cos wspolnego z powyzszymi objawami.
Kolega w ibizie mial pdobne problemy i po wymianie czujnika hamulca ( blad w komputerze) problemy zniknely.

dawidryba1 - Sob Sie 24, 2013 12:25

Witam podepnę się do tematu.
Kilka dni temu miałem falujące obroty silnika dodatkowo obrotomierz przestał działać i pokazały się kontrolki: samochód z kluczykiem + układ chłodzenia) oraz nie załączała się turbina.
Po przejrzeniu forum za naradą innych wymieniłem czujnik położenia wału.
Problem z obrotami ustąpił lecz nie załącza się turbina i poniżej 2 tyś. obrotów świeci się kontrolka samochodu z kluczykiem.
W czym może być problem?

Przeniosłem do tego tematu. - Rybka

Rybka - Sob Sie 24, 2013 12:34

dawidryba1 napisał/a:
świeci się kontrolka samochodu z kluczykiem.

Musisz odczytać jaki jest błąd.
Przy zmianie czujnika nie odpinałeś przypadkiem wężyków od podciśnienia?

dawidryba1 - Sob Sie 24, 2013 12:38

Jedynie odkręcona została z jednej strony co obok idzie metalowa rura.
Może reset komputera by pomógł ? Jeśli tak to jak go zrobić?
Błędów na razie nie mam jak odczytać bo mam problem z konfiguracją kabla do komputera.

Problem rozwiązany.
Jednak był wysunięty przewód podciśnienia idący do silnika.
Dzięki za poradę.
Pozdrawiam

Bodek - Pią Sie 30, 2013 09:14

ekmir napisał/a:
.....
- P0380 sterowanie czasem grzania /zwarcie do masy/,
- P0105 czujnik ciśnienia doładowania /sygnał niezrozumiały/,
- P1105 czujnik ciśnienia atmosferycznego /sygnał niezrozumiały/

0380 - świece - trzeba sprawdzić, która do wymiany

0105 Czujnik ciśnienia bezwzględnego w kolektorze (MAP) mierzy ciśnienie bezwzględne w kolektorze wlotowym.

1105-Czujnik ciśnienia atmosferycznego - niesprawność obwodu prądowego - Wiązka przewodów, czujnik ciśnienia atmosferycznego

sprawdź wtyczki na czujnikach, może wystarczy, może jakaś nieszczelność pomiędzy przepływomierzem a turbina :?:

Może Robert coś podpowie ;)

ekmir - Pią Sie 30, 2013 09:24

No to czekam na Roberta ;)
Rybka - Pią Sie 30, 2013 17:08

A co ja mam wam dopisac jak Bodek powiedział wszystko :D
p0380 - świeca żarowa - sprawdź żarówką na 12v - jeden koniec do + aku a drugi koniec do świecy
(jak żarówa zaświeci to świeca ok)
p0105- wyczyść map sensor

kazik66 - Nie Wrz 22, 2013 19:49

Witam dołącze się do tego temetu
niedawno kupiłem zafire 2.0 dti 2003.r po kilku dniach zapaliła mi się ta nieszczęsna kontrolka
no i tryb awaryjny kolega podłączył kompa ale powiedział że jest za dużo błędów by coś stwierdzić wykasował i kazał przyjechać jak silnik wejdzie w tryb awaryjny na drugi dzien pojechałem wymienic olej filtry i akumulator no i odpukac do dziś mam spokuj może koś wie co pomogło

Tunio999 - Nie Wrz 22, 2013 19:51

kazik66 napisał/a:
że jest za dużo błędów

To zależy jakie były błędy :mysli: Nie spisałeś sobie ich :?:

kazik66 - Nie Wrz 22, 2013 20:16

nie było ich coś koło 10 samochód był z belgi nie wiadomo kiedy ostatnio były kasowane
maler9 - Wto Gru 03, 2013 15:38

witam potrzebuje pomocy dotyczącej zafirki 2.2 tdi - objawy mam następujące na zimnym silniku szafirka śmiga dopóki nie złapie temperatury w te czas przełącza się w tryb awaryjny również patrowi się wysączyć . Prosiłbym o wskazanie gdzie znajduje się czujnik położenia wałka rozrządu w tym modelu silnika.
Harry200 - Wto Gru 03, 2013 17:31

To może oznaczać czujnik wału albo EGR, Ty masz pewnie elektroniczny EGR to zobacz czy Ci pracuje dżwigienka od tego zaworu. Czujnik wału jest nad miską olejową od strony skrzyni biegów poniżej chłodnicy oleju.
maler9 - Sro Gru 04, 2013 19:17

Dzięki z góry na kompie wyskoczył czujnik położenia wału i czujnik położenia wałka rozrządu. Jeśli wymienię czujnik wału czy to wystarczy czy muśże wymienić oby dwa naraz.
Harry200 - Czw Gru 05, 2013 07:48

