Opel Zafira Klub Polska
Forum dla U篡tkownik闚 Opla Zafiry

Elektryka i elektronika - czujnik poziomu p造nu ch這dz帷ego

Moller - Wto Sty 03, 2012 16:22
Temat postu: czujnik poziomu p造nu ch這dz帷ego
Orientuje si kto jak dzia豉 ten czujnik?(chodzi o astre H ale pewnie to to samo co w zafirach). jak sprawdzi poprawno嗆 jego dzia豉nia?
Czy mo積a go wyeliminowa? np. robi帷 zwork na wtyczce. Prawdopodobnie jest uszkodzony bo notorycznie wyswietla komunikat o braku p造nu mimo 瞠 ten jest w normie. Pr鏏owa貫m dolewa nieco ponad stan/ niedolewac itd. po od豉czeniu wtyczki komunikat nadal si pojawia co jest do軼 irytuj帷e. chcia豚ym to jako dora幡ie za豉twi?

Czy najprostszym sposobem jest zrobienie zworki na wtyczce ?

Grisza - Wto Sty 03, 2012 22:54
Temat postu: Re: czujnik poziomu p造nu ch這dz帷ego
Moller napisa/a:
Orientuje si kto jak dzia豉 ten czujnik?(chodzi o astre H ale pewnie to to samo co w zafirach). jak sprawdzi poprawno嗆 jego dzia豉nia?
Czy mo積a go wyeliminowa? np. robi帷 zwork na wtyczce. Prawdopodobnie jest uszkodzony bo notorycznie wyswietla komunikat o braku p造nu mimo 瞠 ten jest w normie. Pr鏏owa貫m dolewa nieco ponad stan/ niedolewac itd. po od豉czeniu wtyczki komunikat nadal si pojawia co jest do軼 irytuj帷e. chcia豚ym to jako dora幡ie za豉twi?

Czy najprostszym sposobem jest zrobienie zworki na wtyczce ?

czujnik masz pewnie dobry, tylko trzeba zrobi aktualizacj oprogramowania modu逝 UEC do wersji 91 lub nowszej i wszystko b璠zie cacy :)

Bodek - Wto Sty 03, 2012 22:57
Grisza napisa/a:
...czujnik masz pewnie dobry, tylko trzeba zrobi aktualizacj oprogramowania i wszystko b璠zie cacy :)

Trzeba zabuli w ASO (nie pami皻am ile, gdzie to ju by這) - chyba, 瞠 kto robi to na forum.

Grisza - Wto Sty 03, 2012 23:10
Bodek_K napisa/a:

Trzeba zabuli w ASO (nie pami皻am ile, gdzie to ju by這) - chyba, 瞠 kto robi to na forum.

jak si "u siebie" ostatnio pyta貫m, to powiedzieli mi 150z za aktualizacj oprogramowania wszystkiego co mam w samochodzie ;)

Moller - Sro Sty 04, 2012 17:25

ok ale dalej nieznam odpowiedzi na moje pytanie... ASO mnie za tak cene nieinteresuje.
wola豚ym go raczej pominac

Grisza - Sro Sty 04, 2012 17:28

Moller napisa/a:
ok ale dalej nieznam odpowiedzi na moje pytanie... ASO mnie za tak cene nieinteresuje.
wola豚ym go raczej pominac

mocno nierozs康ne bior帷 pod uwag brak wska幡ika temperatury na desce rozdzielczej

Moller - Sro Sty 04, 2012 19:41

wska幡ik mam w test mode pozatym w razie "W" jest kontrolka temperatury na desce. a wyskakujace co chwile powiadomienie o braku p造nu jest irytujace. pozatym napisa貫m przeca ze to dora幢e rozwiazanie.
marlow - Sro Sty 04, 2012 19:48

Witam,
U mnie jest tak samo od momentu zakupu ten sam komunikat o niskim poziomie p造nu ch這dz帷ego. Te mnie to ju irytuje. Poziom p造nu oczywi軼ie mam OK. Poprzedni w豉軼iciel wymienia ch這dnic w ASO. Czy jest mo磧iwe aby oni co spaprali z czujnikiem?
marlow

Grisza - Sro Sty 04, 2012 20:01

Panowie, nie czytacie uwa積ie :)

TO JEST WADA OPROGRAMOWANIA i trzeba zrobi aktualizacj w ASO

Moller - Sro Sty 04, 2012 20:13

wiec niema znaczenia czy wtyczka jest wpieta w czujnik czy nie ?
chodzilo mi oto czy to raczej czujnik ktory zwiera/rozmiwra czy dzia豉 jako napi璚iowo.

bo jesli poprostu sie rozwiera w przypadku braku/niskiego poziomu p造nu to wsadzam drucik w wypi皻 wtyczke i sprawa za豉twiona.

swoj droga jesli to wada oprogramowania "fabryczna" to gdzie jest kampania naprawcza !

