Opel Zafira Klub Polska
Forum Sympatyków Opla Zafiry

Karoseria i wnętrze - [TUT]Wymiana Filtra Kabinowego

Bodek - Sob Mar 02, 2013 15:27
Temat postu: [TUT]Wymiana Filtra Kabinowego
Wymiana filtra kabinowego w Zafirze B

1. Otwieramy schowek – w górnej części po stronie lewej i prawej mamy dwie śruby typu torx widoczne na zdjęciach:Po wykręceniu ich zamykamy schowek.

2. Demontujemy osłonę pod schowkiem, która przytwierdzona jest za pomocą motylków – płaskim śrubokrętem - przekręcamy pół obrotu i wyciągamy delikatnie w dół. Osłona przytwierdzona jest do konsoli przedniej na zaciskach, więc delikatnie ściągamy ją w dół.3. Wykręcamy dwie śruby typu torx, które znajdują się w dolnej części schowka. Otwieramy schowek, odpinamy oświetlenie i wyciągamy schowek, delikatnie ciągnąc go do siebie.

Demontujemy nawiew skierowany na nogi, jest on po lewej stronie na wcisk z prawej zahaczony jest na metalowym wsporniku.4. Ukazuje nam się obudowa filtra kabinowego, który jest zamknięty przednim deklem przytwierdzonym za pomocą dwóch śrub typu torx.

Kolorem czerwonym oznaczono dekiel do odkręcenia, kolorem zielonym śruba nr 1 i 2.Po odkręceniu dwóch śrub delikatnie unosimy dekiel do góry i ściągamy – ukazuje nam się filtr kabinowy:Wyciągamy delikatnie filtr, sprzątamy obudowę, w środku będą liście i inne śmieci.

Wsuwamy nowy filtr, ustawiamy go strzałkami w kierunku kabiny.

Może wchodzić opornie, więc delikatnie popychamy żeby się nie pogiął.

Składamy wszystko w kolejności odwrotnej.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group