Żle Ci odpowiedziałem w poprzednim poście,czujnika wałka rozrządu nie ma w tym silniku,jest czujnik obrotów pompy wtryskowej który jest tak odczytywany. Na początek wymień czujnik wału, jak on jest uszkodzony i daje błędne impulsy to komputer samochodu generuje błąd obydwu..Czujnik w pompie to tylko wymiana w serwisie który zajmuje się tymi pompami..
maler9 - Czw Gru 05, 2013 19:02

Dzięki za odpowiedz pozdrawiam
yoosef - Pią Sty 10, 2014 21:23

podpinam się pod temat. Świeci mi się ta kontrolka. Po zczytaniu błędów jest błąd czujnika ciśnienia klimatyzacji oraz 4 błędy sterownika wentylatorów.
Czujnik założyłem nowy, moduł wentylatorów podmieniałem i nic się nie zmienia.
Co gorsze to są momenty ze silnik nagle gaśnie i nie można go odpalić. włączają sie oba wentylatory i sobie chodzą mimo że auto zimne. Po odpięciu klemy można go odpalić. Gdzie szukać przyczyny ?

cns80 - Pią Sty 10, 2014 22:07

Czy dobijałeś w lecie w te największe upały czynnika do klimy ?
Jeśli tak to teraz go może być za dużo. W zeszłym roku miałem tak w 11 samochodach z floty :)

Jordanello - Sro Sty 22, 2014 18:38

Witam, to mój pierwszy post na tym forum i jestem użytkownikiem zafiry dopiero od 5 miesięcy. Mój problem polega na tym że nie wiadomo dlaczego zaświeciła mi się pomarańczowa lampka z kluczem i autem w tle, (zaświeca się też jeśli w kluczyku nie ma transpondera od immobilizer-a) a po jakimś czasie wyskoczył komunikat "Controller Niv. Huiler" lub ...Huilture. Sprawdziłem poziom oleju i był jeszcze w normie ok 2/5 na bagnecie pomiędzy min. a max. dolałem 1/4 l. oleju, komunikat nadal się zaświecał i potem dolałem jeszcze 1/4 l. po czym na bagnecie olej był na max a lampka z kluczem nada w czasie jazdy zaświeca się i gaśnie. Co to może być?
bazyliszek72 - Sro Sty 22, 2014 18:51

Jordanello napisał/a:
Witam, to mój pierwszy post na tym forum i jestem użytkownikiem zafiry dopiero od 5 miesięcy. Mój problem polega na tym że nie wiadomo dlaczego zaświeciła mi się pomarańczowa lampka z kluczem i autem w tle, (zaświeca się też jeśli w kluczyku nie ma transpondera od immobilizer-a) a po jakimś czasie wyskoczył komunikat "Controller Niv. Huiler" lub ...Huilture. Sprawdziłem poziom oleju i był jeszcze w normie ok 2/5 na bagnecie pomiędzy min. a max. dolałem 1/4 l. oleju, komunikat nadal się zaświecał i potem dolałem jeszcze 1/4 l. po czym na bagnecie olej był na max a lampka z kluczem nada w czasie jazdy zaświeca się i gaśnie. Co to może być?

zobacz tu http://www.zafiraklub.pl/forum/viewtopic.php?t=375

i tu http://www.zafiraklub.pl/...ht=poziom+oleju

i jeszcze tu ;) http://www.zafiraklub.pl/forum/viewforum.php?f=42

Kiedy olej i filtr wymieniales :?: moze filtr jest troche brudny :?:

Rybka - Sro Sty 22, 2014 19:02

Co do kontrolki z kluczem to pasuje odczytać błąd.
Nie jestem pewien ale niski stan oleju nie ma wpływu na zapalnie się kontrolki z kluczem. <ale mogę się mylić>
W jakiej sytuacji zapala się ta kontrolka z kluczem?
Autko wtedy traci moc?

janekW67 - Sro Sty 22, 2014 19:05

Być może jest uszkodzony czujnik poziomu oleju.
Harry200 - Sro Sty 22, 2014 19:46

Tak jak napisał Rybka, poziom oleju jest tylko informacją w MID i nie zapala kontrolki silnika..
bazyliszek72 - Sro Sty 22, 2014 19:50

Harry200 napisał/a:
Tak jak napisał Rybka, poziom oleju jest tylko informacją w MID i nie zapala kontrolki silnika..

A jesli filtr oleju byl nie zmieniany i cisnienie jest nie takie jak powinno to jaka kontrolka sie zapali :?:

Rybka - Sro Sty 22, 2014 19:52

Jeśli by było małe ciśnienie , to zapaliła by się czerwona kontrolka od ciśnienia oleju.
Myślę że kontrolka z kluczem u niego nie jest powiązana z komunikatem na Midzie o sprawdzeniu stanu oleju.

markov - Sro Sty 22, 2014 20:31

Generalnie są dwa czujniki dotyczące oleju - jeden do MID a drugi do info na desce. Problem z tym pierwszym jest dość powszechny w DTI. Zbierają się jakieś bąble powietrza w misce, które zaburzają odczyt. Generalnie mam to samo. Niestety aby wymienić ewentualnie uszkodzony czujnik to już jest sporo zachodu - zdejmowanie miski itd. Info na MID "Check" nie ma związku z błędem (kontrolka auta z kluczykiem) co w Twoim przypadku jest raczej marną informacją bo trzeba podpiąć się pod kompa i zobaczyć co go boli.
pzdr

