Opel Zafira Klub Polska
Forum dla Użytkowników Opla Zafiry

Elektryka i elektronika - Stacyjka czy rozrusznik??

forlorn81 - Pią Sie 10, 2012 18:50
Temat postu: Stacyjka czy rozrusznik??
witam
mam taki problem, wsiadam do zafirki przekręcam kluczyk zapalają się wszytkie lampki po czym chcę odpalić i cisza:( miałem ten problem kilka razy wcześniej ale po nastu próbach się udało tym razem jednak nie:/ co jest? jak to sprawdzic a co za tym idzie jak odpalić??
Druga sprawa,,, zanim wszytko padło jechałem z rodziną na wakacje i nagle poczułem smród palącego sie plastiku, zatrzymałem się sprawdziłem co mogłem i nic, zauważyłem też że nie działa podświetlenie tablicy i zegar (licznik chyba też) wpadłem na pomysł że wyłącze światła i pojadę dalej i poskutkowało no ale musze wiedzieć o co chodzi i jak to naprawić może jakiś bezpiecznik?. do mechanika moge najwcześniej w poniedziałek ale nie zasne jak sie nie dowiem co z Zośką :(
p.s. sory za błędy ale pisze na nie moim lapku i na szybko (mój lap też padł.... :( )
pozdrawiam i czekam na jakieś info panowie bedę dozgonnie wdzięczny
Bartek

MARCEL! - Sob Sie 11, 2012 01:06

Sprawdź bezpieczniki i połączenie akumulatora.. To jedyne co mi teraz do głowy przychodzi...
Co do oświetlenia może któraś żarówka w środku się spaliła...

forlorn81 - Sob Sie 11, 2012 07:58

bezpieczniki sprawdziłem, jeden był spalony ale nie dowiem się czy podświetlenie działa póki nie odpale auta a tego zrobic nie mogę. Martwi mnie najbardziej to odpalanie, może to rozrusznik?? no ale jak próbuje odpalać nie ma KOMPLEDTNIE ŻADNEJ reakcji. Dało by się to jakoś na kabelki odpalić?? mogę jakoś w warunkach garażowych sprawdzić czy to na pewno stacyjka?
Tunio999 - Sob Sie 11, 2012 08:08

Sprawdź napięcie na aku - to po pierwsze
Sprawdź wycieraczki po przekręceniu kluczyka działają - to po drugie
Sprawdź jeszcze raz bezpieczniki te które odpowiadają za stacyjkę - to po trzecie
Radio działa :?:

Odobiście bym się zabrał za stacyjkę - może na stykach kostki coś nie łączy :?:

forlorn81 - Sob Sie 11, 2012 11:24

radio działa, wycieraczki też działają. daj mi rozpiske jak masz bądź linka gdzie jest opisane który bezpiecznik jest do czego przypisany bo sam tego nie wiem.
Tunio999 - Nie Sie 12, 2012 05:54

forlorn81 napisał/a:
radio działa, wycieraczki też działają. daj mi rozpiske jak masz bądź linka gdzie jest opisane który bezpiecznik jest do czego przypisany bo sam tego nie wiem.

Proszę LINK :P