Zdenek2007 - Sro Sty 04, 2012 20:34

Najprostszym sposobem pozbycia si tego komunikatu jest dezaktywacja w UEC "kontroli usterek" (tylko w UEC) minusem wtedy jest brak komunikatu o braku 造nu do sprysk闚.
Grisza - Sro Sty 04, 2012 22:09

Moller napisa/a:

swoj droga jesli to wada oprogramowania "fabryczna" to gdzie jest kampania naprawcza !

zdziwi豚y si ile jest takich wad fabrycznych bez kampanii :)
To akurat mogliby zrobi tanim kosztem, bo to tylko programowanie, ale np doskonale wiedz o p瘯aj帷ych kloszach halogen闚 z winy z貫go wykonania klosza, a kampanii na to nie ma...

lgum - Czw Sty 05, 2012 03:11

Moller napisa/a:
Cytat:
bo jesli poprostu sie rozwiera w przypadku braku/niskiego poziomu p造nu to wsadzam drucik w wypi皻 wtyczke i sprawa za豉twiona.

Dok豉dnie wystarczy zworka na wtyczce i sprawa za豉twiona. Chyba jest to najta雟zy spos鏏 na usuni璚ie problemu.

Zdenek2007 - Czw Sty 05, 2012 16:10

lgum napisa/a:
Moller napisa/a:
Cytat:

Dok豉dnie wystarczy zworka na wtyczce i sprawa za豉twiona. Chyba jest to najta雟zy spos鏏 na usuni璚ie problemu.

Wszystko zale篡 od modelu UEC, ju na forum pisa貫m 瞠 w moim UEC myk z mostkowaniem nie dzia豉 i nikt nic tu nie wymy郵i :( jedynie wy陰czenie usun窸o natarczywy komunikat.

Lecter - Pon Sty 16, 2012 23:50

Szanowni koledzy,
jestem po aktywacji funkcji CHECK CONTROL Po wyj璚iu 瘸r闚ki pojawia si komunikat o b喚dzie – wi璚 OK.
Jednak, po uruchomieniu silnika pojawiaj si dwa komunikaty:
Pierwszy – poziom p造nu spryskiwaczy – „sprawdzanie” – zam闚i貫m ju odpowiedni czujnik wraz z uszczelk i wkr鏒ce zamontuj.
Drugi dotyczy poziomu p造nu w ch這dnicy – tak瞠 „sprawdzanie” a do zatwierdzenia OK.

Odno郾ie komunikatu: poziom p造nu ch這dniczego „sprawdzanie” – chcia豚ym ten komunikat zlikwidowa przez zamontowanie odpowiedniego czujnika lub zmostkowanie – prosi豚ym o wskazanie miejsca pod陰czenia wtyczki, wychodz帷ej z czujnika poziomu p造nu ch這dniczego – zak豉daj帷, 瞠 nie mam tej wi您ki.

Jak mog sprawdzi wersj oprogramowania modu逝 UEC? Czy OP-COM'em mo積a wykona tak aktualizacj?

Moller - Sro Sty 18, 2012 14:38

a jednak :) w moim przypadku pomog豉 zworka na wtyczce. Komunikat o braku p造nu ch這dz帷ego ju niewyskakuje. Domniemam 瞠 w takim razie przyczyn jest jednak czujnik.
KIT GTO - Czw Sty 19, 2012 11:23

Lecter napisa/a:
prosi豚ym o wskazanie miejsca pod陰czenia wtyczki, wychodz帷ej z czujnika poziomu p造nu ch這dniczego

pod zbiorniczkiem jest wolna wtyczka wi璚 musisz go zdemontowa 瞠by dosta sie do wi您ki

lapm - Pi Lip 27, 2012 16:38
Grisza napisa/a:

czujnik masz pewnie dobry, tylko trzeba zrobi aktualizacj oprogramowania modu逝 UEC do wersji 91 lub nowszej i wszystko b璠zie cacy :)

Mi tez sie pojawil To toche problem, bo mam zmodyfikowany soft i jak pojde do aso po aktualizacje to sie wszystko popsuje :/