Jordanello - Sro Sty 22, 2014 22:59

Po zakupie auta zmieniłem olej i filtry: oleju, paliwa, powietrza i kabiny. Jutro jadę z autem do kolegi podłączyć pod kompa to się dowiemy co się dzieje. Przypuszczalnie może to być problem z elektryką bo pada mi alternator, przy schodzeniu z obrotów przygasa mi światło na chwilę i po sekundzie stabilizuje się, nie ważne czy jadę czy nie. Z kolei mój drugi znajomy elektryk twierdzi że może wieszać się zawór recyrkulacji spalin EGR. Jakiś czas temu wykręcałem go i czyściłem bo grzybek cały był zarośnięty sadzą, po za tym ma nieszczelność bo zasysa z kolektora olej (prawdopodobnie popuszcza już turbo) i po zwolnieniu zaworu pluje otworem z przodu na wąż od intercoolera.
cns80 - Czw Sty 23, 2014 07:46

bazyliszek72 napisał/a:
A jesli filtr oleju byl nie zmieniany i cisnienie jest nie takie jak powinno to jaka kontrolka sie zapali :?:
Czerwona nie pomarańczowa :)
bazyliszek72 - Czw Sty 23, 2014 17:13

cns80 napisał/a:
bazyliszek72 napisał/a:
Czerwona nie pomarańczowa :)

Napewno ale na czerwono swieci tez kontrolka jak zaciagne hamulec reczny :)

Chodzilo nie o kolor tylko ktora zaswieci :?:

Pozatym moje pytanie dotyczylo problemu Jordanello a Ty zacytowales bez sensu moj post :>

Meggy - Pon Lut 03, 2014 18:41

Dziś własnie byłam z tym problemem u elektryka (chyba najlepszego w Krakowie ;) )
Nie ma co gdybać, podłączyć pod komputer i wsio wiadome...
W moim przypadku zwarcie pomiędzy żarówkami tylnego stopu ;)

10 min. roboty, a komfort jazdy bez świecącej lampki sygnalizacyjnej...

bazyliszek72 - Pon Lut 03, 2014 18:45

Meggy napisał/a:
Dziś własnie byłam z tym problemem u elektryka (chyba najlepszego w Krakowie ;) )
Nie ma co gdybać, podłączyć pod komputer i wsio wiadome...
W moim przypadku zwarcie pomiędzy żarówkami tylnego stopu ;)

10 min. roboty, a komfort jazdy bez świecącej lampki sygnalizacyjnej...

ten elektryk doszel do tego po podpieciu pod komputer :?:

Meggy - Pon Lut 03, 2014 19:11

Tak dokładnie :)
Od razu kazał wcisnąć STOP.Wymienił żarówki i po bólu, kontrolka zniknęła... ;)

bazyliszek72 - Pon Lut 03, 2014 19:20

Meggy napisał/a:
Tak dokładnie :)
Od razu kazał wcisnąć STOP.Wymienił żarówki i po bólu, kontrolka zniknęła... ;)

Dobry fachowiec z Krakowa ;)

Meggy - Pon Lut 03, 2014 19:34

Cudotwórca ;)
mrdudekmail - Wto Lut 11, 2014 09:44
Temat postu: Kontrolka samochodu z kluczykiem, tryb awaryjny i błąd P1604
Witam, w mojej zafirce podczas jazdy zapala się kontrolka samochodu z kluczykiem. Na diagnostyce otrzymałem błąd P1604 - wymienić ECU.

Auto przechodzi w tryb awaryjny po zapaleniu się kontrolki. Dzieje się to tylko na rozgrzanym silniku i gdy jest ciepło na dworze. Gdy temperatury sa ujemne problem nie występuje.

Zakładam więc, że problem tkwi w elektronice komputera, który znajduje się na pompie psg16. Ale być może to jakiś czujnik, sam już nie wiem.

Jeśli macie jakieś pomysły albo wiecie od czego najpierw zacząć to proszę o pomoc.

PS. Będąc na diagnostyce koleś chciał mi ustawić język polski (turecki) jednak nie udało się tego zrobić bo niezależnie od tego jaki język wybierał był tylko angielski albo niemiecki. A do wyboru było 10 różnych. Może to kwestia niekompletnego oprogramowania?

Pozdrawiam

visto - Nie Lut 23, 2014 05:54
Temat postu: Zafira a Błąd chwilowy
Witam Posiadam Zafire 2.2 dti 2003 od pewnego czasu zapala mi się auto z kluczykiem w sumie to nie mogę wyczuć kiedy np dzisiaj zapaliła się 3 razy i zgasła dodam że nic nie dzieje się z autem normalnie pali itd dbam ile się da...

Ostatnio był podpięty pod komputer i wyszło niby że wszystko gra :/

Sytuacja....

Po przejechaniu około 1 km zatankowania auta jadę i nagle zapala się auto z kluczykiem i zaraz gaśnie później po upływie 8h odpalam auto jadę... zatrzymuje się na 1min na stacji ( auto ciągle na chodzie) jadę 30 m i zapala się znów kontrolka po czym gaśnie...

Czy ktoś może mi to wytłumaczyć ? :(

chabretti - Nie Lut 23, 2014 09:47
Temat postu: Re: Zafira a Błąd chwilowy
visto napisał/a:
Witam Posiadam Zafire 2.2 dti 2003 od pewnego czasu zapala mi się auto z kluczykiem w sumie to nie mogę wyczuć kiedy np dzisiaj zapaliła się 3 razy i zgasła dodam że nic nie dzieje się z autem normalnie pali itd dbam ile się da...

Ostatnio był podpięty pod komputer i wyszło niby że wszystko gra :/

Sytuacja....

Po przejechaniu około 1 km zatankowania auta jadę i nagle zapala się auto z kluczykiem i zaraz gaśnie później po upływie 8h odpalam auto jadę... zatrzymuje się na 1min na stacji ( auto ciągle na chodzie) jadę 30 m i zapala się znów kontrolka po czym gaśnie...

Czy ktoś może mi to wytłumaczyć ? :(

Prawdopodobnie zacina Ci się zawór EGR.

jarecki69 - Nie Lut 23, 2014 19:07

To dziadostwo już niejednemu użytkownikowi Zośki diesla napsuło krwi. ja równiez się z tym borykam od czasu do czasu, jak mi sie zaświeci kluczyk to leje WD 40 na dźwignię EGR-u i na dłuuugie miesiące mam spokój. Polecam ta metode o ile to również w Twoim przypadku EGR :piwo:
visto - Nie Lut 23, 2014 21:29

a można to jakoś samemu to naprawić czy wymiana erg ?
mrdudekmail - Nie Lut 23, 2014 21:30

Witam, w mojej zafirce podczas jazdy zapala się kontrolka samochodu z kluczykiem. Na diagnostyce otrzymałem błąd P1604 - wymienić ECU.

Auto przechodzi w tryb awaryjny po zapaleniu się kontrolki. Dzieje się to tylko na rozgrzanym silniku i gdy jest ciepło na dworze. Gdy temperatury sa ujemne problem nie występuje.

Zakładam więc, że problem tkwi w elektronice komputera, który znajduje się na pompie psg16. Ale być może to jakiś czujnik, sam już nie wiem.

Jeśli macie jakieś pomysły albo wiecie od czego najpierw zacząć to proszę o pomoc.

PS. Będąc na diagnostyce koleś chciał mi ustawić język polski (turecki) jednak nie udało się tego zrobić bo niezależnie od tego jaki język wybierał był tylko angielski albo niemiecki. A do wyboru było 10 różnych. Może to kwestia niekompletnego oprogramowania?

Pozdrawiam

chabretti - Nie Lut 23, 2014 22:21

visto napisał/a:
a można to jakoś samemu to naprawić czy wymiana erg ?

Możesz go wyjąć, wyczyścić i zamontować (opcja dłuższa) lub tak jak pisze kolega jarecki69 potraktować WD40 (zdejmujesz plastikowa osłonę dźwigni EGR i pryskasz - trzeba poruszać taką dźwigienką w kształcie krzywika kilka razy co róż pryskając). Zbiera się tam nagar i to on powoduje zacinanie się EGRa.

fliztar - Nie Mar 02, 2014 14:20

Witam odkąd kupiłem zafirke nie mam powodu do narzekania oprócz wymiany czujnika położenia wału wszystko ok leję ON i mixol i w drogę, 90% jazdy to miasto wczoraj chciałem przegonić zafirkę po autostradzie i 1,2,3 do odcięcia 4- 4500 140kmh obrotów i jakbym zarzucił kotwicę autko z kluczykiem prędkość 100kmh nie zatrzymując samochodu zgasiłem i odpaliłem go ponownie i jakby ręką odjoł kontrolka zgasła spokojna jazda na 4 potem 5 do dechy 150kmh i to samo spotkał się ktoś z takim problemem zafira a 2.0dth po lifcie. Może ktoś z Krakowa pomógł by zczytać błędy
Tunio999 - Nie Mar 02, 2014 16:30

fliztar napisał/a:
nie zatrzymując samochodu zgasiłem i odpaliłem go ponownie

Do odważnych świat należy :> Masz chłopie ja... ;) - nie bałeś się o hamulce :?:
Podłącz Zośkę pod kompa może jakiś błąd się zawieruszył :mysli:

fabrus - Nie Mar 02, 2014 18:26

fliztar napisał/a:
Może ktoś z Krakowa pomógł by zczytać błędy.

Jak nie znajdziesz nikogo z Krakowa, to zapraszam do siebie.

fliztar - Nie Mar 02, 2014 18:33

fabrus nie uwierzysz ale stało mi się to jadąc do brodeł
fabrus - Nie Mar 02, 2014 19:23

No widzisz - po sąsiedzku prawie byłeś.... Jak będziesz w tych okolicach i będzie to po 17 lub w weekend to zapraszam. W tygodniu jestem codziennie w Krakowie, ale w pracy.
miodzik - Nie Mar 02, 2014 19:56

fliztar napisał/a:
spotkał się ktoś z takim problemem zafira a 2.0dth po lifcie

Ja. U siebie. EGR. Błąd P0400 lub pochodne..

fliztar - Nie Mar 02, 2014 20:05

miodzik, wymiana egr czy czyszczenie
miodzik - Nie Mar 02, 2014 20:07

fliztar napisał/a:
miodzik, wymiana egr czy czyszczenie

Raczej wymiana. Ja wymieniłem na nowy. Wcześniej ktoś i tak mojego próbował czyścić, co widać było po jego rozebraniu. Stąd decyzja o zmianie na nowy. Koszt zakupu ok 900 zł.

Akurat podszedłem do tematu u siebie w sposób - bezpieczeństwo na drodze.
Sytuacja - wyprzedzasz autobus, tira. Jesteś w połowie drogi wyprzedzania a tu auto wywala błąd, wchodzi w tryb serwisowy. Nie dokończysz manewru wyprzedania bo na to nie ma szans, a jeśli nie ma się jak schować, bo jakiś baran też zacznie wyprzedać autobus razem z Tobą? Po za sobą wożę swoją rodzinę. Stąd decyzja o wymianie.

Zauważyłem też, że wtedy P0400 wywalał mi w okolicach 3000 obrotów.

fliztar - Nie Mar 02, 2014 20:29

miodzik, mi wywaka autko przy 4000/4500 i tylko na 4 i 5 biegu
miodzik - Pon Mar 03, 2014 09:10

W okolicach 3000 miałem na myśli powyżej 3000. I też na pewno na wyższych biegach.

Podczas normalnej jazdy po mieście nie miałem żadnych wyskoków z tym błędem. Tylko na trasie i tylko przy "ostrzejszej" jeździe. Na dobrą sprawę, nie zauważyłbym nawet, że coś jest nie tak, gdyby nie to, że chciałem sprawdzić "ile fabryka dała" ;)

Dzisiaj twierdzę, że dobrze, że to się stało w sytuacji nie na drodze (coś jak opisałem wyżej) tylko w trakcie "testowania" auta.

Oczywiście tak samo jak u Ciebie, po zjechaniu na pobocze, wyłączeniu zapłonu i ponownym uruchomieniu silnika - błędu nie było.

Dodam jeszcze, że oczywiście wpierw był pomysł z jego czyszczeniem. Po rozebraniu i stwierdzeniu, że już kiedyś był czyszczony bo był extra czyściutkeńki <- tu była decyzja o zakupie nowego (podejrzenie na uszkodzoną elektronikę sterującą), zauważyłem, że sporadycznie gdzieś momentami też mi się zaświecała kontrolka auta z kluczykiem, ale nawet potrafiła zgasnąć zaraz jeszcze w czasie jazdy.

Co masz zrobić - najlepiej na komputer w pierwszej kolejności i sprawdź co Ci komputer powie. Sądzę, że EGR. Oczywiście wyczyścić na początek możesz, no ale...

I kolejna uwaga - tankuj tylko dobrą ropę. Verva, V-Power plus co jakiś czas zatankowanie do pełna i jakiś czyścik/ulepszacz do ropy. Co prawda lepsze paliwo już jest z ulepszaczami, ale dodatkowego dobrego dodatku nigdy za wiele.

Nawet na orlenie lepszy dodatek kosztuje ok 20 zł (na cały bak paliwa).

Pawel93 - Pon Mar 03, 2014 11:31

witam . Czy ktoś z forumowiczów miał doczynienia z błędem 1110-4 zmienne zawirowanie , otwarty układ dolotowy ? Prosze o pomoc !
miodzik - Pon Mar 03, 2014 11:42

poczytaj

cyt:

P1110 - Zawór 1 rury ssącej napięcie za niskie
(04) - Sporadyczny

Błąd elektrozaworu kolektora ssącego o zmiennej długości ,jeżeli występuje jako sporadyczny to może być jakiś niekontakt na elektrozaworze..

fliztar - Czw Mar 20, 2014 18:21

naprawione :ok: koszt 80,- zafura idzie jak burza
miodzik - Czw Mar 20, 2014 18:37

fliztar napisał/a:
naprawione :ok: koszt 80,- zafura idzie jak burza

Mariusz a co było u Ciebie do naprawienia? Rozwiniesz coś więcej na ten temat?

fliztar - Czw Mar 20, 2014 19:06

Więc tak dopiero dziś znalazłem czas dla zafirki pojechałem do Pana mechanika Pan podłączył techa okazało się że brak doładowania turbiny Pan zaproponował mi że całkiem za darmo przełoży mi czujnik za filtra powietrza na czujnik ten który jest obok akumulatora przełożył ale chyba nie był do końca przekonany przyniósł manometr i sprawdził te cienkie rurki plastikowe i okazało się że jest przetarta rurka plastikowa dł ok 40cm od czujnika obok akumulatora która idzie w okolice egr czas naprawy ok 20min nowa rurka plus praca plus tech całe 80,- teraz na 4 155km/h i nic
kacza1982 - Wto Lip 22, 2014 18:46

Mam problem z wolno opadającymi obrotami, ale nie o to chodzi w tym temacie (dzisiaj byłem czyścić, adaptować i dalej to samo). Dokładnie, kontrolka u mnie zaświeca się na chwilkę przede wszystkim podczas jazdy stałej z 60km/h, gaz wciśnięty na jednym poziomie bez ruszania, 4 bieg, obroty ok. 2000. Kontrolka co jakiś czas się włączy na sekundę i gaśnie, nic nie szarpie, żadnego błędu nie pokazuje (po podpięciu kompa też nic nie ma). Zastanawia mnie co to może być? Auto mam od piątku, więc dopiero będę się bawił w wymianę filtrów itp. czytałem, że mogą to być świece, które też niebawem wymienię, ale może ktoś się spotkał (dodam, że po czyszczeniu przepustnicy auto dużo lepiej się zbiera i nie dusi się tak przy ruszaniu, ale podczas normalnej jazdy nic się nie dzieje). Dodam, że kontrolka oświeca się tylko podczas jazdy z tą akurat stałą prędkością (może inną też, ale jeszcze nie wyskoczyłem na autostradę, aby sprawdzić czy przy np. 100 km/h też się tak dzieje)
bazyliszek72 - Wto Lip 22, 2014 18:51

kacza1982 napisał/a:
Mam problem z wolno opadającymi obrotami, ale nie o to chodzi w tym temacie (dzisiaj byłem czyścić, adaptować i dalej to samo). Dokładnie, kontrolka u mnie zaświeca się na chwilkę przede wszystkim podczas jazdy stałej z 60km/h, gaz wciśnięty na jednym poziomie bez ruszania, 4 bieg, obroty ok. 2000. Kontrolka co jakiś czas się włączy na sekundę i gaśnie, nic nie szarpie, żadnego błędu nie pokazuje (po podpięciu kompa też nic nie ma). Zastanawia mnie co to może być? Auto mam od piątku, więc dopiero będę się bawił w wymianę filtrów itp. czytałem, że mogą to być świece, które też niebawem wymienię, ale może ktoś się spotkał (dodam, że po czyszczeniu przepustnicy auto dużo lepiej się zbiera i nie dusi się tak przy ruszaniu, ale podczas normalnej jazdy nic się nie dzieje). Dodam, że kontrolka oświeca się tylko podczas jazdy z tą akurat stałą prędkością (może inną też, ale jeszcze nie wyskoczyłem na autostradę, aby sprawdzić czy przy np. 100 km/h też się tak dzieje)

To zacznij od tej wymiany filtrow , oleju i swec zaplonowych na poczatek ;)

A dlaczego po zekupie czysciles przepustnice :?:

kacza1982 - Wto Lip 22, 2014 20:03

Przepustnicę czyściłem po przeczytaniu masy postów w podobnych tematach, a dodatkowo auto strasznie muliło przy ruszaniu z niższych obrotów (ten objaw ustąpił po czyszczeniu) i dość leniwie reagowało na wciśnięcie pedału gazu. Po wyczyszczeniu jest o wiele żwawsze, ale pytam znawców Opli (to mój pierwszy, więc proszę się nie dziwić, że pytam) o poradę... oczywiście w najbliższych dniach wymienię świece, filtry i wszystko co składa się na taki mój "pakiet startowy"-standard moim zdaniem po zakupie furmanki jakiejkolwiek. Mam nadzieję, że wymiany pokażą efekt i będą odpowiedzią dla osób z podobnymi przypadkami :)

ps. pomimo wszystko nadal jestem bardzo zadowolony z zakupu

Zubek - Pią Lip 25, 2014 19:05

witam ja niestety tez mam problem z kontrolką z kluczem wszystko jest ok do czasu jak na trasie jadę powyżej 2,500 obrotów na piątym biegu wtedy się zapala i po ponownym uruchomieniu jest ok do czasu jak na 5 znowu depne na gaz. egr niby czysty nie zacina się , co moze byc
lawless - Pią Lip 25, 2014 19:44

Zubek błędy sczytywałeś ? ;)
Zubek - Pią Lip 25, 2014 19:49

No właśnie mam urządzenie do diagnostyki i nie widzi żadnych błędów :D może w czasie jazdy podłącze wtedy coś pokaż bo jak wyłącze silnik i odpale to jest ok
kontrolka zapala się tylko przy 2,5 tys na 5 biegu czyli jakieś 120 km na godz

Harry200 - Sob Lip 26, 2014 07:11

Takie objawy sugerowałyby coś z EGR, gdy kontrolka się zapali i zgaśnie to błędy powinny zostać w pamięci jako nieaktywne..
Zubek - Nie Lip 27, 2014 18:44

Dzięki jak będe miał chwile to jeszcze podłącze pod innym fejsem.
Zubek - Pon Lip 28, 2014 15:07

witam podłączyłem dzisiaj innym programem fejs pod laptopa program tech2 pl. Błąd który się zapisał to P0704
Włącznik pedału sprzęgła.
Ktoś pomoże o co tu chodzi ?

Zubek - Pon Lip 28, 2014 15:28

dodam że tempomatu nie mam
Harry200 - Pon Lip 28, 2014 16:08

Nie wiem jak jest bez tempomatu ,ale chyba sygnał z tego wyłącznika komputer silnika odczytuje tak samo zdejmując moc..Nie mam możliwości sprawdzić teraz tego na swojej Zośce przy jeżdzie bez tempomatu. Jedż swoją około 90kmn/h i naciśnij lekko sprzęgło,zobaczysz jak zachowa się wtedy silnik
Zubek - Pon Lip 28, 2014 17:20

jak będe jechał to sprawdze
Zubek - Pon Lip 28, 2014 18:09

Tylko po cholere to montują skoro nie ma tempomatu
Zubek - Wto Lip 29, 2014 17:39

Mam pyt. skoro i tak nie mam tempomatu to czy mogę włączyć lub wyłączyć ten czujnik ?
Zubek - Sro Lip 30, 2014 18:29

dzieki za pomoc
kacza1982 - Pią Sie 01, 2014 21:15

Jeden z kolegów w temacie o wolno opadających obrotach polecił wymianę podstawowych zespołów, więc... dziś odebrałem auto od mechanika-świece w stanie prawie agonalnym-wymienione, filtr paliwa-zardzewiały, że głowa boli-wymieniony, filtr powietrza wymieniłem tydzień temu, podobnie jak w aso przeczyściłem przepustnicę i jedyny błąd jaki odczytali to otwarty obieg pompy paliwa-pewnie jakiś archiwalny. Po odebraniu auta od mechanika-na zimnym obroty bardzo ładnie spadają, po rozgrzaniu spadają z opóźnieniem i kontrolka z kluczykiem zapala się podczas stałej jazdy z jednym gazem oraz czasami podczas redukcji i hamowaniem silnikiem. Nadal obroty są podniesione do niecałych 1000rpm podczas dojeżdżania do skrzyżowania (obojętne czy bieg i sprzęgło czy na luzie) i opadają po całkowitym zatrzymaniu do 750rpm. Nie wiem czy wymienić jeszcze cewki czy od razu brać się za kompletne sprzęgło (droga inwestycja, bo teraz już prawie 1000zł poszedł na mechanika)... na weekend chcę podpiąć auto pod elm327 i zobaczę czy coś wyjdzie, ale obawiam się, że jednak to sprzęgło... smutne
bazyliszek72 - Pią Sie 01, 2014 21:34

Moze warto zobaczyc przeplwomierz i modul zaplonowy :mysli:

Podepnij pod kompa i napisz o zczytanych bledach

Moze pomoze http://www.zafiraklub.pl/...pic.php?t=14462

Zubek - Sob Sie 02, 2014 15:08

witam dzisiaj miałem chwile i dostałem się do czujnika sprzęgła i sprawa wygląda tak że czpień czujnika czy jak to się nazywa nie dotyka pedału sprzęgła i teraz mam pyt skoro nie mam tempomatu to powinien się chować - zamykać czy jest prawidłowo że nie dotyka sprzęgła . Z góry dziękuje za pomoc
kacza1982 - Wto Sie 05, 2014 17:17

Udało mi się pożyczyć od dobrego człowieka (kolega yarzab79 z forum-bardzo dziękuję za zaufanie-pożyczył interfejs nie widząc mnie nawet-szacunek!!!) interfejsik na BT, wiem to bardzo proste urządzenie, ale udało mi się podłączyć pod auto. Program darmowy scanmyopel lite... odczytał błąd P1650-04 i za chiny ludowe nie potrafię znaleźć odpowiedzi co to za błąd (szukajka, wujek google zawiodły mnie albo jestem zbyt tępy). Znalazłem też ukryty błąd P0230 dzięki Torque free, wymieniłem jeden przekaźnik z jakiegoś zamiennika na ori używkę Opla, ale bez żadnych zmian. Zauważyłem, że silnik rozgrzany (81 stopni) na wolnych obrotach tak jakby sobie co któryś zapłon prychał, taki kaszelek, choć pracuje w miarę równo, przyspiesza w porządku (po wciśnięciu sprzęgła przy zmianie biegu obroty chwilę się trzymią, ale podczas postoju i przegazówki jest ok). Proszę o wskazówkę co może być przyczyną tego błędu P1650-04

ps. wiem, spaprałem sprawę i nie odłączyłem przepływki na chwilę, aby sprawdzić czy coś się zmieni za namową kolegi bazyliszej72-sorry bardzo, jutro się poprawię, ale obawiam się, że to może być cewka zapłonowa-droga sprawa, więc chyba poszukam kogoś w okolicy z takim silnikiem

ps2. czy ewentualnie cewka z 1,6 16v pasuje? kumpel w robocie ma astrę g 2000r właśnie z 1,6 16v na pokładzie

janekW67 - Sob Wrz 06, 2014 23:25

Sebu$ napisał/a:
Szukałem postów w wyszukiwarce i niestety nie znalazłem :(
(Admina proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu jeżeli popełniłem błąd)

Witam,
kupiłem kolejną Zafirę do domowej kolekcji. tym razem wersję OPC :)
Wszystko było pięknie jak na pierwsze dni lecz w dniu dzisiejszym od momentu zapalenia silnika, cały czas Zosia miała delikatną czkawkę ... aż zapaliła sobie kontrolkę "kluczyka".

Na wyświetlaczu komputera nie mam żadnej informacji, że jest jakiś błąd.
Auto przyspiesza na pierwszym biegu bez problemu, drugi już słabiej ...

zrobiłem dopiero jakieś 150 km od momentu kupienia. Samochód jest do rekreacji sobotnio - niedzielnej.

Czy ktoś mi może pomóc / podpowiedzieć w czym jest błąd ?
Świeca ? Paliwo ? ... ?

Hej! Komputer pokładowy nie pokaże ci jaki wystąpił błąd. Musisz się podpiąć pod komputer diagnostyczny,albo sprawdzić błędy metodą " gaz - hamulec". Auto jest słabe,ponieważ w wyniku wystąpienia błędu,przełączyło się w tryb awaryjny.

Sebu$ - Sob Wrz 06, 2014 23:33

Dzięki. Już coś wiem więcej.

W "codziennej" Zafirze nie mam komputera, a sprzedający powiedział że komputer wyświetla wszystkie informacje na temat awarii np. żarówki itp

Poszukam na forum metody gazowo-hamulcowej ;)

Sebu$ - Nie Wrz 07, 2014 07:06

czy to co znalazłem na forum (gaz-hamulec) Link ... pomoże mi ustalić kod błędu ?
Harry200 - Nie Wrz 07, 2014 07:15

Ty masz Zafrę A a ta instrukcja jest do B, W ZA trzeba nacisnąć gaz-hamulec i przekręcić kluczyk, jeżeli będą zapisane błędy to kontrolka zacznie migać, trzeba liczyć mignięcia ,1raz to''1'', 10 razy to ''0'' i tak dalej,
Sebu$ - Nie Wrz 07, 2014 07:20

Dzięki bardzo za info :)
bizon28 - Sob Paź 18, 2014 14:58

Witam, u mnie wyskakuje check engine zawsze gdy wejdę na obroty powyżej 3-4 tys. ale tylko na niedogrzanym silniku czyli poniżej tych 88-90 st. Po nagrzaniu silnika problem znika. Po podłączeniu interfejsa wyskakuje błąd P0195-02. Wiem, że P0195 to błąd czujnika temperatury oleju ale nie wiem co oznacza -02 ? Proszę o radę
bazyliszek72 - Sob Paź 18, 2014 16:57

bizon28 napisał/a:
Witam, u mnie wyskakuje check engine zawsze gdy wejdę na obroty powyżej 3-4 tys. ale tylko na niedogrzanym silniku czyli poniżej tych 88-90 st. Po nagrzaniu silnika problem znika. Po podłączeniu interfejsa wyskakuje błąd P0195-02. Wiem, że P0195 to błąd czujnika temperatury oleju ale nie wiem co oznacza -02 ? Proszę o radę

Nie wiem jakiego interfajsa uzywales ale 02 po kodzie bledu moze wskazywac ilosc wystapienia tego bledu :mysli:

bizon28 - Sob Paź 18, 2014 17:05

Hmm.. to był popularny ELM 327 OBD II
coolz86 - Dzisiaj 10:37

Witam,
ostatnio mój zefir zaczął świecić kontrolką z kluczykiem.
Zdarzyło się to 2 razy, zaraz po odpaleniu samochodu po kilkugodzinnym postoju.
Za pierwszym razem od razu zgasiłem auto, i po chwili odpaliłem ponownie, kontrolka zgasła normalnie z pozostałymi.
Za drugim razem, zanim zgasiłem auto trochę zacząłem gazować silnik, tak do 2 - 2.5 tyś obrotów ale niestety kontrolka nie gasła, dopiero zgaszenie i ponowne odpalenie pomogło.

Nie wiem jak auto by się zachowywało w trakcie jazdy z zapaloną kontrolką - bałem się próbować :P
Ogólnie rzecz działa się kiedy miałem 1/4 baku, kiedy w sobotę zalałem do pełna odpalałem kilka razy i kontrolka gaśnie jak powinna.

Co może być przyczyną? Świeca żarowa? Może pompa pada?

Tunio999 - Dzisiaj 10:38

coolz86 napisał/a:
o może być przyczyną? Świeca żarowa? Może pompa pada?

Proponuję sprawdzić błędy - i będzie wiadomo ;)

coolz86 - Dzisiaj 10:44

Przed chwilą byłem w aucie, i spróbowałem metodą gaz/hamulec ale nic nie miga :)
Po świętach podjadę na serwis żeby sprawdzić pod komputerem.